Δευτέρα 1 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Συγκέντρωση Αλληλεγγύης Θεσσαλονίκη
10:00 Συνεχίζεται το εφετείο για την απόπειρα απόδρασης των μελών της ΣΠΦ Αθήνα - Κορυδαλλός
12:00 Διακλαδική απεργία από τα κάτω Αθήνα
19:00 Ανοιχτή Συνέλευση Αναρχικών Πάτρας Πάτρα
20:00 Αντιφασιστική Συνέλευση Ηράκλειο Κρήτης

Τρίτη 2 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
12:00 Μουσικό Καφενείο-Καρδίτσα Καρδίτσα
17:00 Πρόγραμμα Κατάληψης Ντουγρού 1-7/10 Λάρισα
18:00 Συνέλευση για τη δολοφονία του Ζακ/της Zackie Oh! Αθήνα/ Πολυτεχνείο
19:00 συνελευση αθλητικου συλλογου τραβερσο(κερκυρα) ΚΕΡΚΥΡΑ
19:00 συνέλευση για το Ζακ Ηράκλειο Κρήτης

Τετάρτη 3 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
12:00 Μουσικό Καφενείο-Καρδίτσα Καρδίτσα
17:30 Άνoιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης Αθήνα/Αιγάλεω
18:30 Συνέλευση Αντίστασης και Αλληλεγγύης Κυψέλης / Πατησίων Κυψέλη / Πατήσια
19:00 συνελευση της καταληψης αντινομια ΚΕΡΚΥΡΑ
19:00 συνέλευση ενάντια στη νέα αντιτρομοκρατική εκστρατεία:υπόθεση "ληστές του Διστόμου" Αθήνα
19:00 συνέλευση ενάντια στη νέα αντιτρομοκρατική εκστρατεία:υπόθεση "ληστές του Διστόμου" Αθήνα
20:00 ΕΚΔΗΛΩΣΗ-ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΒΟΛΟΣ
21:00 Τετάρτη 3 Οκτωβρίου στις 21:00 - Κλείνουμε τις θερινές προβολές στο Πάρκο Ναυαρίνου με το Ταξί στην Τεχεράνη του J. Panahi Αθήνα, Εξάρχεια
21:00 Post-punk bar Αθήνα

Πέμπτη 4 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
19:00 [Xανιά] Συγκέντρωση/Μικροφωνική & Συνέλευση Χανιά
19:00 "Συνέλευση ενάντια στον τρομονόμο(187Α)" Αθήνα
20:00 Προβολή Ταινίας: Hedwig And The Angry Inch στο Επί τα Πρόσω Πάτρα
21:00 VuKuPu cinema - Προβολή ταινίας Βύρωνας
21:00 Μπαρ οικονομικής ενίσχυσης ταμείου αλληλεγγύης φυλακισμένων και διωκόμενων αγωνιστών Αθήνα/ Δεριγνυ 1 και Μαυροματαίων
21:00 Προβολή ταινίας:Άδωξοι Μπάσταρδοι του Κουέντιν Ταραντίνο Βύρωνας
21:30 Ποιητική Βραδιά Αθήνα

Παρασκευή 5 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
12:00 Μουσικό Καφενείο-Καρδίτσα Καρδίτσα
18:00 ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ενάντια στις ναρκομαφίες, τον κοινωνικό κανιβαλισμό και την κρατική καταστολή Αθήνα/Εξάρχεια
18:00 Άνοιγμα κινηματικού βιβλιοπωλείου/βιβλιοθήκης στην Mundo Nuevo Θεσσαλονίκη
18:00 Πορεία αλληλεγγύης Αλεξανδρούπολη
19:00 Πορεία για το Ζακ Κωστόπουλο Ηράκλειο
19:00 Κάλεσμα σε ανοιχτή συζήτηση για τη διοργάνωση μαχητικής αντιφασιστικής-αντικρατικης διαδήλωσης [Δίστομο] Αθήνα
19:00 συνελευση της καταληψης αντινομια ΚΕΡΚΥΡΑ
19:00 Εκδήλωση-συζήτηση: 40 χρόνια από το Νόμο Μπαζάλια Αθήνα
19:00 πορεία για τον ζακ Ηράκλειο Κρήτης
19:30 [Xανιά] Συνέλευση για τη συνέχιση των δράσεων για τη δολοφονία του Ζακ. Χανιά
20:00 [Ρέθυμνο] Προβολή ντοκιμαντέρ Ρέθυμνο
21:00 Πάρτυ για την οικ. ενίσχυση της κατάληψης Εξάρχεια
21:00 Προβολή της ταινίας ”Πώς Να Ξεφορτωθούμε τους Άλλους” Αθήνα
21:00 Προβολή ταινίας Lacombe Lucien Αθήνα Εξάρχεια
21:00 θεατρική παράσταση: Το φράκο Αθήνα
21:00 LIVE Οικ. Ενίσχυσης / για τον Θοδωρή Α. (Νέα Ημερομηνία) Αθήνα
22:00 Party Athens
23:00 [Ηράκλειο] Καφενείο για τα δικαστικά έξοδα συντρόφου ολικού αρνητή στράτευσης Ηράκλειο

Σάββατο 6 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:30 ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΔΙΣΚΟΥ ΟΥΣΤ! ΧΑΙΔΑΡΙ
12:00 ΠΟΡΕΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΖΩΑ ΑΘΗΝΑ
18:00 Πανελλαδική Συνέλευση Ταμείου αλληλεγγύης φυλακισμένων & διωκόμενων αγωνιστών ΑΘΗΝΑ/ΕΜΠ ΕΞΑΡΧΕΙΑ
18:00 Ανοιχτή Συνέλευση Αθήνα
18:00 Συνέλευση για τη δολοφονία του Ζακ Κωστόπουλου/ της Zackie Oh! Αθήνα
18:30 3η ανοιχτή συνέλευση για τον Ζακ Κέρκυρα
19:00 Συζήτηση πάνω στη μπροσούρα: Για την κυπριακή εναλλακτική – Έκδοση «Ελευθεριακό Γυρολόι» Αθήνα/Αιγάλεω
19:00 Εκδήλωση με προβολή ενάντια στους πλειστηριασμούς Πάτρα
20:00 1 ΧΡΟΝΟΣ ΠΑΡΟΔΟΣ Νίκαια
21:00 ΟΥΣΤ! ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΔΙΣΚΟΥ ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΠΑΠΟΥΤΣΑΔΙΚΟ
21:00 Γλέντι για τη Γειτονιά στο Άλσος Παγκρατίου με την Καίτη Κουλλιά Αθήνα
21:00 Γλέντι στο Άλσος Παγκρατίου Αθήνα
22:00 [Αθήνα] Μπαρ για δικαστικά έξοδα συντρόφου Αθήνα
22:00 VHS prsnts ΒΟΛΟΣ

Κυριακή 7 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
12:00 Διαχειριστική συνέλευση -Καρδίτσα Καρδίτσα
12:00 Πανελλαδική Συνέλευση Ταμείου αλληλεγγύης φυλακισμένων & διωκόμενων αγωνιστών ΑΘΗΝΑ/ΕΜΠ ΕΞΑΡΧΕΙΑ
15:00 Αναμετάδοση εκπομπής/τηλεφωνικής επικοινωνίας για τις Σκουριές 93.8fm
18:00 Συγκοινωνίες για όλους- Συζήτηση με ταξικό μέτωπο Μενίδι
18:00 Ενημέρωση συλλογικοτήτων και συντρόφων για τις πρόσφατες προκλήσεις ναρκεμπόρων εναντίον καταλήψεων και αγωνιστών στα Εξάρχεια Αθήνα, Κατάληψη GARE
20:00 Ανοιχτή συνέλευση Βύρωνας
20:00 *Νέα Ημερομηνία* Θεατρική Παράσταση Το φράκο στην Κατάληψη της Έπαυλης Κουβέλου Αθήνα

Δευτέρα 8 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
10:00 Συνεχίζεται το εφετείο για την απόπειρα απόδρασης της ΣΠΦ Αθήνα - Κορυδαλλός
18:00 8/10-22/10 & 5/11 Μάθε τα δικαιώματά σου! ΑΘΗΝΑ
19:00 Ανοιχτή Συνέλευση Αναρχικών Πάτρας Πάτρα

Τρίτη 9 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:30 Εφετείο 2 δίκης Επαναστατικού Αγώνα Αθήνα - Κορυδαλλός
09:30 Νεότερη ανάρτηση για το Εφετείο της 2ης δίκης του Ε.Α. Θα καταθέτει ο μπάτσος Δημητρόπουλος για τη συμπλοκή στο Μοναστηράκι Αθήνα - Κορυδαλλός
09:30 Συνεχίζεται το εφετείο της 2ης δίκης του Επαναστατικού Αγώνα Αθήνα - Κορυδαλλός
12:00 Μουσικό Καφενείο - Καρδίτσα Καρδίτσα
18:00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΟΙΝΩΝΙΣΜΟΣ 1431ΑΜ
19:00 Συνέλευση ενάντια στον τρομονόμο(187Α) Αθήνα
21:00 Bar για την οικονομική ενίσχυση της κατάληψης Παλιού Νεκροτομείου Κέρκυρα

Τετάρτη 10 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
08:00 street cats screaming Αθηνα
17:30 Άνoιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης Αθήνα/Αιγάλεω
18:30 Συνέλευση Αντίστασης και Αλληλεγγύης Κυψέλης / Πατησίων Κυψέλη / Πατήσια
19:00 [Χανιά] Ανοιχτή συνέλευση για τη συνέχιση των δράσεων για τη δολοφονία του Ζακ Χανιά
19:00 συνέλευση ενάντια στη νέα αντιτρομοκρατική εκστρατεία:υπόθεση "ληστές του Διστόμου" Αθήνα
19:00 Εκπομπή για τους αιολικούς σταθμούς στα Άγραφα 93.8fm Αθήνα
19:30 Συνάντηση παρασκευαστηρίου τροφίμων Δάφνη (Χαραυγή)
20:00 Συνέχεια της ανοιχτής συζήτησης για τη διοργάνωση μαχητικής αντιφασιστικής-αντικρατικής διαδήλωσης [Δίστομο] Αθήνα/Εξάρχεια
20:00 Προβολή τανίας ντοκιμαντέρ ''Έρωτας και Επανάσταση''- Καρδίτσα Καρδίτσα
20:30 Προβολή της ταινίας RECETA του Μιχάλη Μαντά και συζήτηση με το σκηνοθέτη Αθήνα, Εξάρχεια
21:00 Προβολή ταινίας «La Patagonia rebelde» στέγ★ / Γαλάτσι

Πέμπτη 11 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 4η δίκη Επαναστατικού Αγώνα για υποθέσεις ληστειών που αποδίδονται στην οργάνωση Αθήνα - Κορυδαλλός
09:00 Συνεχίζεται η δίκη της υπόθεσης των «ληστών του Διστόμου» Αθήνα - Κορυδαλλός
12:00 Μουσικό Καφενείο - Καρδίτσα Καρδίτσα
18:00 Μικροφωνική για τη δολοφονία της Zακ/Ζackie Oh! Αθήνα
18:00 6ος Κύκλος συζητήσεων της Αναρχικής Αρχειοθήκης Αθήνας (2η περίοδος) Αθήναι
18:30 Εκπομπή/τηλεφωνική επικοινωνία με άτομο από τους 8 προφυλακισθέντες απο 15/6/18 93.8fm
19:00 Άνοιγμα Επί τα Πρόσω ΠΑΤΡΑ
19:00 πρωτη συναντηση για αυτοοργανωμενα μαθηματα μουσικης ΚΕΡΚΥΡΑ
20:00 Συνέχιση συνέλευσης για τη δολοφονία της Ζακ/Zackie Oh! Aθήνα
21:00 Προβολή ταινίας: Η εξαφάνιση της κυρίας του Άλφρεντ Χίτσκοκ Πάρκο Ανάληψης
22:00 Bar Οικονομικής Ενίσχυσης ΒΟΛΟΣ

Παρασκευή 12 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
07:00 Αγώνας για την Γη και την Ελευθερία. Κινήματα ενάντια στο μύθο της ανάπτυξης Πειραιάς
08:00 (ρέθυμνο) Προβολή Ρέθυμνο
09:00 Έναρξη δίκης για την απόπειρα απόδρασης του Νίκου Μαζιώτη που επιχείρησε η Πόλα Ρούπα μέλος του Ε. Α. με ελικόπτερο στις 26/2/16 Αθήνα - Κορυδαλλός
09:00 Ξεκινάει η δίκη για την απόπειρα απόδρασης πολιτικών κρατουμένων με ελικόπτερο καθώς και απαλλοτριώσεις τραπεζών Αθήνα - Κορυδαλλός
17:00 Πορεία στα λιοντάρια Ηράκλειο Κρήτης
18:00 Συγκέντρωση/Μικροφωνική για τη δολοφονία του Ζακ Κωστόπουλου Πάτρα
18:30 Αντιμιλιταριστική συγκέντρωση στο υπουργείο «εθνικής άμυνας» Αθήνα
18:30 Συγκέντρωση στο υπουργείο Εθνικής Άμυνας σε αλληλεγγύη στους ολικούς αρνητές στράτευσης Αθήνα/Λ. Μεσογείων
19:00 Kινήματα ενάντια στο μύθο της ανάπτυξης ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΕΚΧ ΦΑΒΕΛΑ
19:00 Για την ήττα του ιμπεριαλισμού στη Συρίασκευή 12/10, 19:00, Προπύλαια Κάτω τα χέρια απ' τη Συρία Αθήνα
19:00 προβολή ΠΑΡΤΙΖΑΝΟΙ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ / παρουσίαση της αντίστασης στην Νότια Αθήνα κατά την Κατοχή ελευθεριακό στέκι Πικροδάφνη
20:00 Αυτοδιαχειριζόμενο καφενείο - Αφιέρωμα στη μουσική του Van Morrison Βύρωνας
20:30 Ερχόμαστε σε επαφή με την κινηματική ιστορία της Αγίας Παρασκευής Αγ.Παρασκευή
21:30 Punk rock καφενείο οικονομικής ενίσχυσης Αγρίνιο
22:00 2ήμερο D.I.Y-Καφενείο οικονομικής ενίσχυσης Ηράκλειο
23:00 Post punk party Αθηνα
23:00 [Ξάνθη] Αυτοδιαχειριζόμενο Μπαρ ξανθη
23:00 PARTY οικονομικής ενίσχυσης για τα δικαστικά έξοδα πολιτικού κρατούμενου αθήνα

Σάββατο 13 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
12:00 [Αθήνα] ΠΟΡΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΖΑΚ/ ZACKIE OH! Αθήνα
12:00 ΠΟΡΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ ΤΗΣ ΖΑΚ/ZACKIE OH! Aθήνα
12:00 Πορεία για την δολοφονία του ΖΑΚ/της ZACKIE OH! Αθήνα
12:00 Μικροφωνική / συγκέντρωση αλληλεγγύης στους ολικούς αρνητές στράτευσης Θεσσαλονίκη
20:00 2ήμερο D.I.Y-Συναυλία με INDICO -THYMICS -SONAP -THE THIN BASTARDS -ΣΤΙΧΟΜΥΘΙΑ Ηράκλειο
20:00 BAR οικονομικής ενίσχυσης του Radio Revolt Θεσσαλονίκη
22:00 Μπαρ οικονομικής ενίσχυσης της εφημερίδας δρόμου Άπατρις Αθήνα

Κυριακή 14 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
11:30 ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ-ΣΥΖΗΤΗΣΗ για το λόφο του Φιλοπάππου Αθήνα, Πετράλωνα
11:30 ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ-ΣΥΖΗΤΗΣΗ για το λόφο του Φιλοπάππου Αθήνα, Πετράλωνα
12:00 Ρεμπέτικο Γλέντι Οικονομικής Ενίσχυσης | Ρουβίκωνας Αθήνα
12:00 Συνέλευση της Voluntad Antifascista Θεσσαλονίκη
12:00 Πρώτη προβολή στις 15/10 Οι Παρτιζάνοι των Αθηνών, στο Αυτόνομο Στέκι Καβάλας 21:30 Καβάλα
16:00 κρητικό και ρεμπέτικο γλέντι Αθήνα/ Εξάρχεια
19:00 ΑΝΟΙΧΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΤΩΝ Ρ.Α.Ε 93.8fm Αθήνα/Εξάρχεια
20:00 Διαχειριστική Συνέλευση - Καρδίτσα Καρδίτσα
20:00 Ανοιχτή συνέλευση Βύρωνας

Δευτέρα 15 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
10:00 Συνεχίζεται το εφετείο για την απόπειρα απόδρασης της ΣΠΦ Αθήνα - Κορυδαλλός
11:00 Ελευθεριακό κινητό βιβλιοπωλείο Βόλος
18:00 Άνοιγμα βιβλιοθήκης και αρχείου Δάφνη (Χαραυγή)
18:00 Συνέλευση Ταμείου αλληλεγγύης φυλακισμένων & διωκόμενων αγωνιστών Θεσ/νικης Θεσσαλονίκη
19:00 Ανοιχτή Συνέλευση Αναρχικών Πάτρας Πάτρα
19:00 Παρουσίαση: Ιστορία και Κομμουνισμός Αθήνα
19:00 Βιβλιοπαρουσίαση συζήτηση: «Ο βρώμικος πόλεμος ενάντια στη Συρία» Αθήνα
19:30 Προβολή-εκδήλωση “Οι Παρτιζάνοι των Αθηνών” + παρουσίαση μπροσούρας Σκοπευτήριο (Μνημείο)
20:00 Έκτακτη Συνέλευση στην κατάληψη Ευαγγελισμού Ηράκλειο Κρήτης
20:00 Προβολές Οκτωβρίου στην κατάληψη Φιλολάου 99 Παγκράτι
20:00 Αντιφασιστική Συνέλευση Ηράκλειο Κρήτης

Τρίτη 16 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Δίκη συλληφθέντων της κατειλημμένης ΓΣΕΕ (6 Δεκέμβρη του 2014) Αθήνα
09:30 Συνεχίζεται το εφετείο της 2ης δίκης του Επαναστατικού Αγώνα Αθήνα - Κορυδαλλός
09:30 16/10/΄18 συνεχίζεται το Εφετείο της 2ης δίκης του Επαναστατικού Αγώνα Αθήνα - Κορυδαλλός
12:30 Kινηματικό βιβλιοπωλείο, Τρίτη 16/10, 12:30 μ.μ., Εστία του Πανεπιστημίου Πάτρα
13:00 Καφενείο - Καρδίτσα Καρδίτσα
18:00 Μικροφωνική για την κατάληψη Libertatia Θεσσαλονίκη
18:00 ΕΚΠΟΜΠΗ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΤΟΞΙΚΟΦΟΒΙΑ 1431ΑΜ
18:00 Συνέχιση της συνέλευσης για τη δολοφονία της Ζακ/Zackie Oh! Aθήνα
18:00 Συνέχιση της συνέλευσης για τη δολοφονία της Ζακ/Zackie Oh! Αθήνα
18:00 Ανοιχτή Συνέλευση Πρωτοβουλίας Αθήνα
19:00 Ανοιχτή Συνέλευση της Πρωτοβουλίας Αλληλεγγύης (Αθήνας) στη ΒΙΟΜΕ Αθήνα/Περιστέρι
19:00 Συνέλευση ενάντια στον τρομονόμο(187Α) Αθήνα

Τετάρτη 17 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 ΕΦΕΤΕΙΟ Κ. ΓΙΑΓΤΖΟΓΛΟΥ [ΣΥΛΛΗΨΗ ΣΤΗΝ ΑΠΕΡΓΙΑΚΗ ΔΙΑΔΗΛΩΣΗ ΤΗΣ 11ΗΣ ΜΑΪΟΥ 2011] Αθήνα
10:00 Συνεχίζεται το εφετείο για τις 250 επιθέσεις της ΣΠΦ Αθήνα - Κορυδαλλός
17:00 Ανοιχτή Διαχειριστική Συνέλευση Θεσσαλονίκη
17:30 Άνoιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης Αθήνα/Αιγάλεω
18:30 Συνέλευση Αντίστασης και Αλληλεγγύης Κυψέλης / Πατησίων Κυψέλη / Πατήσια
19:00 [Xανιά] Συνέλευση για τη συνέχιση των δράσεων για τη δολοφονία του Ζακ. Χανιά
21:00 Προβολή ταινίας «XXY» στέγ★ / Γαλάτσι
21:00 Post Punk Bar Αθήνα

Πέμπτη 18 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Συνεχίζεται η δίκη της υπόθεσης των «ληστών του Διστόμου» Αθήνα - Κορυδαλλός
12:00 ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΠΡΟΣΦΥΓΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΒΟΛΟΣ
12:00 Συγκέντρωση/Μικροφωνική για τη δολοφονία του Ζακ Κωστόπουλου Πάτρα
18:00 6ος Κύκλος συζητήσεων της Αναρχικής Αρχειοθήκης Αθήνας (2η περίοδος) Αθήναι
18:30 [ΣΥΒΧΨΑ] Κάλεσμα για ενημέρωση και στήριξη της απεργίας της 1ης Νοέμβρη 2018 Αθήνα
19:00 Λειτουργία αναγνωστηρίου στο Επί τα Πρόσω ΠΑΤΡΑ
19:00 Προβολή ταινίας: Sin City του Ρόμπερτ Ροντρίγκεζ Βύρωνας
19:00 Αυτοοργανωμένα μαθήματα μουσικής στην κατάληψη Αντινομία Κέρκυρα
19:00 Εβδομαδιαίο Μπαρ Οικονομικής Ενίσχυσης για πολιτικούς κρατούμενους και διωκόμενους αγωνιστές Αθήνα
20:00 αυτοδιαχειριζόμενο μπαρ στο ελευθεριακό στέκι πικροδάφνη ΔΑΦΝΗ-ΧΑΡΑΥΓΗ
21:00 ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΑΙΝΙΑΣ ΒΟΛΟΣ
21:00 Αυτοδιαχειριζόμενο μπαρ στην κατάληψη Βανκούβερ Απαρτμάν Αθήνα
21:00 Μπαρ οικονομικής ενίσχυσης των τετράποδων κατοίκων της κατάληψης Βανκούβερ Απαρτμάν Αθήνα
21:00 Προβολή Intouchables Εξάρχεια

Παρασκευή 19 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
13:00 Καφενείο - Καρδίτσα Καρδίτσα
18:00 Συντονισμός Εργαζομένων στις Συγκοινωνίες και Επιβατών για Ελεύθερη Μετακίνηση Γραφεία των σωματείων
18:00 Ανοιχτή συνέλευση αδιαμεσολάβητου αγώνα για τη λέσχη Θεσσαλονίκη
19:00 Εκπομπή για τις εξορύξεις υδρογονανθράκων 93.8fm
20:00 HIP HOP LIVE Οικονομικής Ενίσχυσης Για Δικαστικά Έξοδα ΑΣΟΕΕ
21:00 Bar οικ.ενίσχυσης για Βραχυκύκλωμα και Α.Σ.Α.Α. στην κατάληψη Ανάληψη Αθήνα
21:00 Θεατρική παράσταση «Το φράκο» από τις Τσιριτσάντσουλες στέγ★ / Γαλάτσι
21:30 19 Cocktail Night στο Πέρασμα Αθήνα Εξάρχεια
22:00 Καφενείο οικονομικής ενίσχυσης στην κατάληψη παλιού νεκροτομείου Ηράκλειο - Κρήτης
23:00 Πάρτυ για δικαστικά έξοδα πολιτικού κρατούμενου ΑΘΗΝΑ

Σάββατο 20 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
11:00 PARTY της ΕΣΕ Ιωαννίνων Ιωάννινα
13:00 Συγκέντρωση/Πορεία για την Zackie Oh! ΑΘΗΝΑ
18:00 22/10 & 5/11 Μάθε τα δικαιώματά σου! ΑΘΗΝΑ
19:00 ΕΚΔΗΛΩΣΗ-ΣΥΖΗΤΗΣΗ "ΟΙ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΚΑΙ Η ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΑΝΑΡΧΙΚΟΥ/ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΟΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ Σ'ΑΥΤΕΣ Αθήνα
19:00 Αντιφασιστική Προβολή : "Οι Γυναίκες της Χρυσής Αυγής" Αθήνα
19:00 Βραδιά γερμανικού πανκ στην κατάληψη Βανκούβερ Απαρτμάν Αθήνα
19:00 ΕΚΔΗΛΩΣΗ-ΣΥΖΗΤΗΣΗ "ΟΙ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΚΑΙ Η ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΑΝΑΡΧΙΚΟΥ/ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΟΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ Σ'ΑΥΤΕΣ Αθήνα
19:30 Συζήτηση Drag Show Πετρούπολη
20:00 [Xανιά]Σάββατο20/10 Πορεία ενάντια στο κοινωνικό κανιβαλισμό Χανιά
20:30 Αλληλεγγύη στην κατάληψη Παλιού Νεκροτομείου στην Αλεξανδρούπολη Αγρίνιο
20:30 ΠΡΟΒΟΛΗ -ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΜΠΡΟΣΟΥΡΑΣ Κέρκυρα
21:00 Noise Live Αθήνα
22:00 Party οικονομικής ενίσχυσης Αθήνα
22:00 Party οικονομικής ενίσχυσης της ΑΦΣ Αροδαμός Αθήνα
22:00 90’s, 00’s pop and much more TRASH PARTY Καβάλα

Κυριακή 21 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
10:30 Η ΛΑΙΚΗ ΤΗΣ ΠΛΑΤΕΙΑΣ 21 ΟΚΤΩΒΡΗ 2018 ΕΞΑΡΧΕΙΑ
12:00 Αφήγηση παραμυθιών για μικρούς και μεγάλους στέγ★ / Γαλάτσι
12:00 Ενημέρωση-Κάλεσμα για Nοn Serviam Ιωάννινα
20:00 Διαχειριστική Συνέλευση - Καρδίτσα Καρδίτσα
20:00 Ανοιχτή συνέλευση Βύρωνας

Δευτέρα 22 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:30 Συνεχίζεται το εφετείο της 2ης δίκης του Επαναστατικού Αγώνα Αθήνα
09:30 Εφετείο 2ης δίκης του Ε.Α για την επίθεση στη ΤτΕ,το γραφείο του ΔΝΤ,τη συμπλοκή στο Μοναστηράκι και απαλλοτριώσεις τραπεζών Αθήνα - Κορυδαλλός
12:00 Συγκέντρωση/Μικροφωνική με αφορμή τη δολοφνία τ@ Ζακ Κωστόπουλου/Zackie Oh! Πάτρα
18:00 -22/10 & 5/11 Μάθε τα δικαιώματά σου! ΑΘΗΝΑ
19:00 Κύκλος αυτοοργανωμένων μουσικών μαθημάτων / αλληλομάθησης, στην κατάληψη Αντινομία. Κέρκυρα
19:00 Ανοιχτή Συνέλευση Αναρχικών Πάτρας Πάτρα
19:00 κάλεσμα σε ανοιχτή συνέλευση αλληλεγγύης στον αναρχικό Μάριο Σεϊσίδη εν όψει εφετείου για την υπόθεση των "ληστών με τα μαύρα" Αθήνα
20:00 Προβολές Οκτωβρίου στην κατάληψη Φιλολάου 99 Παγκράτι
21:30 ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ ”THE INSULT” Καβάλα

Τρίτη 23 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
10:00 Συνεχίζεται το εφετείο για τις 250 επιθέσεις της ΣΠΦ Αθήνα
12:30 κινηματικο βιβλιοπωλειο αταξικοι οριζοντες ΚΕΡΚΥΡΑ
18:00 ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑ ΣΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ. Η ΕΝΟΠΛΗ ΠΑΛΗ ΣΤΗ ΧΙΛΗ www.1431am.org
19:00 Πολιτικό άνοιγμα Επί τα Πρόσω ΠΑΤΡΑ
19:00 Συνέλευση ενάντια στον τρομονόμο(187Α) Αθήνα
19:00 συνελευση αθλητικου συλλογου τραβερσο(κερκυρα) ΚΕΡΚΥΡΑ
22:00 80's classics bar οικονομικής ενίσχυσης της κατάληψης Mundo Nuevo Θεσσαλονίκη

Τετάρτη 24 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
13:00 Καφενείο - βιβλιοθήκη - Καρδίτσα Καρδίτσα
13:00 Καφενείο - βιβλιοθήκη - Καρδίτσα Καρδίτσα
17:00 Μικροφωνική αλληλεγγύης στους αντιφασίστες συλληφθέντες της 19/3/2017 Θεσσαλονίκη
17:30 Άνoιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης Αθήνα/Αιγάλεω
18:00 Λευτεριά στον επαναστάτη Ζωρζ Ιμπραχίμ Αμπνταλλά Αθήνα
18:00 Πολιτικό Καφενείο Ελευθεριακης Κουλτουρας Βέροια
18:00 Πολιτικό Καφενείο Ελευθεριακης Κουλτουρας Βέροια
18:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στον κομμουνιστή Ζορζ Ιμπραήμ Αμπνταλλά Αθήνα
19:00 [Χανιά] Συνέλευση Χανιά
19:00 συνέλευση ενάντια στη νέα αντιτρομοκρατική εκστρατεία:υπόθεση "ληστές του Διστόμου" Αθήνα
21:00 Προβολή ταινίας «Chico & Rita» στέγ★ / Γαλάτσι
21:00 Post Punk Bar ΑΘΗΝΑ
21:00 Oldschool Anarcho-Punk καφενείο Θεσσαλονίκη
22:00 Αυτοοργανομένο BAR ΚΟΜΟΤΗΝΗ

Πέμπτη 25 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΣΤΟΥΣ ΣΥΛΛΗΦΘΕΝΤΕΣ ΤΗΣ ΑΝΤΙΦΑΣΙΣΤΙΚΗΣ ΠΟΡΕΙΑΣ στις 19/3/17 Θεσσαλονίκη
09:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στους συλληφθέντες αντιφασίστες της 19/3/2017 Θεσσαλονίκη
12:00 Μπλοκάρουμε τον πλειστηριασμό της ΒΙΟΜΕ Αθήνα
13:00 Καφενείο - βιβλιοθήκη - Καρδίτσα Καρδίτσα
13:00 Καφενείο - βιβλιοθήκη - Καρδίτσα Καρδίτσα
19:00 Εβδομαδιαίο Μπαρ Οικονομικής Ενίσχυσης για πολιτικούς κρατούμενους και διωκόμενους αγωνιστές Αθήνα
19:00 [ΠΑΤΡΑ] Θεματικό άνοιγμα με προβολή στην κατάληψη Παραρτήματος Πάτρα
19:30 Προβολή της ταινίας "libertarias" Πάτρα
20:00 Προβολή "Λευκίμμη: το χρονικό ενός αγώνα" Δάφνη(Χαραυγή)
20:00 Προβολή βίντεο/ενημέρωση για το ζήτημα της Λευκίμμης Αθήνα

Παρασκευή 26 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
18:00 14η Πανελλαδική Συνάντηση Αντιεξουσιαστικής Κίνησης | Γιάννενα 26-27-28 Οκτώβρη Γιάννενα
19:00 Παρουσίαση της μπροσούρας ''Σχόλια και θέσεις πάνω στη μπροσούρα Συριακή Επανάσταση - Καρδίτσα Καρδίτσα
19:00 Παρουσίαση της μπροσούρας ''Σχόλια και θέσεις πάνω στη μπροσούρα Συριακή Επανάσταση''- Καρδίτσα Καρδίτσα
20:00 Προβολή ταινίας: οι παπαρούνες πάνω στους τοίχους Αθήνα/Εξάρχεια
20:00 Bar οικονομικής ενίσχυσης Αθήνα
20:30 Παρουσίαση εγχειρήματος για την ΕΝΑΡΞΗ του #7 Antifa League Athens ΕΜΠ
20:30 ΟΙ ΠΟΛΕΜΟΙ ΤΟΥ ΠΙΤΕΡ ΓΟΥΟΤΚΙΝΣ | Προβολές & Συζητήσεις Αθήνα
21:00 αυτοοργανωμενο μπαρ ΚΕΡΚΥΡΑ
21:00 11 χρόνια αναρχικό αντιεξουσιαστικό στέκι Αντίπνοια | Ρεμπέτικο γλέντι ΑΘΗΝΑ
21:00 11 χρόνια αναρχικό αντιεξουσιαστικό στέκι Αντίπνοια ΑΘΗΝΑ
21:00 11 χρόνια αναρχικό αντιεξουσιαστικό στέκι Αντίπνοια ΑΘΗΝΑ
21:00 Αντι-κληρικό μπαρ οικ.ενίσχυσης Α.Σ.Pueblo Θεσσαλονίκη
23:00 Αντίφα Καφενείο - Μπάρ Ηράκλειο Κρήτης
23:00 Πάρτυ οικονομικής ενίσχυσης Αυτοδιαχειριζόμενου Κυλικείου Πληροφορικής Αθήνα

Σάββατο 27 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
13:00 Συγκέντρωση - Παρέμβαση με BAZAAR βιβλίων & μικροφωνική ενάντια σε ναρκομαφίες, κοινωνικό κανιβαλισμό & κρατική καταστολή Αθήνα, Εξάρχεια
14:00 Συλλογική κουζίνα Βύρωνας
18:00 Αντιφασιστική συγκέντρωση - Καρδίτσα Μητρόπολη Καρδίτσας
20:00 Ρεμπέτικο γλέντι στέγ★ / Γαλάτσι
20:00 Ρεμπέτικο γλέντι για την οικονομική ενίσχυση του Συλλόγου Υπαλλήλων Βιβλίου – Χάρτου – Ψηφιακών Μέσων Αττικής Αθήνα
20:30 Ρεμπέτικο αφιέρωμα & συλλογική κουζίνα Αγρίνιο
21:00 Hip hop live + After Party οικονομικής ενίσχυσης Αδέσποτου Αθηνών-Διογένη Ολυμπιακού χωριού Αθηνα
21:00 Οpen Jamming Οικονομικής Ενίσχυσης Κέρκυρα
21:00 Hip hop live οικονομικής ενίσχυσης Αδέσποτου Αθηνών-Διογένη Ολυμπιακού χωριού Αθηνα

Κυριακή 28 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
12:00 ΚΑΛΕΣΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΕΡΓΙΑ ΤΗΣ1ΗΣ ΝΟΕΜΒΡΗ Θεσσαλονίκη
15:00 Αναμετάδοση εκδήλωσης/ενημέρωσης για το Hambach Forest (E) 93.8fm
20:00 Διαχειριστική Συνέλευση - Καρδίτσα Καρδίτσα
20:00 Ανοιχτή συνέλευση Βύρωνας

Δευτέρα 29 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
10:00 Συνεχίζεται το εφετείο για την απόπειρα απόδρασης της ΣΠΦ Αθήνα
12:00 Μαθητική Πορεία Αθήνα
12:00 ΜΑΘΗΤΙΚΗ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
18:00 Άνοιγμα βιβλιοθήκης και αρχείου Δάφνη (Χαραυγή)
18:00 Συγκέντρωση - παρέμβαση: Συνδέουμε τον αγώνα για ελεύθερη μετακίνηση με τη διεκδίκηση ΣΣΕ σύμφωνα με τις ανάγκες μας! Αθήνα
18:00 Κάλεσμα σε συζήτηση και ενημέρωση σχετικά με την αλληλεγγύη στους/στις μετανάστες/ριες στα ιταλογαλλικά σύνορα (english below) Αθήνα
18:30 'Συμμετοχικός σχεδιασμός: το παράδειγμα του πάρκου Γεωργιάδη' Αθήνα
19:00 ΕΚΔΗΛΩΣΗ-ΣΥΖΗΤΗΣΗ: ΚΡΙΤΙΚΗ ΤΗΣ ΑΝΤΙ-ΙΜΠΕΡΙΑΛΙΣΤΙΚΗΣ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑΣ Αθήνα
19:00 συνέλευση αλληλεγγύης στον αναρχικό Μ. Σεϊσίδη Αθήνα
19:00 Ανοιχτή Συνέλευση Αναρχικών Πάτρας Πάτρα
20:00 Αντιφασιστική Συνέλευση Ηράκλειο
20:00 Προβολές Οκτωβρίου στην κατάληψη Φιλολάου 99 Παγκράτι
20:30 Προβολή ταινίας από την ΟΜΑΔΑ CHAOTIΚ MOVIES στην Κατάληψη GARE: ΤΑ ΚΟΥΡΕΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΝΕ ΑΚΟΜΑ... Αθήνα, Εξάρχεια

Τρίτη 30 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:30 ΕΦΕΤΕΙΟ ΤΗΣ 2ης ΔΙΚΗΣ ΤΟΥ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΤτΕ, ΤΗΝ ΣΥΜΠΛΟΚΗ ΣΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ & ΑΠΑΛΛΟΤΡΙΩΣΕΙΣ ΤΡΑΠΕΖΩΝ Αθήνα - Κορυδαλλός
09:30 Συνεχίζεται το εφετείο της 2ης δίκης του Επαναστατικού Αγώνα Αθήνα
18:00 ΠΕΡΙ ΔΙΑΦΘΟΡΑΣ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ 1431ΑΜ
19:00 Ανοιχτή Συνέλευση της Πρωτοβουλίας Αλληλεγγύης (Αθήνας) στη ΒΙΟΜΕ Αθήνα/Περιστέρι
19:00 Συνέλευση ενάντια στον τρομονόμο(187Α) Αθήνα
20:00 Basketball & Rap in the streets vol.19 Αθήνα/ Χαϊδαρι
21:00 Halloween Bar οικονομικής ενίσχυσης Αθήνα

Τετάρτη 31 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 ΧΕΙΡΟΔΙΚΙΕΣ ΥΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΛΗΡΩΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ «YES Stores» Η ΕΡΓΟΔΟΣΙΑ! Θεσσαλονίκη
09:00 συγκέντρωση αλληλεγγύης στο εφετείο Αθήνα
10:30 Ελευθεριακό κινητό βιβλιοπωλείο Βόλος
17:00 Αλλαγη σημειου αντιφασιστικης συγκεντρωσης: ΟΛΕΣ/ΟΙ ΤΣΙΜΙΣΚΗ ΜΕ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ Θεσσαλονικη
17:30 Άνoιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης Αθήνα/Αιγάλεω
18:00 Αντιφασιστική - Αντιεθνικιστική Συγκέντρωση Θεσσαλονίκη
18:00 Αλλαγη σημειου αντιφασιστικης συγκεντρωσης: ΟΛΕΣ/ΟΙ ΤΣΙΜΙΣΚΗ ΜΕ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ Θεσσαλονικη
18:00 Αντιφασιστική συγκέντρωση- Συλλογικότητα αναρχικών από τα Ανατολικά Thessaloniki
18:00 Αντιφασιστική συγκέντρωση Θεσσαλονίκη
18:30 Συνέλευση Αντίστασης και Αλληλεγγύης Κυψέλης / Πατησίων Κυψέλη / Πατήσια
19:00 Προβολή ταινίας "Η αλήθεια για την υπόθεση Savolta" και bar - αναβαλλεται λόγω αντιφασιστικής συγκέντρωσης Θεσσαλονίκη
19:00 Απολογιστική συνέλευσης για τη δολοφονία της Ζακ/Zackie Oh! Αθήνα
19:30 Εργαστήριο μεταποίησης τροφίμων Δάφνη (Χαραυγή)
20:00 Halloween party αθηνα
21:00 Post Punk Bar ΑΘΗΝΑ
21:00 Προβολή ταινίας «Wild tales» στέγ★ / Γαλάτσι

Προηγούμενος μήνας: Σεπτέμβριος 2018 Επόμενος μήνας: Νοέμβριος 2018

Creative Commons License

Όλα τα περιεχόμενα αυτού του δικτυακού τόπου είναι ελεύθερα προς αντιγραφή, διανομή, προβολή και μεταποίηση, αρκεί να συνεχίσουν να διατίθενται, αυτά και τα παράγωγα έργα που πιθανώς προκύψουν, εξίσου ελεύθερα, υπό τους όρους της άδειας χρήσης Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License