Κυριακή 1 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
03:00 vegan collective kitchen exarhia
10:30 Παρέμβαση για φόλες Θεσσαλονικη, Αγγελοχώρι
12:00 Για μια Ελεύθερη κ' Ζωντανή Παιδική Χαρά στο Λόφο του Στρέφη/ For a Free and Lively Playground on Strefi hill Αθήνα, Εξάρχεια
15:00 ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΣ ΑΝΟΙΧΤΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΣΤΟΝ Κ.ΜΠ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΣΤΗ Γ.Α.Δ.Α ΕΞΑΡΧΕΙΑ
15:00 Συνέχεια συνέλευσης για τη συνδιοργάνωση πορείας στη ΓΑΔΑ Κυριακή 15.00 Πολυτεχνείο Αθηνα
15:00 vegan collective kitchen exarhia
16:00 Διήμερο bazaar βιβλίου για τα δικαστικά έξοδα φυλακισμένων & διωκόμενων αγωνιστών Αθήνα,Πετράλωνα
16:00 ΟΙ ΒΙΑΣΤΕΣ ΕΞΩ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΝΤΑΙ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΤΟΥΣ ΜΕΣΑ 1431ΑΜ
16:00 Διήμερο bazaar βιβλίου για τα δικαστικά έξοδα φυλακισμένων & διωκόμενων αγωνιστών Πετράλωνα
17:00 3 χρόνια ΚΑΤ.ΑΝΑ.-Ρεμπέτικο γλέντι οικονομικής ενίσχυσης Βύρωνας
18:00 Χωράφια Αλληλεγγύης Αθήνα / Εξάρχεια
18:00 Θεσσαλονίκη, Ανοιχτό κάλεσμα για την οργάνωση ελεύθερων μαθημάτων Θεσσαλονίκη
18:00 Χαρούμενες παιδικές Κυριακές στο πάρκο Ναυαρίνου! Αθήνα
18:00 Ρεμπέτικο γλέντι για τα 3 χρόνια της Κατάληψης Ανάληψης Βύρωνας
18:00 Ρεμπέτικο γλέντι γιαι τα 3 χρόνια της Κατάληψης Ανάληψης Βύρωνας
18:00 Δύο μέρες εκδηλώσεων για τις κοινότητες καταλήψεων Αθήνα
19:00 ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ των Ραδιοζωνών Ανατρεπτικής Έκφρασης 93,8fm Αθήνα
19:00 Ανοιχτή συνέλευση Βύρωνας
21:00 A Silent Voice (Koe No Katachi) | Προβολή ταινίας-Καφενείο-Μπάρ Αθήνα
23:00 Συναυλια Angstbreaker ΒΟΛΟΣ

Δευτέρα 2 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 ΒΟΛΟΣ.ΚΑΛΕΣΜΑ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΒΟΛΟΣ
09:00 Δίκη συλληφθέντων από την εκκένωση της Villa Amalias (20 12 2012) Αθήνα
09:00 4η δίκη - Εφετείο Επαναστατικού Αγώνα Κορυδαλλός
09:00 Εφετείο Σταμπούλου, Πετρακάκου, Μαζιώτη Αθήνα
10:00 Δευτέρα 2/10: συγκέντρωση αλληλεγγύης στους συλληφθέντες της κατάληψης Δέλτα Θεσσαλονίκη
10:00 ΑΝΤΙΦΑΣΙΣΤΙΚΗ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΗ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΤΩΝ ΠΡΟΣΦΥΓΙΚΩΝ Αθήνα
17:00 Ανοιχτη συνέλευση της Ομάδας Βιβλιοθήκης Αγρίνιο
18:00 Συνέλευση Ταμείου αλληλεγγύης φυλακισμένων & διωκόμενων αγωνιστών Θεσ/νικης Θεσσαλονικη
19:00 Ανοικτή Συνέλευση της Πρωτοβουλίας Αλληλεγγύης στη ΒΙΟΜΕ Περιστέρι Ψαρρών 33
19:00 Συνέχεια από τη συζήτηση για την οργάνωση κινητοποιήσεων σχετικά με την οικολογική καταστροφή στο Σαρωνικό Αθήνα
20:00 Δευτέρα 2 Οκτώβρη : εκδήλωση /συζήτηση σχετικά με τον αγώνα των απλήρωτων καθαριστ(ρι)ών ΙΚΑ Αθήνα
21:00 Αυτοοργανωμένο Καφενείο: Rock n' roll με 45' βινύλια Κορυδαλλός

Τρίτη 3 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
14:00 Συλλογική Κουζίνα στο Τετράγωνο Αθήνα / Καισαριανή
19:00 Συγκέντρωση τροφίμων, φαρμάκων & ειδών πρώτης ανάγκης για τους αγωνιζόμενους πρόσφυγες του Λαυρίου Αθήνα/Εξάρχεια
19:00 Συνέλευση Αλληλεγγύης για τους πολιτικούς κρατούμενους, τους φυλακισμένους και διωκόμενους αγωνιστές Αθήνα / ΕΜΠ
19:30 Εκδήλωση-Συζήτηση και προβολή ταινίας για τους αγώνες των γυναικών για το δικαίωμα ψήφου. Κριτική προσέγγιση και συμπεράσματα Πάτρα
19:30 Τσιριτσάντσουλες "Η ΡΙΜΑΔΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ" Βέροια

Τετάρτη 4 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Κάλεσμα στο Εφετείο Αθήνα
09:00 στέκι Αντίπνοια| Συγκέντρωση στη δίκη για τη δολοφονία του Σαχτζάτ Λουκμάν ΑΘΗΝΑ
10:00 ΑΝΤΙΦΑΣΙΣΤΙΚΗ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΗ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΤΩΝ ΠΡΟΣΦΥΓΙΚΩΝ Αθήνα
15:30 Συγκέντρωση ενάντια στους πλειστηριασμούς Θεσσαλονίκη
16:00 Άνoιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης (σε νέο χώρο) Αθήνα/Αιγάλεω
18:00 Αστυνόμευση και καταστολή, δύο ταυτόσημες έννοιες Λάρισα
18:30 Συνέλευση Αντίστασης και Αλληλεγγύης Κυψέλης / Πατησίων Κυψέλη / Πατήσια
19:00 συνέλευση αλληλεγγύης στην υπόθεση των "ληστών του Διστόμου" Αθήνα
19:30 Ανοιχτή Συνέλευση για την Αναρχία/Αντιεξουσία Ρέθυμνο Ρέθυμνο
20:00 Αναμετάδοση εκπομπής απο το ηχητικό αρχείο του α/α ραδιοφώνου Ραδιοφράγματα 1431ΑΜ
20:00 Ανοιχτή Συνέλευση Πάρκου Ναυαρίνου Αθήνα
20:00 Χιπ-χοπ και πολιτικός ακτιβισμός | Εκδήλωση-Συζήτηση ΑΘΗΝΑ

Πέμπτη 5 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
13:00 Πάτρα // μικροφωνική-συγκέντρωση αλληλεγγής στον Κώστα Μπ. Ρίο - Πάτρα
18:00 Άνοιγμα αυτοδιαχειριζόμενης βιβλιοθήκης ''El viaje''(18.00-20.00) Βύρωνας
19:00 ΤΕΛΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΑ ΤΗΣ ΠΟΡΕΙΑΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΣΤΟΝ ΚΩΣΤΑ ΜΠ. ΕΞΑΡΧΕΙΑ
20:00 Τζαμάλ / L7a9d&Reda Zine / Viral&Dtaeys / Μόνιμος Κάτοικος / ΘΓ | LIVE ΜΕΤΑΞΟΥΡΓΕΙΟ
20:00 Η Μεταδοτική Λύσσα, ξανά στον αέρα των ραδιοφραγμάτων! Αθήνα
21:00 ΕΣ-ΕΣ ΜΠΑΤΣΟΙ ΒΑΣΑΝΙΣΤΕΣ. Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΚΩΣΤΑ ΜΠ. 1431ΑΜ
21:00 Προβολές Σεπτέμβριος-Οκτώβριος Βέροια

Παρασκευή 6 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 ΕΦΕΤΕΙΟ 1ης ΔΙΚΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
10:00 «8η Πανθεσσαλική Γιορτή Οικολογικής Γεωργίας και Χειροτεχνίας» ΒΟΛΟΣ
11:30 ΜΙΚΡΟΦΩΝΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑ
12:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στους 6 διωκόμενους αντιφασίστες Θεσσαλονίκη
12:00 Ανακοίνωση των 6 διωκόμενων αντιφασιστών για την παρέμβαση στα γραφεία της Χ.Α. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
13:00 Καφενείο (Χανιά) Χανιά
16:00 Ρεμπέτικο Γλέντι Α/Α Στέκι Πληροφορικής Πανεπιστημιούπολη, Καισαριανή
18:00 6o RFU Fest Αθήνα
20:00 ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΑΙΝΙΑΣ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑ
20:00 Bar Ανοίγματος ΕΚΧ Αλιμούρα Γιάννενα
20:00 ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΚΟΥΜΟΥΝΔΟΥΡΟΥ για τον βασανισμό του 16χρονου Αθήνα
20:30 αφιέρωμα στον Ingmar Bergman: σκηνές από ένα γάμο Αθήνα
20:30 Μπερνάρντο Μπερτολούτσι: 1900 | Προβολές & Συζητήσεις, Παρασκευή 6/10 Αθήνα και Θεσσαλονίκη
21:00 Μουσικές της μπάρας από τον κινηματογράφο Αθήνα Εξάρχεια
21:00 Συναυλία οικονομικής ενίσχυσης για τον Βίκτωρα-Λάμπρο γιο των μελών του Ε.Α Π.Ρούπα &Ν.Μαζιώτη Αθηνα
21:00 Προβολή ταινίας «Τα Μυθικά Πλάσματα του Νότου» + Bar οικονομικής ενίσχυσης [ΣΥΒΧΨΑ] Αθήνα
22:00 καφενείο Ηράκλειο
22:00 Μουσικές βραδιές στο Κ*ΒΟΞ Αθήνα
23:00 Ακρηδο Party ΒΟΛΟΣ

Σάββατο 7 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
10:00 «8η Πανθεσσαλική Γιορτή Οικολογικής Γεωργίας και Χειροτεχνίας» ΒΟΛΟΣ
11:30 Κινηματικό βιβλιοχανείο Βέροια
12:00 ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ-ΧΑΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ Καισαριανή
16:00 ΠΟΡΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΗ ΓΑΔΑ ΑΘΗΝΑ
17:30 Χορευτικό δρώμενο απο την ομάδα Χορογυμναστικής/παρουσίαση των ομάδων της κατάληψης/συζήτηση για τους αγώνες στις γειτονίες Βύρωνας
18:00 6o RFU Fest Αθήνα
18:00 ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ ΠΑΡΤΥ ΑΣΤΕΡΑ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ Αθήνα
19:00 Ρεμπέτικο και κρητικό Γλέντι Αστέρα Εξαρχείων Αθήνα
21:00 FULL MOON Hip Hop Live Αθήνα
21:00 FULL MOON hiphop live Αθήνα
22:00 ΑΥΤΟΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΜΕΝΟ BAR 07/10 ΚΟΜΟΤΗΝΗ
22:30 party για δικαστικά έξοδα συντρόφισσας χώρος πολύμορφης δράσης αναρχικών ζαίμη 11
22:30 party οικονομικής ενίσχυσης για δικαστικά έξοδα χώρος πολύμορφης δράσης αναρχικών Ζα'ι'μη 11
23:00 Party με Freektional Crew Αθήνα

Κυριακή 8 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
10:00 «8η Πανθεσσαλική Γιορτή Οικολογικής Γεωργίας και Χειροτεχνίας» ΒΟΛΟΣ
10:00 Συγκέντρωση ενάντια στην κυριακάτικη εργασία | Κυριακή 8/10 10:00 Τσιμισκή με Αριστοτέλους Θεσσαλονίκη
10:00 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 8/10 ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΜΑΣΤΕ ΜΑΧΗΤΙΚΑ, ΣΥΛΛΟΓΙΚΑ, ΤΑΞΙΚΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΗ ΑΡΓΙΑ Θεσσαλονίκη
12:00 2η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΛΟΦΟΥ ΣΤΡΕΦΗ/ 2nd MEETING & WORK DAY AT THE PLAYGROUND ON STREFI HILL ΑΘΗΝΑ
13:00 ΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΦΑΓΟΠΟΤΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΦΙΛΟΛΑΟΥ 99. Αθήνα
13:30 Συλλογική κουζίνα στο ελευθεριακό στέκι Βέροια
14:00 Ρεμπέτικο γλέντι στον κήπο της κατάληψης έπαυλης Κουβέλου Αθήνα
15:00 Συντροφική κουζίνα στην Κατάληψη ΛΚ 37 Αθήνα, Κυψέλη
15:00 τακτική συνέλευση του ταμείου αλληλεγγύης φυλακισμένων και διωκόμενων αγωνιστών Αθηνα
17:00 Συναυλία Αλληλεγγύης για τα δικαστικά έξοδα του Κώστα Γουρνά Αθήνα
17:00 Συναυλία αλληλεγγύης για τα δικαστικά έξοδα του Κώστα Γουρνά στην κατάληψη Vancouver Apartman Αθήνα
18:00 Κρητικο γλεντι για τα δικαστικα εξοδα του Κωστα Γουρνα Αθηνα
18:00 Χαρούμενες παιδικές Κυριακές στο πάρκο Ναυαρίνου! Αθήνα
18:00 Παραμύθια με κορίτσια που δεν περιμένουνε τον πρίγκιπα Βύρωνας
19:00 Workshop στησίματος αφίσας & bar/Κατάληψη Τερμίτα Βόλος
19:00 Ανοιχτή συνέλευση Βύρωνας
20:30 Θεατρική παράσταση: Η ριμάδα του άγιου Ευάγγελου του επονομαζόμενου και καταληψία από τις Τσιριτσάντσουλες-3 χρόνια ΚΑΤ.ΑΝΑ. Βύρωνας

Δευτέρα 9 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης σε συντροφο που διώκεται για την δράση του ενάντια στην ιδιωτικοποίηση των νερών του Πηλίου Βόλος
14:30 Ελευθεριακό Κινητό Βιβλιοπωλείο Βόλος
19:00 Εκδήλωση – συζήτηση για την Καταλονία – Δευτέρα 9/10, 7μμ, Πολυτεχνείο Αθήνα
21:00 ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑ
21:00 Αντιφασιστική προβολή και μπαρ Βόλος

Τρίτη 10 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
14:00 ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΚΟΥΖΙΝΑ Καισαριανή
17:30 Τα προϊόντα της ΒΙΟ.ΜΕ. στο ελευθεριακό στέκι Βέροια
18:00 ΜΙΚΡΟΦΩΝΙΚΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΩΝ ΚΡΑΤΟΥΜΕΝΩΝ Θεσσαλονίκη
18:30 Πορεία αλληλεγγύης στον Κώστα Μπ. για τη σύλληψη και το βαρύ τραυματισμό του από τους μπάτσους Πάτρα
19:00 συνελευση εφημεριδας δρομου απατρις κερκυρα
19:00 Συγκέντρωση τροφίμων, φαρμάκων & ειδών πρώτης ανάγκης για τους αγωνιζόμενους πρόσφυγες του Λαυρίου Αθήνα/Εξάρχεια
19:00 ΕΚΠΟΜΠΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΩΝΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΜΙΣΤΙΚΑ ΚΙΝΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ 1431ΑΜ
19:00 Συνέλευση Αλληλεγγύης για τους πολιτικούς κρατούμενους, τους φυλακισμένους και διωκόμενους αγωνιστές Αθήνα/Εξάρχεια

Τετάρτη 11 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης σε διωκόμενο αντιφασίστα Βόλος
09:00 Κάλεσμα σε συγκέντρωση αλληλεγγύης για διοκώμενο σύντροφο αντιφασίστα Βόλος
09:00 [Βόλος] - Δίκη συντρόφου αντιφασίστα Βόλος
15:00 Vegan Collective Kitchen Exarchia
16:00 Άνoιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης Αθήνα/Αιγάλεω
19:00 Τα κινήματα στην Ιταλία/ Το παρατηρητήριο κατά της καταστολής Αθήνα
19:00 Συνέλευση Αλληλεγγύης ενάντια στη νέα αντιτρομοκρατική εκστρατεία (“ληστές του Διστόμου”) Αθήνα
19:00 Εκδήλωση-Συζήτηση Απεργία Πείνας, 210+ μέρες Θεσσαλονίκη
19:30 Ανοιχτή Συνέλευση για την Αναρχία/Αντιεξουσία Ρέθυμνο ΡΕΘΥΜΝΟ
20:00 Αναμετάδοση ηχογραφημένης εκδήλωσης απο το αρχείο των Ραδιοφραγμάτων 1431ΑΜ
20:00 ΠΡΟΒΟΛΕΣ ΤΑΙΝΙΩΝ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ Σκυλίτση 10 και Πλαπούτα
21:00 Ανοιχτή Συνέλευση Πάρκου Ναυαρίνου Αθήνα
21:00 Ανοιχτή Συνέλευση Πάρκου Ναυαρίνου Αθήνα

Πέμπτη 12 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Κάλεσμα στα δικαστήρια για την αντιφασιστική παρέμβαση στα γραφεία της Χ.Α. στο Σταθμό Λαρίσης Αθήνα
09:00 Κάλεσμα αλληλεγγύης στην Ευελπίδων Αθήνα
09:30 ΕΦΕΤΕΙΟ 2ης ΔΙΚΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
12:00 Κάλεσμα αλληλεγύης για τους συλληφθέντες της κατάληψης στην Ισπανική πρεσβεία Αθήνα
18:00 5ος Κύκλος συζητήσεων της Αναρχικής Αρχειοθήκης Αθήνας (2η περίοδος) ΑΘHΝΑ
19:00 Άπατρις στο καφενείο. Περι social media και θεάματος + μπαρ οικονομικής ενίσχυσης. Αθήνα
20:00 Ανοιχτή συνέλευση του Ταμείου αλληλεγγύης φυλακισμένων και διωκώμενων αγωνιστών. Λάρισα
21:00 Προβολές Σεπτέμβριος-Οκτώβριος Βέροια
22:00 bar-party Βόλος

Παρασκευή 13 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
11:00 ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΩΝ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΟΤΖΙΑ ΑΘΗΝΑ
18:00 Γιορτή αλληλεγγύης, ανθρωπιάς και… ελληνοτουρκικής συνεργασίας Αθήνα/Κεραμεικός
18:30 Αντιφασιστική συγκέντρωση στον Ασπρόπυργο Ασπρόπυργος
19:00 Κινηματικό βιβλιοχανείο Βέροια
19:00 Μικροφωνική για Ηριάννα-Περικλή ΚΟΡΙΝΘΟΣ
19:00 12 χρόνια ΕΣΕ Θεσσαλονίκης Θεσσαλονίκη
19:00 "Ο Ερρίκο Μαλατέστα και το σημερινό κίνημα". Συζήτηση με τον Π.Καλαμαρά (εκδ. Ελευθεριακή Κουλτούρα) Βύρωνας
20:00 Νέα εκπομπή ''Χιπ-χοπ Ραδιοκουλτούρα'' Αθήνα
20:30 Προβολές στο Τετράγωνο: Εάν... Καισαριανή
20:30 HC/Crust Live Αθήνα
21:00 The Black Swells (bg) Live at Los Almiros "Steki" BOΛΟΣ
21:00 Live-Party οικονομικής ενίσχυσης ΑΘΗΝΑ
21:00 Bar στο στέγ★ στέγ★ / Γαλάτσι
22:00 Ρεμπέτικο Γλέντι οικονομικής ενίσχυσης για δικαστικά έξοδα ΑΘΗΝΑ
22:00 ΑΥΤΟΔΙΑΧΕΙΡΙΖΟΜΕΝΟ BAR ΚΟΜΟΤΗΝΗ
22:00 ακυρωση Party για δικαστικά έξοδα αθηνα
22:00 Αυτοδιαχειριζόμενο καφενείο Θεοτοκοπούλου 18
22:00 Μουσικές βραδιές στο Κ*ΒΟΞ Αθήνα
22:00 Αυτοδιαχειριζόμενο καφενείο Ηράκλειο Κρήτης
22:00 Party για δικαστικά έξοδα αθηνα
23:00 ΠΑΡΤΥ ΑΘΗΝΑ

Σάββατο 14 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
12:00 ΠΟΡΕΙΑ ΤΡΟΜΟΝΟΜΟΙ, DNA, ΠΟ­ΙΝΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚ­ΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ: ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΟΥ... ΑΘΗΝΑ
15:00 Ρεμπέτικο αφιέρωμα Αγρίνιο
18:00 6ο Αντιφασιστικό - Αντιρατσιστικό Φεστιβάλ Καλαμάτας Καλαμάτα
18:00 Bazaar κινηματικού βιβλίου Χαλάνδρι
18:00 Γιορτή αλληλεγγύης, ανθρωπιάς και… ελληνοτουρκικής συνεργασίας Αθήνα/Κεραμεικός
18:00 Eνημέρωση: Οι κατασταλτικές μεθοδεύσεις απέναντι στην κατάληψη Τερμίτα και η στρατηγική υπεράσπισης της κοινότητας αγώνα Θεσσαλονίκη
19:00 Βιβλιοπαρουσίαση «ΛΕΡΟΣ - Μια ζωντανή αμφισβήτηση της κλασικής Ψυχιατρικής» Αθήνα
19:00 Hip Hop live - 3 χρόνια Κατάληψη Ανάληψης Βύρωνας
19:00 Hip Hop live - 3 χρόνια Κατάληψη Ανάληψης Βύρωνας
20:00 OngoingStory: μια εικονογραφημένη ιστορία για την μετανάστευση & την αλληλεγγύη Αθήνα
20:30 Αυτοοργανωμένη Metal Μουσική Βραδιά στο Επί τα Πρόσω Πάτρα
21:00 In Flammen vol.4 Αθήνα
22:00 Coctail πάρτι οικονομικής ενίσχυσης! Αθήνα
23:00 Πάρτυ οικονομικής ενίσχυσης για δικαστικά έξοδα συντρόφου Αθήνα
23:00 ΑΝΑΒΟΛΗ ΠΑΡΤΥ ΔΙΚΑΣΤΙΚΩΝ ΕΞΟΔΩΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥ αθηνα

Κυριακή 15 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
10:30 Η ΛΑΙΚΗ ΤΗΣ ΠΛΑΤΕΙΑΣ 15 ΟΚΤΩΒΡΗ 2017 ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ
11:00 ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΜΠΙΣΤΗ Αθήνα
12:00 Άνοιγμα Πολιτικού Περιπτέρου Αθήνα
13:30 Συλλογική κουζίνα στο ελευθεριακό στέκι Βέροια
15:00 Vegan Collective Kitchen Exarchia
17:00 Χαρούμενες παιδικές Κυριακές στο πάρκο Ναυαρίνου! Αθήνα
18:00 Κινητοποιήσεις εβδομάδας 9-15 Οκτωβρίου Ιωάννινα
18:00 Προβολή-Συζήτηση αλληλεγγύης στην Ηριάννα και τον Περικλή Καρλόβασι
18:00 Kurmanci lessons Exarchia
19:00 Ανοιχτή συνέλευση Βύρωνας
19:00 τακτική συνέλευση του ταμείου αλληλεγγύης φυλακισμένων και διωκόμενων αγωνιστών Αθηνα
20:30 RETRO ΠΡΟΒΟΛΗ ΣΤΟ ΥΠΟΣΤΕΓΟ: 12 ANGRY MEN Αθήνα/Αργυρούπολη - Ελληνικό
21:00 CineNosotros-"Welcome" ΕΞΑΡΧΕΙΑ

Δευτέρα 16 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Αιτηση διακοπη ποινης της Ηριαννας Αθηνα
09:30 ΔΙΚΗ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
10:00 ΑΝΤΙΦΑΣΙΣΤΙΚΗ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΗ ΤΩΝ ΠΡΟΣΦΥΓΙΚΩΝ (Λ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ) Αθήνα
11:00 Πάτρα / Συγκέντρωση -μικροφωνική αλληλεγγύης σε Ηριάννα Β.Λ. και Περικλή Μ. Πάτρα
13:00 ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΣΤΗΝ 22ΧΡΟΝΗ ΑΥΤΟΔΙΚΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΡΙΝΘΟ ΝΟΜΙΚΗ ΑΘΗΝΑΣ
14:30 Ελευθεριακό Κινητό Βιβλιοπωλείο Βόλος
18:00 Άνοιγμα αυτοδιαχειριζόμενης βιβλιοθήκης ''El viaje'' Βύρωνας
18:00 Αντικατασταλτικη συνελευση αλληλεγγυης στον Κωστα Μπ Θεσσαλονικη
19:00 Ηράκλειο Κρήτης - Αντίφασιστική Συνέλευση Ηράκλειο Κρήτης
19:00 Ανοιχτή Συνέλευση ΕΝΑΝΤΙΑ στην ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΚΑΤΟΧΗ Αθήνα, Εξάρχεια
21:00 VuKuPu Cinema – Children of men (2006) Βύρωνας

Τρίτη 17 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
12:00 LIVE 17/10 ΚΟΜΟΤΗΝΗ
12:30 κινηματικο βιβλιοπωλειο αταξικοι οριζοντες κερκυρα
14:00 Συλλογική Κουζίνα στο Τετράγωνο Αθήνα / Καισαριανή
16:00 Ενημέρωση για Νουριέ και Σεμίχ Θεσσαλονίκη
17:30 Τα προϊόντα της ΒΙΟ.ΜΕ. στο ελευθεριακό στέκι Βέροια
19:00 Συνέλευση Αλληλεγγύης για τους πολιτικούς κρατούμενους, τους φυλακισμένους και διωκόμενους αγωνιστές Αθήνα/Εξάρχεια
19:00 ΤΟ ΟΠΛΙΣΜΕΝΟ ΧΕΡΙ ΤΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ ΜΕΡΟΣ Β΄ 1431ΑΜ
19:00 συνελευση εφημεριδας δρομου απατρις κερκυρα
19:00 Συγκέντρωση τροφίμων, φαρμάκων & ειδών πρώτης ανάγκης για τους αγωνιζόμενους πρόσφυγες του Λαυρίου Αθήνα/Εξάρχεια
20:30 Προβολή ταινίας «Basketball diaries» Αθήνα/ Χαϊδαρι

Τετάρτη 18 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
10:30 Κινητοποιήσεις εβδομάδας 16-22 Οκτωβρίου Ιωάννινα
16:00 Άνoιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης (σε νέο χώρο) Αθήνα/Αιγάλεω
18:00 Πορεία αλληλεγγύης στον αγώνα των απεργών πείνας Nuriye & Semih Θεσσαλονίκη
18:30 Συνέλευση Αντίστασης και Αλληλεγγύης Κυψέλης / Πατησίων Κυψέλη / Πατήσια
19:00 Συνέλευση ενάντια στη νέα αντιτρομοκρατική εκστρατεία (“ληστές του Διστόμου”) Αθήνα
20:00 Ανοιχτή Συνέλευση για την Αναρχία/Αντιεξουσία Ρέθυμνο Ρέθυμνο
20:00 Αναμετάδοση εκπομπής απο τις Ραδιοζώνες Ανατρεπτικής Εκφρασης 93.8fm 1431ΑΜ
20:00 Bar (Χανιά) Χανιά
21:00 Προβολή ταινίας «The Wrestler» στέγ★ / Γαλάτσι

Πέμπτη 19 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
11:00 ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ ΣΤΑ Todaylicious Καμάρας Θεσσαλονίκη
14:00 Hip Hop καφενείο (ΣΤΕΚΙ ΠΤΔΕ ΠΑΤΡΑ) Πάτρα Πανεπιστήμιο
18:00 5ος Κύκλος συζητήσεων της Αναρχικής Αρχειοθήκης Αθήνας (2η περίοδος) ΑΘHΝΑ
19:00 Ανθρωπισμός, Κράτος Πρόνοιας & Μεταναστευτική Πολιτική Αθήνα
20:00 ΛΥΣΣΑ ΜΕΤΑΔΟΤΙΚΗ radiofragmata@squat.gr
21:00 Προβολές Σεπτέμβριος-Οκτώβριος Βέροια
21:00 Ρεμπέτικη βραδιά Βόλος
21:00 Αυτοδιαχειριζόμενο καφενείο στην κατάληψη Vancouver Apartman Αθήνα
21:00 Αυτοδιαχειριζόμενο καφενείο στην κατάληψη Vancouver Apartman Αθήνα
21:00 Αυτοδιαχειριζόμενο καφενείο στην κατάληψη Vancouver Apartman Αθήνα
21:30 Προβολή του Ντοκιμαντέρ ”BEHIND THE MASK” Καβάλα

Παρασκευή 20 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
10:30 ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΙΤΡΕΨΟΥΜΕ ΣΤΟ ΦΑΣΙΣΤΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ ΝΑ ΔΟΛΟΦΟΝΗΣΕΙ ΤΗΝ NURİYE ΚΑΙ ΤΟΝ SEMİH ΑΘΗΝΑ
10:30 Η ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΣΥΝΟΡΑ - ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΚΗ ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΤΟΥΡΚΙΚΗ ΠΡΕΣΒΕΙΑ
18:00 Συνέλευση Δομής Αυτοάμυνας Καταλήψεων κι Εγχειρημάτων Στέγασης Μεταναστών Αθήνα
19:00 Πειραιάς: πόλη καθαρή από φασίστες Πειραιάς
19:00 Κάλεσμα σε ανοιχτή συνέλευση αναρχικών/αντιεξουσιαστ(ρι)ών για τα πρόσφατα περιστατικά ξυλοδαρμών στην πόλη Ρέθυμνο
19:30 Βιβλιοπαρουσίαση Πετρούπολη
20:00 3 ΜΕΡΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΗΣ ΚΟΥΛΤΟΥΡΑΣ Αθήνα
20:00 Άπατρις Καφενείο στην Κατάληψη Ευαγγελισμού Ηράκλειο Κρήτης
20:00 Συνέλευση Αλληλεγγύης στις Καταλήψεις και τις Εστίες Αγώνα Αθήνα
20:00 Μάμμα Τόνi, ο αντιφασιστικός μονόλογος των Φράνκα Ράμε/Ντάριο Φο Πάρκο Ανάληψης
20:30 Προβολές στο Τετράγωνο: Διασκευές, ανασκευές & άφθονες κλοπές / Remake, remix, rip-off, Τουρκία, Cem Kaya (2014),95' Αθήνα / Καισαριανή
20:30 αφιέρωμα στον Ingmar Bergman: Φάννυ και Αλέξανδρος Αθήνα
20:30 Live Half Kiddin/Kicking Nerve/Ενδορφίνες Αθήνα
20:30 Η ΜΑΝΑ, ΤΟΥ ΒΣΕΒΟΛΟΝΤ ΠΟΥΝΤΟΒΚΙΝ | Προβολές & Συζητήσεις, Παρασκευή 20/10 Αθήνα και Θεσσαλονίκη
21:00 Καφενείο–Bar οικονομικής ενίσχυσης για ιατρικά έξοδα συντρόφου Αγρίνιο
21:00 Μπαρ οικονομικής ενίσχυσης γα δικαστικά έξοδα συντρόφων Θεσσαλονίκη
22:00 ακυρωση Party για δικαστικά έξοδα αθηνα
22:00 Party για δικαστικά έξοδα αθηνα
22:00 THE MOST CRAZY AXTARMA PARTY!!!! Παρασκευή, 20 Οκτώβρη 2017, στις 22:00, στο Αυτοδιαχειριζόμενο Στέκι στο ΤΕΙ Καβάλας Καβάλα
23:00 παρτυ οικονομικής ενίσχυσης για δικαστικά έξοδα συντρόφου Αθηνα
23:00 D P L R EFFECT Party Βόλος
23:30 Party οικονομικής ενίσχυσης | Ελευθεριακή Πρωτοβουλία Θεσσαλονίκης Θεσσαλονίκη
23:30 Party οικονομικής ενίσχυσης Θεσσαλονίκη

Σάββατο 21 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:30 Αγωνιστική παρέμβαση κατά των Πλειστηριασμών Αθήνα/Εφετείο Λουκάρεως
11:00 Κινηματικό βιβλιοχανείο Βέροια
11:30 Πέραμα και Ζώνη, φασίστας δε θα μείνει Πέραμα
12:00 Αγία Ζώνη ΙΙ: ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΤΥΧΗΜΑ ΗΤΑΝ ΕΓΚΛΗΜΑ: ΔΙΑΔΗΛΩΣΗ στην Ένωση Ελλήνων Εφοπλιστών. Σάββατο 21/10 Σταθμός ΗΣΑΠ Πειραιά, 12:00 Πειραιάς
12:00 ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΣ ΣΥΝΟΜΟΣΠΟΝΔΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ISIS ΣΤΗ ΡΟΖΑΒΑ Αρτέμιδα (Λούτσα)
19:00 Εκδήλωση-συζήτηση: «Οι εξελίξεις στη δίκη της Χρυσής Αυγής. Πολιτικές και κοινωνικές προεκτάσεις.» Ιωάννινα
20:30 ΑΝΟΙΓΟΝΤΑΣ ΝΕΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ- ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΣ ΣΥΝΟΜΟΣΠΟΝΔΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ISIS ΣΤΗ ΡΟΖΑΒΑ Αρτέμιδα - Λούτσα
21:00 Ρεμπέτικο Γλέντι στην ΛΚ37 Αθήνα
22:00 Bar οικ. ενίσχυσης Αθήνα/Εξάρχεια
22:00 Bar-ty οικονομικής ενίσχυσης Αθήνα
23:00 Πάρτυ Οικονομικής Ενίσχυσης Βόλος

Κυριακή 22 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
12:00 Συγκέντρωση - Πορεία Καρλόβασι
13:30 Συλλογική κουζίνα στο ελευθεριακό στέκι ΒΕΡΟΙΑ
16:00 Αντιφασιστική συγκέντρωση Αθήνα
16:00 Αντιφασιστική Συγκέντρωση στο Σύνταγμα Αθήνα
17:00 Συγκέντρωση ενάντια στο φασισμό και την πατριαρχία [Ηράκλειο] Ηράκλειο
17:00 Χαρούμενες παιδικές Κυριακές στο πάρκο Ναυαρίνου! Αθήνα
17:00 Εκδήλωση - Προβολή στην Πλατεία Τερψιθέας Θεσσαλονίκη
17:30 Βιβλιοπαρουσίαση: Οι ανταρτες δεν προσκυνούν Αθήνα
18:00 [Βόλος] Η κρατική καταστολή δεν μας φοβίζει μας εξοργίζει Βόλος
19:30 Ανοιχτή συνέλευση Βύρωνας
20:00 Προβολή ταινίας + after bar Αθήνα
20:30 ΠΡΟΒΟΛΗ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ: » Η ΕΞΟΡΥΞΗ ΧΡΥΣΟΥ ΣΤΙΣ ΣΚΟΥΡΙΕΣ ΚΑΙ Η ΔΡΑΣΗ ΤΩΝ ΚΙΝΗΜΑΤΩΝ» | ΚΥΡΙΑΚΗ 22/10, 20:30 Αθήνα
21:00 Προβολή "The Black Panthers: Vanguard of the Revolution"(2015) Ιωάννινα
21:00 Cine Nosotros "Mars attacks" ΕΞΑΡΧΕΙΑ

Δευτέρα 23 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:30 ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΜΕΛΟΥΣ ΤΟΥ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ, ΠΟΛΑΣ ΡΟΥΠΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
11:00 Μικροφωνική συγκέντρωση Λάρισα
12:00 Αντιμιλιταριστική συναυλία Αγρίνιο
14:30 Ελευθεριακό Κινητό Βιβλιοπωλείο Βόλος
18:00 Συνέλευση Ταμείου αλληλεγγύης φυλακισμένων & διωκόμενων αγωνιστών Θεσ/νικης Θεσσαλονικη
19:00 Ανοιχτή Συνέλευση ΕΝΑΝΤΙΑ στην ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΚΑΤΟΧΗ Αθήνα
19:00 Ανοιχτή συνέλευση της Πρωτοβουλίας Αλληλεγγύης (Αθήνας) στη ΒΙΟΜΕ πρατήριο ΒΙΟΜΕ/Περιστέρι
20:00 [ΗΡΑΚΛΕΙΟ] Αντιφασιστική Συνέλευση Ηράκλειο
20:00 Συνέλευση ΑΝΤΙΦΑ Ηράκλειο Κρήτης
20:30 Προβολή ταινίας: Σπιρτόκουτο Θεσσαλονίκη

Τρίτη 24 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Την Τρίτη 24/10 η απόφαση για το εφετείο της 1ης δίκης του Επαναστατικού Αγώνα ΑΘΗΝΑ
09:00 Καμία δίωξη στους Αντιφασίστες Αναρχικούς Θεσσαλονίκη
09:00 ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΕΦΕΤΕΙΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΑΝΑΡΧΙΚΩΝ ΣΥΝΤΡΟΦΩΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
09:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στους συλληφθέντες αντιφασίστες της 19/3/2017 Θεσσαλονίκη
09:00 Αλληλεγγύη στους διωκόμενους συλληφθέντες Θεσσαλονίκη
10:00 Αντιφασιστική Υπεράσπιση των Προσφυγικών Αθήνα
17:30 Τα προϊόντα της ΒΙΟ.ΜΕ. στο ελευθεριακό στέκι Βέροια
18:00 κάλεσμα στη Γαλλική πρεσβεία Αθήνα
18:00 Λευτεριά στον επαναστάτη Ζωρζ Ιμπραχίμ Αμπνταλλά Αθήνα, γαλλική πρεσβεία
18:00 Συγκέντρωση για την απελευθέρωση του Ζορζ Ιμπραήμ Αμπνταλλά Αθήνα
18:00 Κάλεσμα στη συγκέντρωση αλληλεγγύης στον Ζωρζ Ιμπραΐμ Αμπνταλά Αθήνα
18:30 Διαδήλωση αλληλεγγύης στην Ηριάννα και τον Περικλή, για την υπεράσπιση των λαϊκών ελευθεριών και δικαιωμάτων Αθήνα
19:00 συνελευση εφημεριδας δρομου απατρις κερκυρα
19:00 ΑΝΑΒΟΛΗ ΤΗΣ ΑΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΣΤΟΝ ΚΩΣΤΑ ΜΠ. ΕΞΑΡΧΕΙΑ
19:00 ΑΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΣΤΟΝ ΚΩΣΤΑ ΜΠ ΕΞΑΡΧΕΙΑ
19:00 ΕΚΠΟΜΠΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΡΩΣΙΚΟ ΝΙΧΙΛΙΣΜΟ ( ΜΗΔΕΝΙΣΜΟ ) 1431ΑΜ
19:00 Συγκέντρωση τροφίμων, φαρμάκων & ειδών πρώτης ανάγκης για τους αγωνιζόμενους πρόσφυγες του Λαυρίου Αθήνα/Εξάρχεια
20:30 Αλλαγή ώρας της Συνέλευση Αλληλεγγύης για τους πολιτικούς κρατούμενους, τους φυλακισμένους και διωκόμενους αγωνιστές Αθήνα
21:30 Προβολή της ταινίας Atomic Blonde Καβάλα

Τετάρτη 25 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
11:00 Ιπποκράτειο Ιωαννίνων Ιωάννινα
16:00 Άνoιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης (σε νέο χώρο) Αθήνα/Αιγάλεω
17:30 Ανοικτή συνέλευση της Ενωτικής Πρωτοβουλίας κατά των Πλειστηριασμών Art Garage
18:30 Συνέλευση Αντίστασης και Αλληλεγγύης Κυψέλης / Πατησίων Κυψέλη / Πατήσια
19:00 Συνέλευση ενάντια στη νέα αντιτρομοκρατική εκστρατεία (“ληστές του Διστόμου”) Αθήνα
20:00 Ανοιχτή Συνέλευση για την Αναρχία/Αντιεξουσία Ρέθυμνο ΡΕΘΥΜΝΟ
20:00 Αναμετάδοση εκπομπής των Ραδιοφραγμάτων 1431ΑΜ
21:00 Προβολή ταινίας «Malena» στέγ★ / Γαλάτσι
21:00 [Εκδήλωση ] : Προβολή ταινιών μικρού μήκους | Α.Σ.Φ. Quieta Movere Θεσσαλονίκη
21:00 Προβολή ταινίας «Malena» στέγ★ / Γαλάτσι
21:30 ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΒΙΒΛΙΟΥ ΑΘΗΝΑ

Πέμπτη 26 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
10:00 ΕΦΕΤΕΙΟ 2ης ΔΙΚΗΣ ΤΟΥ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
13:00 Ρεμπέτικο Γλέντι οικονομικής ενίσχυσης Αθήνα/Ζωγράφου
15:30 παράσταση διαμαρτυρίας των κατοίκων των Μεγάρων κατά του ενδεχόμενου δημιουργίας ορυχείου βωξίτη στα Γεράνεια Αθήνα (Παπάγου - Χολαργός)
15:30 Συγκέντρωση ενάντια στην εξόρυξη βωξίτη στα Γεράνεια Όρη Αθήνα/Υπουργείο Υποδομών και Μεταφορών
17:00 Συλλογή ειδών για πρόσφυγες/μετανάστες &Μπάρ ΑΘΗΝΑ
18:00 Άνοιγμα αυτοδιαχειριζόμενης βιβλιοθήκης ''el viaje''(18.00-20.00) Βύρωνας
18:00 Άνοιγμα αυτοδιαχειριζόμενης βιβλιοθήκης ''el viaje''(18.00-20.00)+καφενείο/μπαρ οικονομικής ενίσχυσης(21.00-02.00) Βύρωνας
18:00 ΚΑΦΕΝΕΙΟ -ΚΑΡΔΙΤΣΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑ
21:00 Αυτοδιαχειριζόμενο καφενείο στην κατάληψη Vancouver Apartman Αθήνα
21:00 Βραδία αφιερώματος στον Νικόλα Άσιμο Βύρωνας
21:00 Βραδιά αφιερώματος στον Νικόλα Άσιμο με την ποιητική ομάδα ''Ταξίδι στον χωροχρόνο'' Βύρωνας
21:00 Προβολές Σεπτέμβριος-Οκτώβριος Βέροια
22:00 BAR 26/10 για δικαστικά έξοδα του συντρόφου Π. Κ. Κομοτηνή

Παρασκευή 27 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:30 ΠΡΩΤΟΔΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΠΟΛΑΣ ΡΟΥΠΑ, ΜΕΛΟΥΣ ΤΟΥ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
17:00 1 Χρόνος κατάληψη παλιό νεκροτομείο Αλεξανδρούπολη
19:00 10 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΕΚΙ ΑΝΤΙΠΝΟΙΑ ΑΘΗΝΑ
19:00 9 χρόνια κατάληψη Libertatia Θεσσαλονίκη
19:00 Εκδήλωση αλληλεγγύης με τηλεφωνική επικοινωνία με συντρόφισσες/ους απο την κατάληψη τερμίτα ΠΑΤΡΑ
19:00 1 Χρόνος κατάληψη παλιό νεκροτομείο Αλεξανδρούπολη
20:00 η "Ικάρια πτήση" στο στέκι Πέρασμα (βιβλιοπαρουσίαση) Αθήνα
21:00 Πάρτυ οικονομικής ενίσχυσης Αθήνα
21:00 10 χρόνια στέκι Αντίπνοια ΑΘΗΝΑ
21:00 10 χρόνια στέκι Αντίπνοια ΑΘΗΝΑ
21:30 Αντιμιλιταριστική συναυλία Αγρίνιο
21:30 Live οικονομικής ενίσχυσης για ιατρικά έξοδα του συντρόφου Λ.Κ.- (αφιέρωμα στον Νικόλα Άσιμο) Αθήνα
22:00 ΠΑΡΤΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΝΙΣΧΥΣΗΣ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑ
22:00 Hip Hop Bar στο Μπερντέ Αθήνα
22:00 ΠΑΡΤΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΝΙΣΧΥΣΗΣ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑ
22:00 coctail night κερκυρα
22:00 bar-ty ΛΕΩΝΙΔΟΥ 62-ΘΕΡΜΟΠΥΛΩΝ
22:30 Bar στο στέγ★ στέγ★ / Γαλάτσι
23:00 Αυτοδιαχειριζόμενο καφενείο Ηράκλειο Κρήτης
23:00 Πάρτυ οικονομικής ενίσχυσης για δικαστικά και ιατρικά έξοδα Αθήνα

Σάββατο 28 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
12:00 Εκρηκτικό Αntifa Τουρνουά 5x5 Θεσσαλονίκη
19:00 9 χρόνια κατάληψη Libertatia Θεσσαλονίκη
19:00 ΚΟΡΙΝΘΟΣ, ΒΙΒΛΙΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ-ΠΑΡΤΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΝΙΣΧΥΣΗΣ Αδειμάντου 12
19:00 1 χρόνος κατάληψη παλιό νεκροτομείο Αλεξανδρούπολη
19:00 ΒΙΒΛΙΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ-ΠΑΡΤΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΝΙΣΧΥΣΗΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ
20:00 (ΠΑΤΡΑ) / ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΑΙΝΙΑΣ "POKOT" ΚΑΙ VEGAN ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΚΟΥΖΙΝΑ ΠΑΤΡΑ
20:00 Καζάνισμα και γλέντι οικονομικής ενίσχυσης Βύρωνας
20:30 Αυτοοργανωμένη darkwave, newwave, coldwave, gothic rock μουσική βραδιά στο Επί τα Πρόσω Πάτρα
21:00 Θεατρ. παράσταση "Η ριμάδα του αγίου Ευαγγέλου" Αθήνα
22:00 Punk-Hardcore Live Καβάλα
23:00 PARTY - financial support for new self organised gym Athens, Exarchia
23:00 Party 80's Για Τα Δικαστικά Έξοδα του Ρουβίκωνα Αθήνα

Κυριακή 29 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
10:00 Στηριζουμε το καλεσμα αλληλεγγυης στον Κωνσταντινο Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΩΣ-ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ
10:00 Support to the solidarity call for the comrade Konstantinos G. loukareos-euelpidwn courts
10:00 Κάλεσμα Αλληλεγγυης στον Κωνσταντίνο Γ.ΣΤΗ ΛΟΥΚΑΡΕΩΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΗΝ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ-ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΛΛΑΓΗ ΩΡΑΣ ΛΟΥΚΑΡΕΩΣ-ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ
10:00 ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΤΟ ΚΑΛΕΣΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟ Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΩΣ-ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ
11:00 Σπορείο, συλλογικό φύτεμα και συλλογική κουζίνα στην κατάληψη Αγρός Ίλιον
12:00 ραδιοφωνική εκμπομπή για την ολική απελευθέρωση ΑΘΗΝΑ
12:00 Χαρούμενες παιδικές Κυριακές στο πάρκο Ναυαρίνου! Αθήνα
15:00 9 χρόνια κατάληψη Libertatia Θεσσαλονίκη
15:00 vegan collective kitchen exarchia
17:00 Χαρούμενες παιδικές Κυριακές στο πάρκο Ναυαρίνου! Αθήνα
18:00 kurmanci lessons exarchia
19:00 συνέλευση Ταμείου αλληλεγγύης φυλακισμένων και διωκόμενων αγωνιστών -Αθήνα Αθήνα
19:00 ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΣΤΟΝ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟ Γ. ΕΞΑΡΧΕΙΑ
19:00 Συνέλευση Αλληλεγγύης Ηράκλειο Κρήτης
20:00 Συνέλευση Συλλογικής Δομής Δημόσιου Λουτρού και Πλυντηρίου στα Εξάρχεια Αθήνα, Εξάρχεια
20:30 Προβολή ντοκιμαντέρ «The nazis: A warning from history» Αργυρούπολη/ Ελληνικό
22:00 Το Φάντασμα της Ελευθερίας | CineNosotros ΑΘΗΝΑ

Δευτέρα 30 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 ΚΑΛΕΣΜΑ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥ ΣΤΗΝ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ Αθήνα
12:00 ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΣΤΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΠΟΥ ΣΥΝΕΛΗΦΘΗ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟ Γ. ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ
12:00 Μικροφωνική ενάντια στο ηλεκτρονικό εισιτήριο Αθήνα
17:00 ΑΝΤΙΦΑΣΙΣΤΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ | Ελευθεριακή Πρωτοβουλία Θεσσαλονίκης Θεσσαλονίκη
19:00 Ανοιχτή Συνέλευση ΕΝΑΝΤΙΑ στην ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΚΑΤΟΧΗ Αθήνα, Εξάρχεια
20:00 Αντιφασιστική Συνέλευση Ηράκλειο
21:00 Συναυλια Βολος
22:00 Προβολή "Lucky People Center International" στην Κατάληψη Τερμίτα Βόλος

Τρίτη 31 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Αντιφασιστική Συγκέντρωση Κομοτηνή
10:30 Ελευθεριακό Κινητό Βιβλιοπωλείο Βόλος
12:00 ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΣΤΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΠΟΥ ΣΥΝΕΛΗΦΘΗ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟ Γ. αθηνα
14:00 ΚΑΛΕΣΜΑ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΣΤΟΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ Γ. - ΕΦΕΤΕΙΟ ΛΟΥΚΑΡΕΩΣ Εφετείο Λουκάρεως
14:00 ΚΑΛΕΣΜΑ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΣΤΟΝ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟ Γ. ΑΘΗΝΑ
17:30 Τα προϊόντα της ΒΙΟ.ΜΕ. στο ελευθεριακό στέκι Βέροια
18:00 Επόμενη στάση, ΕΞΕΓΕΡΣΗ / Κάλεσμα σε συνέλευση συντονισμού-συνδιαμόρφωσης για τις ελεύθερες μετακινήσεις Αθήνα
18:00 ΤΙΜΗ ΣΤΟΝ ΑΝΑΡΧΙΚΟ ΑΓΩΝΙΣΤΗ SANTIAGO MALDONADO ΠΟΥ ΑΠΗΧΘΗ ΚΑΙ ΔΟΛΟΦΟΝΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΓΕΝΤΙΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗΣ
18:00 Τιμή στον αναρχικό Σαντιάγο Μαλντονάδο. Συγκέντρωση στην Πρεσβεία της Αργεντινής. Αθήνα
19:00 Συνέλευση Αλληλεγγύης για τους πολιτικούς κρατούμενους, τους φυλακισμένους και διωκόμενους αγωνιστές Αθήνα
19:00 Συγκέντρωση τροφίμων, φαρμάκων & ειδών πρώτης ανάγκης για τους αγωνιζόμενους πρόσφυγες του Λαυρίου Αθήνα/Εξάρχεια
19:00 ΑΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΣΤΟΝ ΚΩΣΤΑ ΜΠ. ΕΞΑΡΧΕΙΑ
21:00 ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΑΙΝΙΑΣ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑ
21:30 Pre Tattoo Circus Presentation Βόλος

Προηγούμενος μήνας: Σεπτέμβριος 2017 Επόμενος μήνας: Νοέμβριος 2017

Creative Commons License

Όλα τα περιεχόμενα αυτού του δικτυακού τόπου είναι ελεύθερα προς αντιγραφή, διανομή, προβολή και μεταποίηση, αρκεί να συνεχίσουν να διατίθενται, αυτά και τα παράγωγα έργα που πιθανώς προκύψουν, εξίσου ελεύθερα, υπό τους όρους της άδειας χρήσης Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License