Μάρτιος 2014
ΔεΤρΤεΠέΠαΣάΚυ
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar

Απρίλιος 2014

360 εκδηλώσεις.

Μάιος 2014
ΔεΤρΤεΠέΠαΣάΚυ
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή Σάββατο Κυριακή
31 1

Συγκέντρωση αλληλεγγύης στην Κοζάν Νιχαγιέτ
09:00, Ηράκλειο Κρήτης, Δικαστήρια Ηρακλείου

Συνέχεια δίκης Βελβεντού
09:30, Aθήνα, γυναικείες φυλακές Κορυδαλλού

Συλλογική Κουζίνα
14:00, Καιασαριανή, Νέας Εφέσου 4

Συλλογική Κουζίνα Ανέργων
15:00, Αθήνα, Εξάρχεια, Αυτόνομο Στέκι, Ζ. Πηγής 95-97 & Ισαύρων

Προβολή
16:00, Αθήνα, Πάντειο Πανεπιστήμιο

Δανειστική Βιλιοθήκη
17:00, ΣΕΡΡΕΣ, ΑΥΤΟΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΜΕΝΟ ΣΤΕΚΙ ΤΕΙ ΣΕΡΡΩΝ

συνέλευση
17:00, αθηνα, γκινη

Καφενείο
17:00, Θεσσαλονίκη, Άνευ Αρχών

Συγκέντρωση ενάντια στο Ecofin και την ελλ.προεδρία της Ε.Ε
18:00, Αθήνα, Προπύλαια

Κάλεσμα από Α/Α Ηρακλείου
18:00, Ηράκλειο Κρήτης, Κατάληψη Ευαγγελισμού - Θεοτοκοπούλου 18

ΔΙΑΔΗΛΩΣΗ
18:00, ΑΘΗΝΑ, ΚΛΑΥΘΜΩΝΟΣ

Ανοιχτή αντιεκλογική συνέλευση αναρχικών/αντιεξουσιαστών
18:30, ΠΑΤΡΑ, ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ

Post-Punk Garage Καφενειο
18:30, Εξαρχεια, Καλλιδρομιου 94

Μαθήματα αυτομόρφωσης και συζήτησης του Β' τόμου του Κεφαλαίου
20:00, Αθήνα, Αυτόνομο Στέκι, Ζωοδόχου Πηγής 97 και Ισαύρων

Προβολή ταινίας
20:00, Πάτρα, Πατρέως 87

Βραδιά swing οικονομικής ενίσχυσης
22:00, Θεσσαλονίκη, Σχολείο για τη μάθηση της Ελευθερίας

2

Δίκη για τις 12 Φλεβάρη 2012
09:00, Αθήνα, Εφετείο, οδός Λουκαρεως

Παρέμβαση στην Επιθεώρηση Εργασίας
10:00, Θεσσαλονίκη, Επιθεώρηση Εργασίας Μοναστηρίου 248

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΣΕ ΔΙΚΗ ΑΝΤΙΦΑΣΙΣΤΩΝ
10:30, ΣΕΡΡΕΣ, ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ

Συγκέντρωση αλληλεγγύης
11:30, Αθήνα, Δικαστήρια Ευελπίδων

Radio-Revolt:Δελτίο Αντιπληροφορησης
14:00, Θεσσαλονικη, Radio Revolt

Συλλογική Κουζίνα
14:30, Αθήνα Εξλαρχεια, Αυτόνομο Στέκι Ζ. Πήγης 95-97 & Ισαύρων

3η συνάντηση για την οργανωση αντιεκλογικης καμπανιας
17:00, Αθηνα, Πολυτεχνείο, Γκίνη

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΥΛΑΚΕΣ ΥΨΙΣΤΗΞΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ
17:00, ΒΕΡΟΙΑ, ΟΔΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ ΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ

Συνέλευση αλληλεγγύης στο σύντροφο Θοδωρή Σίψα
19:00, Αθήνα, Πολυτεχνείο (κτίριο Γκίνη)

Συνέλευση Αντίστασης και Αλληλεγγύης Κυψέλης / Πατησίων
19:00, Κυψέλη / Πατήσια, Κατάληψη Πάτμου και Καραβία

Δράσεις ενάντια στην κατάργηση της κυριακάτικης αργίας
19:00, Κυψέλη / Πατήσια, Κατάληψη Πάτμου και Καραβία

Ανοιχτή συζήτηση για το ζήτημα της στέγης
19:00, Βύρωνας, Κύπρου 43

Ανοιχτή Συνέλευση Πάρκου Ναυαρίνου
19:00, Εξάρχεια, Αθήνα, Τσαμαδού 15

Κύκλος ενημέρωσης και συζήτησης σε θέματα υγείας
20:00, ΒΟΛΟΣ, στο χώρο της Λαικής Συνέλευσης Γειτονιάς Αγ.Νεκταρίου

προβολή ταινίας:'Στεφανία'(Γιάννη Δαλιανίδη)
20:00, Αθήνα, ΒΙΛΑ ΖΩΓΡΑΦΟΥ

ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΑΙΝΙΑΣ
21:00, ΚΟΜΟΤΗΝΗ, ΑΝΑΡΧΙΚΟ ΣΤΕΚΙ UTOPIA A.D.

αυτομόρφωση
21:00, Θεσσαλονίκη, κατάληψη libertatia, Λεωφόρος Στρατού 19

3

ΑΥΤΟ/ΖΟΜΕΝΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ
12:00, ΞΑΝΘΗ, ΑΥΤΟΝΟΜΟ ΣΤΕΚΙ ΞΑΝΘΗΣ

ΑΥΤΟΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΜΕΝΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ
12:00, ΞΑΝΘΗ, ΑΥΤΟΝΟΜΟ ΣΤΕΚΙ ΞΑΝΘΗΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Οι πολιτικοί κρατούμενοι από την Τουρκία στις 3/4/201
12:00, ΝΑΥΠΛΙΟ, ΦΥΛΑΚΕΣ ΝΑΥΠΛΙΟ

δελτιο αντιπληροφορησης radio revolt
14:00, δελτιο αντιπληροφορησης

Συνέλευση Αναρχικών/Αντιεξουσιαστών Σχολών Υγείας
15:00, Αθήνα, Ιατρική Σχολή (Μικράς Ασίας 75,Γουδί)

ΠΡΟΒΟΛΗ ΑΝΙΜΕ "HOWL'S MOVING CASTLE"
16:00, ΣΕΡΡΕΣ, ΑΥΤΟΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΜΕΝΟ ΣΤΕΚΙ ΤΕΙ ΣΕΡΡΩΝ

Συλλογική Κουζίνα στα Προσφυγικά
16:00, Αθήνα, Κουζή κ Τριχωνίδος, Αμπελόκηποι

μικροφωνική για τους Τούρκους και Κούρδους αγωνιστές
18:00, αθήνα, πλατεία Καπνικαρέας

metal καφενείο
18:00, Αθήνα - Εξάρχεια, Λέσχη Υπογείως - Καλλιδρομίου 94

ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΔΡΑΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ
18:00, ΕΛΛΗΝΙΚΟ, ΠΛΑΤΕΙΑ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ

Escape συζητηση με τους συντροφους που κατ.για την υποθ. βελβενε
18:00, Escape radio revolt

ΜΙΚΡΟΦΩΝΙΚΗ ΓΙΑ ΦΥΛΑΚΕΣ
18:30, ΠΑΤΡΑ, ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ

τρώμε όλοι μαζί στη λέσχη του ΑΠΘ
18:30, Θεσσαλονίκη, Λέσχη ΑΠΘ (εγνατία και τρίτης σεπτεμβρίου)

ανοιχτή συζήτηση για την οργάνωση της ελεύθερης σίτισης όλων μας
18:30, Θεσσαλονίκη, Λέσχη ΑΠΘ (εγνατία και τρίτης σεπτεμβρίου)

DIY καφενείο
19:00, Πάτρα, Πατρέως 87

Εκδήλωση - Βιβλιοπαρουσίαση "Γεννήθηκα 17 Νοέμβρη" του Δ. Κουφ
20:00, Βόλος, Χώρος κινημάτων - Στέκι μεταναστών

ΚΑΛΕΣΜΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΘΕΑΤΡΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ
20:00, Αθηνα, Κατειλημμένο Κοινωνικό Κέντρο ΒΟΞ (Αραχώβης & Θεμιστοκλέους, Πλ. Εξαρχείων)

ανοιχτή συζήτηση για την οργάνωση της ελεύθερης σίτισης όλων μας
20:00, Θεσσαλονίκη, Λέσχη ΑΠΘ (εγνατία και τρίτης σεπτεμβρίου)

Ανοιχτή Συνέλευση Αγώνα Κοινότητας και Αλληλέγγυων
20:00, ΑΘΗΝΑ, Στο χώρο της Συνέλευσης Κατειλημμένων Προσφυγικών (Τριχωνίδος και Κουζή)

antifa live
20:30, Αθήνα, Άνω Ιλίσια, Μπερντές, Πλατεία Κύπρου

Αυτοδιαχειριζόμενο καφενείο
21:00, Βύρωνας, Κύπρου 43

Αυτοδιαχειριζόμενο Μπαρ
21:00, Μπραχάμι, Αγ. Βασιλείου & Π.Π. Γερμανού 22

Φεστιβάλ ΑΡιστερής ΕΝότητας ΤΕΙ Λάρισας
21:30, ΛΑΡΙΣΑ, ΤΕΙ ΛΑΡΙΣΑΣ

Μουσική Βραδιά και Φαγητό με τους Τζίτζικες
22:00, Αθήνα, Nosotros

3ο φεστιβάλ Αριστερής Ενότητας Βόλου ΠΑΡΤΥ
23:00, ΒΟΛΟΣ, ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗΣ

4

συγκεντρωση αλληλεγγυης
09:30, αθηνα, ευελπιδων

συγκεντρωση αλληλεγγυης
09:30, αθηνα, ευελπίδων

Συνθήκες Ειδικής κράτησης
16:00, Πειρατικά στα FM της Μητρόπολης, 93.8 fm

Εκδήλωση για τις εξεγέρσεις στις φυλακές
17:00, Θεσσαλονίκη, Πολυτεχνείο ΑΠΘ

ΙΕΡΑ ΕΞΕΤΑΣΗ RADIO REVOLT XIΠ-ΧΟΠ ΕΚΠΟΜΠΗ
17:00, ΙΕΡΑ ΕΞΕΤΑΣΗ RADIO REVOLT

Μικροφωνική παρέμβαση για την κατάργηση της κυριακατικης αργίας
17:00, Αθήνα, Ζωγράφου, Πλατεια Γαρδένιας

Συνέλευση Αλληλεγγύης στον αγώνα των κατοίκων της Χαλκιδικής
18:00, Αθήνα, Πολυτεχνείο (κτίριο Γκίνη)

Συγκεντρωση-Πορεία-Μικροφωνική
18:00, Mυτιλήνη, Kεντρικά Λύκεια

Εκδήλωση- Συναυλία
18:00, ηράκλειο, κρήτης, Βούτες

Εκδήλωση-Συζήτηση για τις φυλακές υψίστης ασφαλείας
18:30, Ηράκλειο Κρήτης, Κατάληψη Ευαγγελισμού

Πορεία ενάντια στις Φυλακές Υψίστης Ασφαλείας
19:00, Βόλος, Αγιος Νικόλαος

παρουσίαση της μπροσούρας: "Workfare"
19:00, Γιάννενα, Α.Κοι.Χ.Ι., Πλατεία Νεομάρτυρος Ιωάννη 5

"Να σταματήσουμε τον πόλεμο ενάντια στους μετανάστες!"
19:00, Αμπελόκηποι (Θεσ/νίκη), Στέκι νεολαίας Δήμου Αμπελοκήπων-Μενεμένης, Γ. Γεννηματά 20

Βιβλιοπαρουσίαση: "Γεννήθηκα 17 Νοέμβρη"
19:00, Θεσσλονίκη, ΕΔΟΘ, Προξένου Κορομηλά 51, 4ος όροφος

Κάλεσμα σε Κουβέντα
19:00, Αθήνα, Εξάρχεια

ΚΑΛΕΣΜΑ ΣΕ ΠΟΡΕΙΑ
19:00, ΒΟΛΟΣ, ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Κάλεσμα για πορεία ενάντια νέο τρομονόμο
19:00, ΒΟΛΟΣ, ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Πορεία ενάντια στη δημιουργία φυλακών υψίστης ασφαλείας
19:00, Βόλος, πλ. Αγ. Νικολάου

Συγκέντρωση αλληλεγγύης στον αγώνα των φυλακισμένων
19:00, Πάτρα, πλατεία Όλγας

Πορεία ενάντια στις φυλακές υψίστης ασφαλείας
19:00, Βόλος, Πλατεία Αγ. Νικολάου

ΣΥΖΗΤΗΣΗ Τα δικαιώματα των κρατουμένων, οι συνθήκες κράτησης
19:30, ΧΑΙΔΑΡΙ, ΙΣΤΟΣ Ε.Κ.Χ., Κουμουνδούρου 5 και Νικομηδείας

26 χρόνια κατάληψη ΛΚ37- Προβολή βίντεο
20:00, Αθήνα, Καταληψη Λέλας Καραγιάννη 37

26 χρόνια ΛΚ37-Προβολή - συζήτηση για τις καταλήψεις στην Ευρώπη
20:00, Αθήνα/Κυψέλη, κατάληψη Λέλας Καραγιάννη 37 - πλ. Αμερικής

Μια σύντομη ιστορική αναδρομή στην ανάδυση του ολιγοπωλίου
20:00, Αθήνα, Ελεύθερο Αυτοδιαχειριζόμενο Θέατρο ΕΜΠΡΟΣ Ρήγα Παλαμήδου 2, Ψυρρή

Εκδήλωση αλληλεγγύης & οικονομικής ενίσχυσης των πολιτικών κρατο
20:00, ΑΘΗΝΑ, Κ.Α.Π.Α. Κέντρο Αγωνιστικής&Πολιτιστικής Αλληλεγγύης Σπυρ. Τρικούπη 39-41 Εξάρχεια

Εκδήλωση: Κολαστήρια "τύπου Γ"
20:00, Αθήνα, Αγαθουπόλεως 65 & Αχαρνών

Disco καφενείο στο Στέγαστρο την Παρασκευή 4 Απρίλη
20:00, Γαλάτσι, Ναρκίσσου 3

Συλλογική κουζίνα
20:00, Βύρωνας, Κύπρου 43

Έκθεση πολιτικού στένσιλ
20:00, Αθηνα, Κ*ΒΟΞ

Εκδήλωση για τις ειδικές συνθήκες κράτησ
20:00, ΡΕΣΑΛΤΟ-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ, Ερμού 9, Ταμπούρια, Κερατσίνι, 100μ από πλ. Λαού

antifa hip hop καφενείο
20:30, Λάρισα, κοινωνικός χώρος paratodos

no ticket cinema: Omar
20:30, Αθήνα Εξαρχεια, Αυτόνομο Στέκι Ζ. Πήγης 95-97 & Ισαύρων

Προβολή Ταινίας
20:30, Θεσσαλονίκη, Μπακατσέλου 1 & Εγνατίας 65

Προβολη ντοκιμαντέρ για Ζαπατίστας
20:30, Αγρίνιο, Κατάληψη Apertus (Καλυβίων 70)

live οικονομικης ενισχυσης
21:00, Θεσσαλονικη, Φαμπρικα Υφανετ

Live οικονομικής ενίσχυσης για τους οροθετικούς κρατούμενους
21:00, Αθήνα, Πλατεία Εξαρχείων

Θεατρική παράσταση: "Η Πόρτα" του Σταύρου Τσιώλη
21:00, Αθήνα, Άνω Ιλίσια, Μπερντές, Πλατεία Κύπρου

Ignition-RR: Σχολιασμός Εβδομαδιαίας Επικαιρότητας
21:00, θεσσαλονικη, radio revolt

ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟ 3ο φεστιβάλ Αριστερής Ενότητας Βόλου
22:00, ΒΟΛΟΣ, ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗΣ

Αντικατασταλτικο Μπαρ
22:00, Πατρα, πλατεια Ολγας

Αντικατασταλτικη συγκεντρωση
22:30, Πατρα, Πλατεια Ολγας

Γενέθλιο Πάρτι Οικονομικής Ενίσχυσης
23:00, Θεσσαλονίκη, Πολυτεχνείο Α.Π.Θ.

Πάρτυ οικονομικής ενίσχυσης
23:00, Θεσσαλονίκη, Στεκι στην Ιατρικη

Μεταμεσονύχτια Προβολή Ταινίας "Fury"
23:30, Ν.Ιωνία Αθήνα, Ελ.Βενιζέλου 84 (Άγαλμα της Μητέρας)Ν.Ιωνία

Μεταμεσονύχτια Προβολή Ταινίας "Fury"
23:30, Ν.Ιωνία Αθήνα, Ελ.Βενιζέλου 84 (Άγαλμα της Μητέρας)Ν.Ιωνία

5

ΔΙΠΛΗ ΠΟΡΕΙΑ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΑ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ
11:30, ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ-ΧΑΙΔΑΡΙ-ΣΚΑΡΑΜΑΓΚΑΣ, ΠΑΛΑΤΑΚΙ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ

συγκέντρωση στις φυλακές Κορυδαλλού
12:00, αθηνα, φυλακές Κορυδαλλού

Καμπάνια ενάντια στις φυλακές υψίστης ασφαλείας
12:00, Λάρισα, Πλατεία Ταχυδρομείου

Συγκέντρωση-πορεία
12:00, Κορυδαλλός, Φυλακές Κορυδαλλού

πορεία ενάντια στις φυλακές
12:00, Γιάννενα, Νομαρχία

Συγκέντρωση στις φυλακές Αγ. Στεφάνου (Πάτρας)
12:00, Πάτρα, φυλακές Αγίου Στεφάνου

ΠΟΡΕΙΕΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ
12:00, Αθήνα, Κορυδαλλός

Κάλεσμα στη συγκέντρωση-πορεία
12:00, Κορυδαλλός, παρκάκι - στάση δημαρχείο

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ-ΠΟΡΕΙΑ
12:00, ΑΘΗΝΑ, Παρκάκι Γρηγορίου Λαμπράκη,Κορυδαλλός(στάση δημαρχείο)

Πρόγραμμα εκδηλώσεων για τα Προσφυγικά
12:00, ΑΘΗΝΑ, ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ, Τριχωνίδος και Κουζή

Πορεία ενάντια στο ειδικό καθεστώς κράτησης
13:00, Ηράκλειο Κρήτης, Πλατεία Αγ.Νικολάου

Πορεια Εναντια στο ειδικο καθεστως κρατησης
13:00, Ηράκλειο Κρητης, Πλ.Αγ.Νικολαου, Αλικαρνασσος

ΕΚΘΕΣΗ ΒΙΒΛΙΟΥ
14:00, KOMOTHNH, ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ Π.ΝΟΜΙΚΗΣ

14.00 Προσυγκέντρωση για φυλακές Διαβατών
14:00, Θεσσαλονικη, Καμάρα

Το καραβάνι των σπόρων
16:00, Αθήνα, Συνεργατικό Καφενείο Ακαδημίας Πλάτωνος

ΟΨΕΙΣ ΤΗΣ ΚΡΑΤΙΚΗΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
17:00, ιωάννινα, ΠΟΛΥΘΕΑΜΑ (Σικελιανού 3)

Το ζήτημα της οργάνωσης
18:00, Ηράκλειο Κρήτης, Κατάληψη Ευαγγελισμού

Παρεμβαση εναντια στις φυλακες υψιστης ασφαλειας
18:00, κοζανη, Κεντρικη πλατεια

Συνέλευση ΣΩ.Β.Α.
18:00, Αθήνα, Λόντου 6 και Μεσολογγίου, Εξάρχεια, Β΄ όροφος

ΑΝΤΙΦΑΣΙΣΤΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ
18:00, Καλαμάτα, στον ΠΕΖΟΔΡΟΜΟ της Αριστομένους

Εκδήλωση-Συζήτηση ενάντια στις Φυλακές Υψίστης Ασφαλείας
19:00, ΒΟΛΟΣ, ΠΑΝΕΠ.ΘΟΛΟΣ

ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ - ΠΑΙΔΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ
19:00, ΧΑΙΔΑΡΙ, ΙΣΤΟΣ Ε.Κ.Χ., Κουμουνδούρου 5 και Νικομηδείας

Βιβλιοπαρουσίαση:"Δημόσιο χρέος και κοινωνικός ανταγωνισμός"
19:00, Γιάννενα, Α.Κοι.Χ.Ι., Πλατεία Νεομάρτυρος Ιωάννη 5

Αντιφασιστική Συναυλία, Π. Φάληρο, Σάββατο 5/4 –
19:00, Π.Φάληρο, πλατεία Φλοίσβου

μικροφωνική ενάντια στις ειδικές συνθήκες κράτησης
19:00, Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία

Χιπ Χοπ Καφένειο
19:00, Aθήνα, Στέκι Αντίπνοια (Αριστοβούλου & Πυλάδου Κ. Πετράλωνα)

προβολή της ταινίας, "Δευτέρες με λιακάδα"
20:00, ΑΘΗΝΑ, καφέ Σκαληνό (Κύπρου 1 & Αναξαγόρα Ταύρος)

Εκδήλωση για τη βία κατά των γυναικών
20:00, Θεσσαλονίκη, ΜΙΚΡΟΠΟΛΙΣ/ Βενιζέλου και Β.Ηρακλειου 18

Προβολή - κοινωνικό καφενείο (ΦΥΛΑΚΙΣΜΕΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ)
20:00, Κορυδαλλός, Δημητρακοπούλου 23 (3 στενά από την πλατεία Ελευθερίας)

Κοινωνικό καφενείο & προβολή: ΦΥΛΑΚΙΣΜΕΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
20:00, Κορυδαλλός, Δημητρακοπούλου 23 (3 στενά από την πλατεία Ελευθερίας)

2ήμερο Συναυλιών
20:30, Μπραχάμι, Ελευθεριακό Στέκι Πικροδάφνη (Π.Π Γερμανού 22)

προβολή ταινίας «πέντε εύκολα κομμάτια»
20:30, Αθήνα, Αυτόνομο Στέκι (Ζωοδόχου Πηγής & Ισαύρων)

26 χρόνια κατάληψη ΛΚ37 - Πάρτυ για τα γενέθλια
22:00, Αθήνα, Κατάληψη Λέλας Καραγιάννη 37

26 χρόνια ΛΚ37 - Πάρτυ για τα γενέθλια της κατάληψης
22:00, Αθήνα/Κυψέλη, κατάληψη Λέλας Καραγιάννη 37 - πλ. Αμερικής

ΣΥΝΑΥΛΙΑ
22:00, ΒΟΛΟΣ, ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗΣ

Live οικονιμκής ενίσχυσης Οδυσσέα
22:00, Θεσσαλονίκη, Στέκι στο Βιολογικό

μπαρ οικονομικης ενισχυσης
22:00, Αθήνα, ΒΙΛΑ ΖΩΓΡΑΦΟΥ

house - minimal techno party
22:00, Μεσολόγγι, Στεκι (αποθηκη ραδιοφωνικου σταθμου)

Reggae party οικονομικής ενίσχυσης
22:00, Αθήνα, Θέατρο Εμπρός, Ρήγα Παλαμήδου 2, Ψυρρή

party
23:00, εξάρχεια - αθήνα, Καλλιδρομίου 94

Τρίγωνο Πολυτεχνείου
23:00, Θεσσαλονίκη, Πολυτεχνείο

κεντρικό πάρτυ ΑΡΕΝ
23:00, Θεσσαλονίκη, Αστεροσκοπείο ΑΠΘ

Η Good As You(th) παρτάρει και κράζει την ομοφοβία vol.3
23:00, Θεσσαλονίκη, Τρίγωνο Πολυτεχνείου

6

θα ύπαρχουν θέσεις κενές στο πούλμαν για Δομοκό
08:00, αθήνα, μουσείο

Ενημερωση απο Δομοκο
10:00, ραδιοφραγματα, http://radiofragmata.espivblogs.net/

Συλλογική κουζίνα και φύτεμα καλοκαιρινών κηπευτικών
11:00, Ίλιον, πάρκο Τρίτση

Φροντίζουμε, καλλιεργούμε και συζητάμε
11:30, ΑΘΗΝΑ, ΕΞΑΡΧΕΙΑ, ΑΥΤΟΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΜΕΝΟ ΠΑΡΚΟ ΝΑΥΑΡΙΝΟΥ & Ζ. ΠΗΓΗΣ

συγκέντρωση στις φυλακές Δομοκού
12:00, δομοκός, πλατεία Δομοκού

συγκέντρωση στις φυλακές Δομοκού
12:00, Δομοκός, πλατεία Δομοκού

Συγκέντρωση στις Φυλακές Δομοκού
12:00, Δομοκός, Πλατεία Δομοκού

Πορεία Αντίστασης
12:00, ΔΟΜΟΚΟΣ, Πλατεία Δομοκού

Συγκέντρωση στις φυλακές Δομοκού
12:00, Θεσσαλονίκη, πλατεία Δομοκού

Ενάντια στις φυλακές υψίστης ασφαλείας
12:00, Δομοκός, πλατεία Δομοκού

Κάλεσμα στη συγκέντρωση-πορεία
12:00, Δομοκός., Πλατεία.

Συγκέντρωση στις φυλακές Δομοκού
12:00, Δομοκός

ΕΚΘΕΣΗ ΒΙΒΛΙΟΥ
14:00, KOMOTHNH, ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ Π.ΝΟΜΙΚΗΣ

ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΡΩΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ.
14:00, ΑΘΗΝΑ, ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΚΑΤΕΙΛΗΜΜΕΝΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΤΩΝ ΠΡΟΣΦΥΓΙΚΩΝ THΣ Λ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ

Συλλογική Κουζίνα
14:00, ΑΘΗΝΑ, ΒΙΛΑ ΖΩΓΡΑΦΟΥ

Το ζήτημα της οργάνωσης
17:00, Ρέθυμνο, Στέκι πολιτιστικών ομάδων

Αντιφασιστική μέρα δράσης στη Ν. Σμύρνη, Κυριακή 6/4
17:00, Ν. Σμύρνη, Κεντρική Πλατεία

Aνοιχτη Συνέλευση "Ραδιοζώνες Ανατρεπτικής Εκφρασης"
17:00, Αθήνα, Γκίνη

Συζήτηση για το έργο της Hannah Arendt
19:00, Θεσσαλονίκη, Κ.Χ.Ε. Μικρόπολις

Προβολή Ταινίας "Στρέλλα"
20:00, Ν.Ιωνία Αθήνα, Ελ.Βενιζέλου 84 (Άγαλμα της Μητέρας)Ν.Ιωνία

Προβολή ταινίας: Alphaville
20:00, Κορυδαλλός, Δημητρακοπούλου 23 (3 στενά από την πλατεία Ελευθερίας)

Προβολη Ταινίας
20:00, αθηνα ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ, Στον χώρο της ΣΥ.ΚΑ.ΠΡΟ (Τριχωνίδος και κουζή)

προβολή ταινίας
20:30, THESSALONIKI, MIKROPOLIS

7

Συγκέντρωση αλληλεγγύης στο συλληφθέντα σύντροφο Γ.Τ.
12:00, Λάρισα, Δικαστήρια Λάρισας

Δελτιο αντιπληροφορησης του radio revolt
14:00, θεσσαλονικη, Radio-Revolt

ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΑΙΝΙΑΣ "San Michele Avena Un Gallo"
16:00, ΣΕΡΡΕΣ, ΑΥΤΟΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΜΕΝΟ ΣΤΕΚΙ ΤΕΙ ΣΕΡΡΩΝ

συνέλευση ενάντια στις εκλογές
17:00, Σαλόνικα, Φυσικό

Συνέλευση ενάντια στην Ε.Ε, την ελλ.προεδρία & τις ευρωεκλογές
18:00, Αθήνα, Πολυτεχνείο(Πατησίων)-κτ.Γκίνη

Μαθήματα μουσικής
19:30, Βύρωνας, Κύπρου 43

Καφενείο με μεζέδες οικονομικής ενίσχυσης
20:00, Θεσσαλονίκη, Άνευ Αρχών

VuKuPu Cinema-Προβολή ταινίας
21:00, Βύρωνας, Κύπρου 43

8

Πανκ Καφενείο
12:00, Γιάννενα, Πανεπιστήμιο(κατειλημμένο κυλικείο Α εστιών)

Συλλογική Κουζίνα
14:00, Καιασαριανή, Νέας Εφέσου 4

Radio-Revolt:Δελτίο Αντιπληροφορησης
14:00, θεσσαλονικη, Radio-ReVolt

Συλλογική Κουζίνα Ανέργων
15:00, Αθήνα, Εξάρχεια, Αυτόνομο Στέκι, Ζ. Πηγής 95-97 & Ισαύρων

Προβολή
16:00, Αθήνα, Πάντειο Πανεπιστήμιο

Δανειστική Βιλιοθήκη
17:00, ΣΕΡΡΕΣ, ΑΥΤΟΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΜΕΝΟ ΣΤΕΚΙ ΤΕΙ ΣΕΡΡΩΝ

ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΓΙΑ ΦΥΛΑΚΕΣ
17:00, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, ΦΥΣΙΚΟ

συνελευση για ειδικές συνθήκες κράτησης
17:00, αθηνα, γκινη πολυτεχνείο

PUNK καφενειο@λεσχηΚ94
18:30, Εξάρχεια, Λεσχη Υπογειως Καλλιδρομιου94

ΑΝΟΙΧΤΗ ΑΝΤΙΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΑΝΑΡΧΙΚΩΝ/ΑΝΤΙΕΞΟΥΣΙΑΣΤΩΝ
18:30, ΠΑΤΡΑ, ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ

Συντονιστικό Δράσης ενάντια στην κατάργηση της κυριακάτικης αργ.
19:00, Αθήνα, γραφεία ΣΥΒΧΑ - (Λόντου 6, Εξάρχεια

4η συνάντηση για την οργανωση αντιεκλογικης καμπανιας
20:00, Αθηνα, Πολυτεχνείο, Γκίνη

Προβολή "Απαγορευμένη Εκπαίδευση"
20:00, Θεσσαλονίκη, ΤΑΞΥΠ (3ης Σεπτεμβρίου με Εγνατία)

έκτακτη συνέλευση ΥΠΟΣΤΕΓΟ
20:00, ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ, 25ης Μαρτίου 38

Μαθήματα αυτομόρφωσης και συζήτησης του Β' τόμου του Κεφαλαίου
20:00, Αθήνα, Αυτόνομο Στέκι, Ζωοδόχου Πηγής 97 & Ισαύρων

Εκπομπή με ΣΥ.ΚΑ.ΠΡΟ
21:00, Αθήνα

9

Νέες διώξεις στον αναρχικό αγωνιστή Α-Δ Μπουρζούκο
09:00, Αθήνα, Εφετείο Λουκάρεως

Νέες διώξεις στον αναρχικό αγωνιστή Α-Δ Μπουρζούκο
09:00, Αθήνα, Εφετείο Λουκάρεως

Κανενας για δουλεια - Ολοι στο δρομο
10:00, ΠΑΤΡΑ, Παραρτημα

ΑΠΕΡΓΙΑ 09/04 Το ερώτημα είναι : αυτοί ή εμείς ;
10:00, ΒΟΛΟΣ, ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ

Κάλεσμα στην απεργία ΕΣΕ Θεσ/νίκης
10:00, Θεσσαλονίκη, Αγ. Σοφιας

Απεργιακή Συγκέντρωση
10:30, Θεσσαλονίκη, Καμάρα

Γενική Απεργία
11:00, Αθήνα, Μουσείο

Κάλεσμα στη γενική απεργία
11:00, Αθήνα, Τοσίτσα & Πατησίων

ΑΠΕΡΓΙΑΚΗ ΠΟΡΕΙΑ
11:00, Αθήνα, Τοσίτσα κ Πατησίων-Πολ/νείο

ΠΑΝΕΡΓΑΤΙΚΗ ΑΠΕΡΓΙΑΚΗ ΠΟΡΕΙΑ
11:00, Αθήνα, Πλατεία Κλαυθμώνος

ΓΕΝΙΚΗ ΑΠΕΡΓΙΑ
11:00, Αθήνα, Μουσείο

Ζωντανή ενημέρωση από γενική απεργία 9/4/2014
11:00, radiofragmata, http://radiofragmata.espivblogs.net/

Εκπομπή για διωκόμενους από Τουρκία/αναμετάδοση
11:00, Θεσσαλονίκη, www.1431am.org

Μικροφωνική Παρέμβαση για τα Προσφυγικά της Λ. Αλεξάνδρας
12:00, Αθήνα, Πλ. Γκύζη, Γκύζη

Συγκέντρωση αλληλεγγύης στην Κοζάν Νιχαγιέτ
12:00, Ηράκλειο Κρήτης, Δικαστήρια Ηρακλείου

δελτιο αντιπληροφόρησης
14:00, Μυτιλήνη, 105fm

Απεργιακή Κουζίνα
14:30, Αθήνα/Εξάρχεια, Αυτόνομο Στέκι Ζ.Πηγής 95-97

απεργιακό γλέντι
15:00, Θεσσαλονίκη, Κοινωνικό Κέντρο - Στέκι Μεταναστών, Ερμού & Βενιζέλου 23

Συνέλευση Αναρχικών/Αντιεξουσιαστών Σχολών Υγείας
15:00, Αθήνα, Ιατρική Σχολή (Μικράς Ασίας 75,Γουδί)

Εκδηλωση"Οι φυλακές υψίστης ασφαλείας και οι συνθήκες κράτησης"
17:30, ΣΕΡΡΕΣ, ΑΥΤΟΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΜΕΝΟ ΣΤΕΚΙ ΤΕΙ ΣΕΡΡΩΝ

Προβολές ενάντια στην αποστείρωση του πανεπιστημίου
17:30, Αθήνα, Πάντειο Πανεπιστήμιο αιθ. Γ1

Συζήτηση-Βιβλιοπαρουσίαση
19:00, Θεσσαλονίκη, Φυσικό-Μαθηματικό ΑΠΘ Αίθουσα Α21

εκδήλωση-συζήτηση για τα γεγονότα στην Ουκρανία
19:00, ΠΑΤΡΑ, Εργατικό κέντρο Πάτρας

ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ: ΤΕΤΑΡΤΗ 9 ΑΠΡΙΛΗ, 19.00 μ.μ.
19:00, Βύρωνας, Θεατράκι της πλατείας Ταπητουργείου.

Κύκλος προβολών
20:00, ΒΕΡΟΙΑ, Αυτ/ζόμενο στέκι la rage, Ελευθερίας 18

προβολή ταινίας:Norma Rae(Martin Ritt)
20:00, Αθήνα, Ζωγράφου

Προβολη-συζητηση για την ιδιωτικοποιηση του νερου
21:00, θεσσαλονίκη, πολυτεχνείο ΑΠΘ, αμφιθέατρο 1ου ετους χημ μηχ,2ος οροφος πτερυγας πολ μηχ

ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΑΠΕΡΓΙΑ, ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ
22:00, ΒΟΛΟΣ, ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ

10

Συνέχεια δίκης Βελβεντού
09:30, Αθήνα, Δικαστήριο φυλακές Κορυδαλλού

Κάλεσμα
11:30, Αθήνα, Ευελπίδων

καλεσμα αλληλεγγυης
11:30, Αθηνα, Ευελπιδων

Συγκέντρωση στο υπουργείο εργασίας για τα KOX και Voucher
12:00, Αθήνα, Υπουργείο Εργασίας, Σταδίου 29

Συγκέντρωση Αλληλεγγύης ενάντια στην έκδοση αγωνιστών
12:00, Θεσσαλονίκη, Δικαστήρια

Συγκέντρωση Αλληλεγγύης ενάντια στην έκδοση των αγωνιστών
12:00, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, ΔΙΚΑΣΤΙΡΗΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Συλλογική Κουζίνα στα Προσφυγικά της Λ. Αλεξάνδρας
16:00, Αθήνα, Κουζή κ Τριχωνίδος Προσφυγικά Λ. Αλεξάνδρας

metal συνέλευση, καφενείο & βιντεοπροβολή
18:00, Αθήνα - Εξάρχεια, Λέσχη Υπογείως - Καλλιδρομίου 94

Μικροφωνική για τις φυλακές
18:00, Κορυδαλλός, Γρ.Λαμπράκη & Ταξιαρχών

Εκδήλωση-Συζήτηση "Οι όψεις του Φασισμού χτες και σήμερα"
18:00, θεσσαλονίκη, Γρασίδια Φιλοσοφικής

Συνέλευση αλληλεγγύης στο σύντροφο Θοδωρή Σίψα
19:00, Αθήνα, Πολυτεχνείο (κτίριο Γκίνη)

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ-ΜΙΚΡΟΦΩΝΙΚΗ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΙΣ ΦΥΛΑΚΕΣ
19:00, ΣΕΡΡΕΣ, Πλατεία Κρονίου

Αντικατασταλτικη Συγκεντρωση
19:00, Πατρα, πλ. Ολγας

ΕΚΔΗΛΩΣΗ-ΣΥΖΗΤΗΣΗ: Ενάντια στις φυλακές υψίστης ασφαλείας
19:30, Λάρισα, Βιοχημεία(πλούτωνος και αιόλου γωνία)

Εκδήλωση - Συζήτηση εναντια στις φυλακές υψίστης ασφαλείας.
19:30, Λάρισα, Βιοχημεία (Πλούτωνος & Αιολου)

Εργαστήρι Φωτογραφίας
19:30, Καιασαριανή, Νέας Εφέσου 4

εκδήλωση οικονομικής ενίσχυσης
20:00, Ιωάννινα, Α.ΚΟΙ.ΧΙ

Πρώτη προβολή του ντοκιμαντέρ: ΦΑΣΙΣΜΟΣ Α.Ε
20:00, Αθήνα, Κατάληψη Έπαυλης Κουβέλου, Μαρούσι

ΠΡΟΒΟΛΗ του ΦΑΣΙΣΜΟΣ Α.Ε. στο ΥΠΟΣΤΕΓΟ
20:00, ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ, 25ης Μαρτίου 38

Προβολή "Φασισμός ΑΕ"
20:00, θεσσαλονίκη, Γρασίδια Φιλοσοφικής

Ανοιχτή Συνέλευση αγώνα και αλληλεγγύης για τα Προσφυγικά
20:00, ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΑΘΗΝΑ, Κουζή κ Τριχωνίδος Προσφυγικά Λ. Αλεξάνδρας

Προβολή της ταινίας: "Φασισμός ΑΕ"
20:00, Τρίκαλα Τρικάλων, Αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου Τρικάλων (Δημαρχείο)

Πρώτη Προβολή του Ντοκιμαντέρ "ΦΑΣΙΣΜΟΣ Α.Ε &"
20:30, Ν.Ιωνία Αθήνα, Ελ.Βενιζέλου 84 (Άγαλμα της Μητέρας)Ν.Ιωνία

Πρώτη Παράλληλη Προβολή ΦΑΣΙΣΜΟΣ ΑΕ
20:30, ΧΑΙΔΑΡΙ, ΙΣΤΟΣ Ε.Κ.Χ., Κουμουνδούρου 5 και Νικομηδείας

Πρώτη προβολή του ντοκιμαντέρ ΦΑΣΙΣΜΟΣ Α.Ε
20:30, ΒΟΛΟΣ, ΠΑΝΕΠ.ΘΟΛΟΣ

ΔΙΗΜΕΡΟ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ 10 ΚΑΙ 11 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΣΤΗΝ POETA
20:30, Θεσσαλονικη, POETA

Προβολή ντοκιμαντέρ Fascism Inc
21:00, Eδεσσα, Καραμήτσου 5

Ενημέρωση και προβολή για τις ειδικές συνθήκες κράτησης
21:00, Πάτρα, αυτοδιαχειριζόμενος χώρος “Επί τα Πρόσω”

Πρώτη Παράλληλη Προβολή ΦΑΣΙΣΜΟΣ ΑΕ
21:00, Αθήνα, Λ. Πεντέλης 71, Βριλήσσια

Αυτοδιαχειριζόμενο Μπαρ
21:00, Μπραχάμι, Αγ. Βασιλείου & Π.Π. Γερμανού 22

Trash καφενείο
22:00, Βύρωνας, Κύπρου 43

Cocktail μπαρ στη κατάληψη Ματσάγγου
23:00, Βόλος, Κατάληψη Ματσάγγου(Π.Μελά & Σωκράτους)

11

Ευρωπαϊκή Αντιφασιστική Συνάντηση, 11, 12, 13/4 2014, Αθήνα
13:00, Αθήνα, Ανώτατης Σχολής Καλών Τεχνών στην οδό Πειραιώς

ΙΕΡΑ ΕΞΕΤΑΣΗ RADIO REVOLT ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΚΑΚΟ ΠΑΣΧΑ
17:00, ΙΕΡΑ ΕΞΕΤΑΣΗ RADIO REVOLT

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ-ΠΟΡΕΙΑ
17:00, Αθήνα, Κλαυθμώνος

ΟΛΟΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ
17:00, Αθήνα, Προπύλαια

Συγκέντρωση- Πορεία
17:00, Αθήνα, Προπύλαια

Πορεία
18:00, Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ

Ευρωπαϊκής Αντιφασιστικής Συνάντησης - 11, 12 & 13 Απριλίου 2014
18:00, Αθήνα, Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών Αθήνας

ΜΙΚΡΟΦΩΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟΥ
18:00, Περιστέρι, Πλατεία Δημαρχείου

ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΔΡΑΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ
19:00, ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ, Πλατεία Βάρναλη

Εκδήλωση ενάντια στον εγκλεισμό & τις ειδικές συνθήκες κράτησης
19:00, Ίλιον, Νέστορος & Ευαγγελιστρίας

Ανοιχτής συνέλευσης αλληλεγγύης στις καταλήψεις
19:00, Αθήνα, Κτίριο Γκίνη, Ε.Μ.Π.

Θεατρική παράσταση «Ο άσχημος»
20:00, Γαλάτσι, Ναρκίσσου 3

Συλλογική κουζίνα
20:00, Βύρωνας, Κύπρου 43

Η ΒΙΟ.ΜΕ. ΣΤΟΝ ΑΣΥΡΜΑΤΟ
20:00, ασύρματος, άγιος δημήτριος, πάρκο ελ.βενιζέλου

προβολή ταινίας «ζούσε τη ζωή της»
20:30, Αθήνα, Αυτόνομο Στέκι (Ζωοδόχου Πηγής & Ισαύρων)

Προβολή ταινίας: Ενας Χωρισμός
20:30, Αθήνα, Αγαθουπόλεως 65 & Αχαρνών

Προβολή ταινίας: Ένας Χωρισμός
20:30, Θεσσαλονίκη, Μπακατσέλου 1 & Εγνατίας 65

Ignition/RR: In Crust We Trust 1ο Μέρος
21:00, Θεσσαλονικη, Radio-Revolt

D.I.Y. Live με HEXIS - NARCAN - HEDVIKA - IM GORT
21:30, ΑΘΗΝΑ, ΕΞΑΡΧΕΙΑ

Πάρτυ οικονομικής ενίσχυσης
23:00, Θεσσαλονίκη, Πολυτεχνείο ΑΠΘ

πάρτι οικονομικής ενίσχυσης
23:00, Αθήνα, ΑΣΟΕΕ

Πάρτυ οικονομικής ενίσχυσης (ΑΣΟΕΕ)
23:00, ΑΣΟΕΕ, ισόγειο

party οικονομικής ενίσχυσης
23:00, Βόλος, Αρχιτεκτονική

Ακύρωση του πάρτυ οικονομικής ενίσχυσης (ΑΣΟΕΕ)
23:00, ΑΣΟΕΕ, ισόγειο

12

Γιορτή αυτάρκειας
09:30, Ελληνικό, Αττική, https://maps.google.com/maps/ms?msid=200258774640850375307.0004ea7d22ef5bf12d5b5&msa=0&dg=feature

Θελουμε ολους στο πλευρο μας
11:00, Αθηνα, Προπυλαια

Αντιδρουμε στο νεο λυκειο
11:00, Καβάλα, Πλατεία Ελευθερίας

8ο χαριστικό - ανταλλακτικό παζάρι
11:00, Άρτα, Κεντρική πλατεία

συγκέντρωση/παρέμβαση
11:30, Βύρωνας, Πλατεία Αγ.Λαζάρου

συγκέντρωση/παρέμβαση
11:30, Βύρωνας, Πλατεία Αγ.Λαζάρου

antifa διαδήλωση
12:00, Aθηνα, Θησειο

Ευρωπαϊκής Αντιφασιστικής Συνάντησης - 11, 12 & 13 Απριλίου 2014
12:00, Αθήνα, Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών Αθήνας

Γιορτή για τα παιδιά στην πλ. Βικτωρίας
12:00, Αθήνα, Πλ. Βικτωρίας

antifa διαδήλωση για τους νεκρούς της ελλάδας - φρούριο
12:00, Αθήνα, Θησείο

Μικροφωνική αντιπληροφόρησης για τις φυλακες υψίστης ασφαλείας
12:00, ΒΕΡΟΙΑ, ΚΟΡΝΕΡ

Εκδήλωση-συζήτηση ενάντια στις φυλακές υψίστης ασφαλείας
18:30, Βύρωνας, Ταπητουργείο

Εκδήλωση - Συζήτηση
18:30, Αθηνα, Χολαργός

souarap #5 | προβολή/συζήτηση για την εξέγερση του L.A. το '92
19:30, Αθήνα, Πλ. Κύπρου, Άνω Ιλίσια

θεατρική Παράσταση:"Μάμα Τόνι"
20:00, Αθήνα Εξάρχεια, Αυτόνομο Στέκι

Προβολή ταινίας: Carandiru
20:00, Κεραμεικός, ευτοπικό εργαστήρι

θεατρική Παράσταση: Μάμα Τόνι
20:00, Αθήνα Εξάρχεια, Αυτόνομο Στέκι Ζ. Πήγης 95-97 & Ισαύρων

θεατρική Παράσταση:"Μάμα Τόνι"
20:00, Αθήνα Εξάρχεια, Αυτόνομο Στέκι Ζ. Πηγής 95-97 & Ισαύρων

Συλλογική κουζίνα - Συναυλία στη Κατάληψη Ματσάγγου
20:00, Βόλος, Κατάληψη Ματσάγγου(Π.Μελά & Σωκράτους)

ΦΑΣΙΣΜΟΣ ΑΕ
20:00, Αθήνα, Μαρούσι

DJ party οικονομικής ενίσχυσης
22:00, Θεσσαλονίκη, Κοινωνικό κέντρο - στέκι μεταναστών

Πάρτυ οικονομικής ενίσχυσης για δικ. έξοδα
23:00, Αιγάλεω, ΤΕΙ Αθήνας

Παρτυ οικονομικης ενισχυσης δικαστικων εξοδων
23:00, Αιγαλεω, ΤΕΙ Αθηνας

13

Γιορτή αυτάρκειας
10:00, Ελληινικό, Αττική, Πολιτιστικό Κέντρο Ελληνικού

Απεργιακή προσυγκέντρωση
10:00, Παγκράτι, πλ. Δεληολάνη (Μαρτάκη)

Αυτοοργανωμένη λαϊκή του ΖΗΚΟΥ
11:00, Εξάρχεια Αθήνα, Πλατεία Εξαρχείων

απεργιακή συγκέντρωση
11:00, Αθήνα, Σύνταγμα-Ερμού

Κυριακές στο πάρκο Φροντίζουμε, καλλιεργούμε και συζητάμε
11:30, Εξάρχεια/Αθήνα, Πάρκο Ναυαρίνου

Ευρωπαϊκής Αντιφασιστικής Συνάντησης - 11, 12 & 13 Απριλίου 2014
12:00, Αθήνα, Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών Αθήνας

ΗΜΕΡΑ ΔΡΑΣΗΣ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΡΑΤΣΙΣΜΟ
12:00, Τύρναβος, Αθλητικό κέντρο Τυρνάβου

Καταληκτική συνέλευση
12:00, Αθηνα, Καλων Τεχνων, πειραιως 256

8η αγωνιστική Antifa League Athens
13:00, Κάτω Πατήσια, Πλ. Φυτευτή

αποκλεισμοί καταστημάτων:προσυγκέντρωση πλατεία τερζάκη
13:30, Αθήνα, Ζωγράφου

Αντικαταναλωτική απεργιακή προσυγκέντρωση-πλατεία τερζάκη
13:30, Αθήνα, Ζωγράφου

Ρεμπέτικο γλέντι οικονομικής ενίσχυσης
14:00, Αθήνα - Εξάρχεια, Κ*ΒΟΞ

Μαγειρεύουμε και τρώμε όλοι μαζί
14:00, ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΑΘΗΝΑ, Κουζή κ Τριχωνίδος Προσφυγικά Λ. Αλεξάνδρας

Ρεμπετικο γλεντι οικονονικης ενισχυσης
15:00, Αθηνα, Καλων Τεχνων, Πειραιως 256

απεργιακή συλλογική κουζίνα
16:00, Αθήνα, Ζωγράφου

Προβολή ταινιας
19:30, Αθηνα, Χολαργός

Συνέλευση ταμείου Αθήνας
20:00, ΑΘΗΝΑ, Κ*Βοξ

Προβολή του Ντοκιμαντέρ "ΦΑΣΙΣΜΟΣ Α.Ε"
20:00, Ν.Ιωνία, Ελ.Βενιζέλου 84 (Άγαλμα της Μητέρας)Ν.Ιωνία

Προβολή ταινίας: Sacco & Vanzetti
20:00, Κορυδαλλός, Δημητρακοπούλου 23 (3 στενά από την πλατεία Ελευθερίας)

14

παρέμβαση για απολυμένο από την Ecoplast
11:30, Θεσσαλονίκη, Επιθεώρηση εργασίας Μοναστηρίου 248

Συνέλευση ενάντια στην Ε.Ε, την ελλ.προεδρία & τις ευρωεκλογές
18:00, Αθήνα, Πολυτεχνείο(Πατησίων)-κτ.Γκίνη

ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΓΙΑ ΦΥΛΑΚΕΣ ΥΨΙΣΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ
19:00, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ

διοργάνωση πορείας στις αμερικανικές βάσεις για τα χημικά
19:00, Ρέθυμνο, Εργατικό Κέντρο

ενημέρωση-συζήτηση για τις εξελίξεις στο κίνημα των Βάσκων
19:00, Αθήνα, Ανδρονίκου 18 & Κωνσταντινουπόλεως 10 Ρουφ

Μαθήματα μουσικής
19:30, Βύρωνας, Κύπρου 43

αυτοοργανωμένο bar/καφενείο
20:00, Agrinio, apertus

VuKuPu cinema - Προβολή ταινίας
21:00, Βύρωνας, Κύπρου 43

15

συνέχεια δίκης για την δολοφονία Σ. Λουκμάν
09:00, Αθήνα, Πρωτοδικείο Δέγλερη

Συλλογική Κουζίνα
14:00, Καισαριανή, Νέας Εφέσου 4

Συλλογική Κουζίνα Ανέργων
15:00, Αθήνα, Εξάρχεια, Αυτόνομο Στέκι, Ζ. Πηγής 95-97 & Ισαύρων

συνέλευση για τις ειδικές συνθήκες κράτησης
17:00, αθήνα, γκίνη

Μικροφωνική Αλληλεγγύης
17:00, Αθήνα, Πλατεία Βικτωρίας

Καμπάνια ενάντια στη ΧΑ στη Θεσσαλονίκη
19:00, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ρολόι Νεάπολης

Live-παρουσίαση του "εκτός ύλης"
20:00, Aθήνα, Χαϊδάρι, Παπουτσάδικο

Μαθήματα αυτομόρφωσης και συζήτησης του Β' τόμου του Κεφαλαίου
20:00, Αθήνα, Αυτόνομο Στέκι, Ζωοδόχου Πηγής 97 και Ισαύρων

Συνέλευση τον συντρόφο που κατηγορείται για ξυλοδαρμό φασίστα
20:00, Ηράκλειο Κρήτης, Κατάληψη Ευαγγελισμού

16

Συγκέντρωση αλληλεγγύης στον Χουσεΐν Φεΰζί Τεκίν
12:00, Θεσσαλονίκη, Δικαστήρια Θεσσαλονίκης

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ-ΜΙΚΡΟΦΩΝΙΚΗ
13:30, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, ΑΓΑΛΜΑ ΛΑΜΠΡΑΚΗ

Συλλογική Κουζίνα
14:30, Αθήνα/Εξάρχεια, αυτόνομο Στέκι Ζ. Πηγής 95-97 & Ισαύρων

Συλλογική Κουζίνα της Τετάρτης
14:30, Αθήνα Εξάρχεια, Αυτόνομο Στέκι Ζ. Πηγής 95-97 & Ισαύρων

Ανοιχτή Συνέλευση Πάρκου Ναυαρίνου
19:00, Εξάρχεια, Αθήνα, Τσαμαδού 15

Κύκλος προβολών
20:00, ΒΕΡΟΙΑ, Αυτ/ζόμενο στέκι la rage, Ελευθερίας 18

προβολή ταινίας:Fried green tomatoes (Jon Avnet)
20:00, Αθήνα, Ζωγράφου

17

βέγκαν κουζίνα / ομιλία / συζήτηση
14:00, χαλάνδρι, αθήνα, κατάληψη πραποπούλου

πανκ καφενείο / bar
19:00, χαλάνδρι, αθήνα, κατάληψη πραποπούλου

Party οικονομικής ενίσχυσης
21:00, Λάρισα, Paratod@s, Φαρμακίδου 4

18

Παρασκευές στο Στέγ*
20:00, Γαλάτσι, Αθήνα, Στέγαστρο

19

Συλλογική κουζίνα
14:00, Αθήνα, Βίλα Ζωγράφου

20
21 22

ΤΑΚΤΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΥΠΟΣΤΕΓΟ
20:00, ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ, 25ης Μαρτίου 38

23

Κύκλος προβολών
20:00, ΒΕΡΟΙΑ, ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ 18, ΣΤΕΚΙ LA RAGE

24

Εργαστήριο αυτομόρφωσης στον Αγρό
18:00, Αθήνα - Ιλιον, πάρκο τρίτση

25

Προβολή - Συζήτηση σχετικά με το κίνημα του νερού στο Πήλιο και
19:00, BOΛΟΣ, Δημοτικό Σχολείο Σταγιατών

Ενημέρωση / ανοιχτή συζήτηση για τα Προσφυγικά
20:00, Γαλάτσι, Αθήνα, Στέγαστρο

26

Κοινοτικός κήπος – Εργαστήριο οικολογικού μπαξέ για παιδιά
10:00, ΒΟΛΟΣ, Πλατεία Σταγιατών

D.I.Y .LIVE με DYSPNEA, UNFIT EARTH, I WANT THE MOON
21:00, ΑΘΗΝΑ, ΕΞΑΡΧΕΙΑ

Punk live+Party Οικονομικής Ενίσχυσης Πολιτικών Κρατουμένων
22:30, Αθήνα, Πολυτεχνειο-Μηχανουργειο

27

Μουσικοθεατρικά παιχνίδια με θέμα το νερό
10:00, ΒΟΛΟΣ, Πλατεία Σταγιατών

28 29

ρεμπετικο γλεντι
21:00, Αθηνα, Ζωοδοχου πηγης95-97&Ισαυαρων

30

αντιφασιστικο 3on3 τουρνουά μπάσκετ
11:00, Χολαργός, Γήπεδα Μπάσκετ οδού Περικλέους

Θέατρο: Η Μηχανή Αμλετ
20:30, Αθήνα, Αγαθουπόλεως 65 & Αχαρνών

1 2 3 4

Indymedia Athens | Δημοσιεύστε νέα εκδήλωση | Πολιτική δημοσίευσης