Πέμπτη 1 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:30 Συνεχίζεται την 1η/11/18 η 5η δίκη του Ε.Α.(απόπειρα απόδρασης με ελικόπτερο του Ν.Μαζιώτη & άλλων κρατουμένων από την Π.Ρούπα) Αθήνα- Κορυδαλλός
09:30 Συνεχίζεται η δίκη για την απόπειρα απόδρασης πολιτικών κρατουμένων με ελικόπτερο καθώς και απαλλοτριώσεις τραπεζών Αθήνα
11:00 [ΣΥΒΧΨΑ] Κλαδική απεργιακή συγκέντρωση-διαδηλωση | Πέμπτη 1 Νόεμβρη 2018 :: Απεργούμε! Αθήνα
12:00 Διακλαδική απεργία από τα κάτω Καμάρα
12:00 Απεργιακή συγκέντρωση-πορεία | Διακλαδική απεργία οργανωμένη από τα κάτω Αθήνα
12:00 Μπλοκάρουμε τον πλειστηριασμό της ΒΙΟΜΕ Αθήνα/υπουργείο Εργασίας
12:00 Κάλεσμα στήριξης της διακλαδικής απεργίας από τα κάτω Θεσσαλονίκη
12:00 Διακλαδική απεργία από τα κάτω Αθήνα
16:00 Απεργιακή κουζίνα & ρεμπέτικο γλέντι Θεσσαλονίκη
18:00 Καταδικάζουμε τις βομβιστικές επιθέσεις του Τουρκικού κράτους! Αθήνα/Προπύλαια
18:00 1η Νοεμβρίου στο Νέο Ηράκλειο: Αντιφασιστική διαδήλωση Νέο Ηράκλειο
18:00 Αντιφασιστική διαδήλωση στο Νέο Ηράκλειο την 1η Νοεμβρίου στο Νέο Ηράκλειο Νέο Ηράκλειο
18:00 ΑΝΤΙΦΑΣΙΣΤΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ 1 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΗΣΑΠ Ν.ΗΡΑΚΛΕΙΟ(18.00) ΑΘΗΝΑ
18:00 Μικροφωνική συγκέντρωση στήριξης της διακλαδικής απεργίας από τα κάτω Ηράκλειο Κρήτης
18:00 Συμμετέχουμε και καλούμε στην Αντιφασιστική συγκέντρωση στο Νέο Ηράκλειο Νέο Ηράκλειο
19:00 Άνοιγμα πολύγλωσσης βιβλιοθήκης - μαθήματα ελληνικών. Multilingual library opening - greek language lesson Αθήνα
19:00 Η συλλογικότητα του ΜπαρΟικΕ για πολιτικούς κρατούμενους και διωκόμενους αγωνιστές, θα βρίσκεται στην αντιφασιστική συγκέντρωση Αθήνα
20:00 [Δεύτερο]Κάλεσμα για ενημέρωση σχετικά με τη δίκη των 7 στα ιταλογαλλικά σύνορα, [Second] call for the 7 of Briancon Αθήνα
20:00 Εκδήλωση: Ελευθεριακές ιδέες στη λογοτεχνια #1: Ursula Le Guin, η αναρχική των δύο κοσμων: από τη Γαιοθαλασσα στην Αναρες” ΠΑΤΡΑ
21:00 Μπαρ οικ. ενίσχυσης φυλακισμένων και διωκόμενων αγωνιστών Αθήνα
21:00 προβολή ταινίας : Ο Πλανήτης των Πιθήκων, η εξέγερση του Ρούπερτ Γουάιατ Βύρωνας
22:00 Stoner Rock Night - Κ*Βοξ Αθηνα

Παρασκευή 2 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
18:00 Λευτεριά στον Ζ. Αμπνταλλά - Συγκέντρωση Αλληλεγγύης ΠΑΤΡΑ
19:00 Εκπομπή για το ζήτημα των πλειστηριασμών με άτομα από την Λαϊκή Συνέλευση κατοίκων Αγίας Παρασκευής 93.8fm
20:00 3 Προβολές-Συναντήσεις ενάντια στο ιδεολόγημα της ανάπτυξης Αθήνα
20:30 Kαφενείο-Bar “Inner City Sounds” Αγρίνιο
21:00 Live&party οικονομικής ενίσχυσης Αθήνα
21:00 Live&party οικονομικής ενίσχυσης Αθήνα
21:00 Punk Rock Nights στο Κ*Βοξ Αθήνα
22:30 Πάρτυ οικονομικής ενίσχυσης Αθήνα
23:00 [Ηράκλειο] Καφενείο οικονομικής ενίσχυσης της συνέλευσης εργαζομένων ανέργων Kurbet Ηράκλειο

Σάββατο 3 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
11:00 Κινιτή βιβλιοθήκη - αναγνωστήριο - Καρδιτσα Καρδίτσα
11:00 Eργαστήριο παιδικών δράσεων «Φτου Ξελεφτερία», Σάββατο 3 και 17 Νοεμβρίου στην κατάληψη πρώην ΠΙΚΠΑ Αθήνα, Άνω Πετράλωνα
16:00 Παρέμβαση αλληλεγγύης στην Πέτρου Ράλλη Αθήνα
18:00 Αντιφασιστική πορεία ενάντια στο παρακράτος Αθήνα
19:00 ΠΟΛΛΑ AIRBNB - ΑΚΡΙΒΑ ΝΟΙΚΙΑ Αθήνα
19:00 Εκδήλωση «οι λαϊκές συνελεύσεις και ο αγώνας για την προστασία του λόφου του Φιλοπάππου από το 2002» Αθήνα, Πετράλωνα
20:00 Καζάνισμα για τσίπουρο και γλέντι Βύρωνας
20:00 Προβολή (ΦΑΣΙΣΜΟΣ Α.Ε.) – συζήτηση ΚΟΜΟΤΗΝΗ
20:00 Εκδήλωση-Βιβλιοπαρουσίαση: “Εξηγώντας την αναρχία στον μπαμπά μου” ΠΑΤΡΑ
20:00 Έναρξη Κύκλου Προβολών για το Φύλο Καισαριανή
21:00 Funk & Soul Night στο Κ*Βοξ Αθήνα
22:00 (Πάτρα) 3/11 electronica party οικονομικής ενίσχυσης των 6 συντροφιών που συνελήφθησαν την 1/3/18 στην Πάτρα Πάτρα
23:00 Πάρτυ Αθήνα

Κυριακή 4 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
10:00 Συντονιστικό δράσης (Αθήνα) | Κυριακή 4/11: απεργία στον κλάδο του εμπορίου | Απεργιακή συγκέντρωση: Ερμού (Σύνταγμα), 10 π.μ. Αθήνα
10:30 Η ΛΑΙΚΗ ΤΗΣ ΠΛΑΤΕΙΑΣ 4 ΝΟΕΜΒΡΗ 2018 ΕΞΑΡΧΕΙΑ
12:00 Εκδήλωση-συζήτηση ενάντια στην κατασκευή σταθμού λυμάτων στο πάρκο τρίτση πάρκο τρίτση
14:30 Συντροφική Κουζίνα & Ρεμπέτικο Γλέντι για τα 5 χρόνια του στεκιού ΠΑΤΡΑ
18:00 Συνέλευση της Voluntad Antifascista Θεσσαλονίκη
20:00 Διαχειριστική Συνέλευση - Καρδίτσα Καρδίτσα

Δευτέρα 5 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
12:00 Η Ανοδος της ακροδεξιάς στην Ευρώπη και τα θεωρητικά της όπλα εξάρχεια θεμιστοκλέους 66
17:00 Ανοιχτή συνάντηση της ομάδας βιβλιοθήκης Αγρίνιο
18:00 5/11 Μάθε τα δικαιώματά σου! ΑΘΗΝΑ
18:00 Τηλεφωνική επικοινωνία Μυτιλήνη
18:00 Άνοιγμα βιβλιοθήκης και αρχείου Δάφνη (Χαραυγή)
19:00 συνέλευση αλληλεγγύης στον αναρχικό Μάριο Σεϊσίδη Αθήνα
19:00 Ανοιχτή Συνέλευση Αναρχικών Πάτρας Πάτρα
20:00 [Ηράκλειο Κρήτης] - Αντιφασιστική Συνέλευση Ηράκλειο Κρήτης
21:30 Προβολή της ταινίας ”BAD BOY BUBBY” Καβάλα

Τρίτη 6 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
10:00 Συνεχίζεται το εφετείο για τις 250 επιθέσεις της ΣΠΦ Αθήνα
12:00 Καφενείο - βιβλιοθήκη - Καρδίτσα Καρδίτσα
12:00 Καφενείο - βιβλιοθήκη - Καρδίτσα Καρδίτσα
12:00 Καφενείο - βιβλιοθήκη - Καρδίτσα Καρδίτσα
19:00 Ανοιγμα του Επί τα Πρόσω ΠΑΤΡΑ
19:00 Μια πειρατική εκπομπή Θεσσαλονίκη-Ραδιόφωνα
19:00 Συνέλευση για την υπόθεση της αντιφασιστικής μοτοπορείας Αθήνα
19:00 Μικροφωνική με θέμα το αντιπολεμικό, τον αντιιμπεριαλισμο και τον διεθνισμό Βόλος
20:00 Κάλεσμα για την διοργάνωση της πορείας για 17Ν Βόλος
20:00 Συνέλευση ενάντια στον τρομονόμο(187Α) Αθήνα

Τετάρτη 7 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Αντιφασιστική συγκέντρωση Πειραιάς
09:00 ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ στους 22 συλληφθέντες από την κατάληψη στην ελληνοαμερικανικη ένωση το Σεπτέμβρη του '16 Αθήνα
12:00 Καφενείο - βιβλιοθήκη - Καρδίτσα Καρδίτσα
12:00 Καφενείο - βιβλιοθήκη - Καρδίτσα Καρδίτσα
13:00 Ρεμπέτικο γλέντι ανοίγματος Αθήνα/ΕΚΠΑ
17:00 Άνoιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης Αθήνα/Αιγάλεω
18:30 Συνέλευση Αντίστασης και Αλληλεγγύης Κυψέλης / Πατησίων Κυψέλη / Πατήσια
19:00 Προβολή ταινίας "Η αλήθεια για την υπόθεση Savolta" και bar Θεσσαλονίκη
19:30 Εργαστήριο μεταποίησης τροφίμων Δάφνη (Χαραυγή)
21:00 Live ΑΘΗΝΑ

Πέμπτη 8 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Συνεχίζεται η δίκη της υπόθεσης των «ληστών του Διστόμου» Αθήνα
09:00 4η δίκη Επαναστατικού Αγώνα για υποθέσεις ληστειών που αποδίδονται στην οργάνωση Αθήνα- Κορυδαλλός
09:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στον ολικό αρνητή στράτευσης Δημήτρη Δημτσιάδη Θεσσαλονίκη
12:00 [Πάτρα] Συγκέντρωση αλληλεγγύης στον ολικό αρνητή στράτευσης Δ. Δημτσιάδη, 12μ.μ., στο Παράρτημα Πάτρα
12:00 Διεθνές καλεσμα κινητοποίησης και αλληλεγγύης για τους/τις κατηγορούμενους/ες συντρόφους/ισσες της Γκαπ Αθήνα
12:00 Μπλοκάρουμε τον πλειστηριασμό της ΒΙΟΜΕ Αθήνα/υπουργείο Εργασίας
19:00 Αυτοδιαχεριζόμενο Αναγνωστήριο Πάτρα
19:00 Εβδομαδιαίο Μπαρ Οικονομικής Ενίσχυσης για πολιτικούς κρατούμενους και διωκόμενους αγωνιστές Αθήνα
20:30 Προβολή της ταινίας "USSAK" κ συζήτηση με τους δημιουργούς Σπάρτη
21:00 Προβολή ταινίας: White God Βύρωνας
21:30 D.I.Y CRUST / PUNK LIVE - ΚΑΡΔΙΤΣΑ Καρδίτσα

Παρασκευή 9 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
18:00 Συνέλευση του Συντονισμού Εργαζομένων στις Συγκοινωνίες και Επιβατών για Ελεύθερη Μετακίνηση Γραφεία των σωματείων
18:30 Προβολή - Συζήτηση: Δολοφονία σε δημόσια θέα Αθήνα/Πολυτεχνείο
19:00 Dark Wave/Post Punk Bar για δικαστικά εξοδα Λάρισα
19:00 Συνέλευση για τη συγκρότηση Αναρχικού μπλοκ για την πορεία στις 17 Νοέμβρη Ηρακλειο[Κρήτης]
21:00 Συνέχιση συνέλευσης για την πορεία της 17Ν Βόλος
21:00 Live για τα 2 χρόνια της GARE Αθήνα
21:00 Προβολή της ταινίας ”Samaritan Girl” Παρασκευή 9/11 στις 21:00 στην Αίθουσα11 Αθήνα
21:00 Συνέχιση της συνέλευσης για την διοργάνωση της πορείας της 17Ν Βόλος
22:00 Πάρτυ οικονομικής ενίσχυσης στην Υπόγεια Διάβαση του Παντείου για την κάλυψη δικαστικών εξόδων συντρόφων/-ισσών Καλλιθέα/Υπόγεια Διάβαση Παντείου
22:00 Καφενείο οικονομικής ενίσχυσης εφημερίδας δρόμου Άπατρις Ηράκλειο Κρήτης
22:00 Πάρτυ για την κάλυψη δικαστικών εξόδων Αθήνα
22:00 καφενείο οικ.ενίσχυσης της Απατρις Ηράκλειο
22:00 80’s classics night οικονομικής ενίσχυσης για τη Libertatia Πάτρα
22:30 Rap live / Έκθεση κολαζ Ηράκλειο

Σάββατο 10 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Συναυλία Οικονομικής Ενίσχυσης Αθηνα
11:00 Κινιτή βιβλιοθήκη - αναγνωστήριο - Καρδιτσα Καρδίτσα
11:00 Κινιτή βιβλιοθήκη - αναγνωστήριο - Καρδιτσα Καρδίτσα
13:00 Συλλογικό Κλάδεμα και Μάζεμα Ελιάς + Προβολή Ταινίας Αθήνα
18:30 Πρωτοβουλία για τη δημιουργία Συντονιστικού Σχολείων Και Μαθητ(ρι)ών Θεσσαλονίκη Θεσσαλονίκη
19:00 Έκτακτη Α/Α [Ηράκλειο Κρήτης] Irakleio
19:00 "Η αντίληψη των διωκτικών αρχών για τον αναρχικό χώρο κατά την περίοδο της δεύτερης επταετίας (1974-1981) Αθήνα
19:30 Βιβλιοπαρουσίαση: "Εγώ ο λαθρομετανάστης" του Φάτος Ρόσα Άργος/Εργατικό Κέντρο
20:00 ΔΙΗΜΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΠΗΡΙΑ ΩΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΜΑΤΣΑΓΓΟΥ. Βόλος
20:00 Street Cats Screaming Αθήνα
21:00 cafe_antimilitaire Αθήνα
21:00 Ρεμπέτικο γλέντι στην κατάληψη Λέλας Καραγιάννη 37 Αθήνα
21:00 Θεατρική παράσταση Περιστέρι
21:30 Αναβάλλεται λόγΑναβάλεται η προβολή της ταινίας " το εργαστήριο του Δρ Καλιγκάρι" Αθήνα Εξάρχεια

Κυριακή 11 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
12:00 Σάββατο 24/11 – Γλέντι οικονομικής ενίσχυσης Υποστέγου Αργυρούπολη
12:00 ΚΕΔ: Όλοι στην πορεία του Πολυτεχνείου, προσυγκέντρωση 3μμ πλ. Κλαυθμώνος Αθήνα
12:00 Την Κυριακή 11 Νοέμβρη, στις 12 μ., φροντίζουμε όλοι μαζί τα δέντρα στο Πάρκο Κύπρου και Πατησίων και φυτεύουμε νέα! Κυψέλη / Πατήσια
12:00 ΠΟΡΕΙΑ Αθήνα
17:00 ΔΙΗΜΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΠΗΡΙΑ ΩΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΜΑΤΣΑΓΓΟΥ Βόλος
18:00 ΑΓΡΙΝΙΟ:Εκδήλωση για τον Ζακ Κωστόπουλο (Zackie Oh) Αγρίνιο
18:00 Βιβλιοπαρουσίαση: Μεξικό 1968. Η εξέγερση, οι άνθρωποι, τα κείμενα Αθήνα/Αιγάλεω
19:00 [ΗΡΑΚΛΚΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ] - Αντιφασιστική προβολή Ηράκλειο Κρήτης
20:00 Διαχειριστική Συνέλευση - Καρδίτσα Καρδίτσα
20:00 Προβολή ταινίας: Η μορφή του νερού Κορυδαλλός
20:00 Ανοιχτή συνέλευση Βύρωνας

Δευτέρα 12 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΤΗΣ ΑΝΤΙΦΑΣΤΙΣΤΙΚΗΣ ΜΟΤΟΠΟΡΕΙΑΣ Αθήνα
10:00 Συνεχίζεται το εφετείο για την απόπειρα απόδρασης της ΣΠΦ Αθήνα
11:00 Ελευθεριακό κινητό βιβλιοπωλείο Βόλος
12:00 Δίκη μετανάστριας που αντιστάθηκε σε σεξιστική επίθεση – Court for immigrant woman who resisted sexist attack Αθήνα
12:30 κινηματικο βιβλιοπωλειο αταξικοι οριζοντες ΚΕΡΚΥΡΑ
19:00 Ανοιχτή Συνέλευση Αναρχικών Πάτρας Πάτρα
19:00 συνέλευση αλληλεγγύης στον αναρχικό Μάριο Σεϊσίδη Αθήνα
19:00 προγραμμα καταληψης αντινομια ΚΕΡΚΥΡΑ
20:30 Ανοιχτή Συνέλευση της Πρωτοβουλίας για την Εκλογική Απεργία Κορυδαλλός, Περιοχή Πειραιά
21:30 Προβολή της ταινίας ”HACKSAW RIDGE (Αντιρρησίας Συνείδησης)” Καβάλα

Τρίτη 13 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 [Γιάννενα] Κάλεσμα δικαστήριο Γιάννενα
09:30 ΕΦΕΤΕΙΟ ΤΗΣ 2ης ΔΙΚΗΣ ΤΟΥ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΤτΕ, ΤΗ ΣΥΜΠΛΟΚΗ ΣΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ & ΑΠΑΛΛΟΤΡΙΩΣΕΙΣ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΑΘΗΝΑ - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
12:00 Καφενείο - βιβλιοθήκη - Καρδίτσα Καρδίτσα
18:00 ΕΚΠΟΜΠΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΟΠΛΗ ΑΥΤΟΝΟΜΙΣΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ - ΕΤΑ 1431ΑΜ
18:30 Όλοι/ες στην αντιφασιστική συγκέντρωση την Τρίτη 13 Νοέμβρη στις 18:30 στην πλ. Κύπρου. Καλλιθέα
18:30 ΑΝΤΙΦΑΣΙΣΤΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΚΑΛΛΙΘΕΑ
19:00 Ανοιχτή Συνέλευση της Πρωτοβουλίας Αλληλεγγύης (Αθήνας) στη ΒΙΟΜΕ Αθήνα/Περιστέρι
19:00 Προβολή: “Οι λαχειοπώλες τ’ουρανού” Πάτρα
20:00 Συνέλευση ενάντια στον τρομονόμο(187Α) Αθήνα
21:00 |Κέρκυρα| Προβολή: "Οι Παρτιζάνοι των Αθηνών" Κέρκυρα
21:00 προβολη του ντοκυμαντερ οι παρτιζανοι των αθηνων ΚΕΡΚΥΡΑ
22:00 Bar οικονομικής ενίσχυσης για δικαστικά έξοδα στην κατάληψη Mundo Nuevo Θεσσαλονίκη

Τετάρτη 14 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
10:00 Απεργιακή συγκέντρωση Ηράκλειο Κρήτης
17:00 Άνoιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης Αθήνα/Αιγάλεω
18:00 |Κέρκυρα| Συνάντηση για τη δημιουργία αυτοργανωμένων μαθημάτων ξένων γλωσσών Κέρκυρα
18:00 ΤΕΤΆΡΤΗ 14 ΝΟΈΜΒΡΗ, ημέρα απεργίας, Συλλέγουμε-Προσφέρουμε και Συλλογική Κουζίνα, 6μμ, στην πλατεία Μερκούρη Αθήνα, Πετράλωνα
18:00 πρωτη συναντηση για αυτοοργανωμενα μαθηματα ξενων γλωσσων ΚΕΡΚΥΡΑ
18:30 Συνέλευση Αντίστασης και Αλληλεγγύης Κυψέλης / Πατησίων Κυψέλη / Πατήσια
19:00 Η πρώτη φετινή "εκπαιδευτική συνάντηση" της Πρωτοβουλίας ΄Ψ΄ Αθήνα
19:00 Συνέλευση για τη συγκρότηση Αναρχικού μπλοκ για την πορεία στις 17 Νοέμβρη Ηρακλειο[Κρήτης]
20:00 ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΚΑΤΕΙΛΗΜΜΕΝΟΥ ΑΒΕΡΩΦ ΑΘΗΝΑ
20:00 Προβολή Ντοκιμαντέρ "Οι Παρτιζάνοι των Αθηνών" και Συζήτηση Ναύπλιο
20:30 Προβολή ταινίας City of God Αθήνα
21:00 Προβολή ταινίας «Μέγαρα» στέγ★ / Γαλάτσι
21:00 Hip Hop Bar ΑΘΗΝΑ
21:00 [Κέρκυρα] Προβολές ντοκιμαντέρ στην κατάληψη Allerta. Κέρκυρα

Πέμπτη 15 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Συνεχίζεται η δίκη της υπόθεσης των «ληστών του Διστόμου» Αθήνα
12:00 Μπλοκάρουμε τον πλειστηριασμό της ΒΙΟΜΕ Αθήνα/Υπουργείο Εργασίας
17:00 ΠΡΟΒΟΛΗ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΤΟΥ '95/ΣΥΖΗΤΗΣΗ και ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΕΓΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ Πολυτεχνείο
17:30 Ταξική Αντεπίθεση (Ομάδα Αναρχικών και Κομμουνιστών) | Εκδήλωση, Πολυτεχνείο, Πέμπτη 15 Νοέμβρη 17.30μμ, Κτίριο Γκίνη Αθήνα
18:30 Αντικαπιταλιστική-αντικρατική πορεία ενάντια στο αναπτυξιακό συνέδριο Thessaloniki Summit Θεσσαλονίκη
19:00 Ο αγώνας ενάντια στη λήθη είναι αγώνας ενάντια στην εξουσία Αθήνα
19:00 Εβδομαδιαίο Μπαρ Οικονομικής Ενίσχυσης για πολιτικούς κρατούμενους και διωκόμενους αγωνιστές Αθήνα
19:30 Προβολή ταινίας ντοκιμαντέρ "Πολυτεχνείο Μεταπολίτευση" - Καρδίτσα Καρδίτσα
20:00 Συνέλευση κατάληψης Αβέρωφ πολυτεχνείο
20:00 Ανοιχτή συνέλευση για συμμετοχή στο πανελλαδικό αντιφασιστικό κάλεσμα στις 13/11 ΗΡΑΚΛΕΙΟ
20:00 Προβολή- Κατερινα Γωγου - Για Την Αποκατασταση Του Μαυρου Χαϊδάρι
21:00 Προβολή ταινίας : Μόμπι Ντικ Βύρωνας

Παρασκευή 16 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
12:00 Καφενείο - βιβλιοθήκη - Καρδίτσα Καρδίτσα
17:00 ΑΝΟΙΓΜΑ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟΥ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ ΑΘΗΝΑ
18:00 Μοτοπορεία αλληλεγγύης στον στον αναρχικό Μάριο Σεϊσίδη Αθηνα
18:00 Μοτοπορεία αλληλεγγύης στον Αναρχικό Μ. Σεϊσίδη Αθήνα
18:30 [Ρέθυμνο] Μπαρ/Καφενείο στην Κατάληψη Εργαστήριο Ρέθυμνο
18:30 [Ρέθυμνο] Μπαρ/Καφενείο στην Κατάληψη Εργαστήριο Ρέθυμνο
19:00 Εκδήλωση: "Από τη δημοκρατία στη δικτατορία και πάλι πίσω". Πάτρα
19:00 Εκδήλωση-Συζήτηση εν'όψει τη 17 Νοέμβρη Θεσσαλονίκη
20:00 ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΚΑΤΕΙΛΗΜΜΕΝΟΥ ΑΒΕΡΩΦ ΑΘΗΝΑ
20:30 BAR οικονομικής ενίσχυσης των ΡAE/93.8fm στην Κατάληψη Ανάληψη Αθήνα
21:00 [Κέρκυρα] Προβολές ντοκιμαντέρ στην κατάληψη Allerta. Κέρκυρα
21:00 Προβολή της ταινίας "King and Country" (1964) Αθήνα

Σάββατο 17 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
11:00 Eργαστήριο παιδικών δράσεων «Φτου Ξελεφτερία», Σάββατο 17 Νοεμβρίου στην κατάληψη πρώην ΠΙΚΠΑ Αθήνα, Άνω Πετράλωνα
11:00 Μικροφωνική Παρέμβαση - Καρδίτσα Καρδίτσα
11:30 Κινητή βιβλιοθήκη αναγνωστήριο - Καρδίτσα Καρδίτσα
15:00 Αναρχικό Φοιτητικό Κάλεσμα 17Ν Αθήνα
15:00 ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ 1974 - 2017. ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ 1431ΑΜ
17:00 Πορεία 17 Νοέμβρη Αθήνα/πλατεία Κλαυθμώνος
17:00 Αναρχικό Φοιτητικό Μπλοκ για τη 17Ν Θεσσαλονίκη
17:30 Πορεία 17 Νοέμβρη θεσσαλονικη
18:00 Πορεία Πολυτεχνείου | Ελευθεριακή Πρωτοβουλία Θεσσαλονίκης & Ε.Κ.Χ. Σχολείο Θεσσαλονίκη
18:00 Ενάντια στους νοσταλγούς της Χούντας και τους συγχρόνους υποστηρικτές της [κατάληψη Apertus] Αγρίνιο
18:00 ΠΟΡΕΙΑ ΒΟΛΟΣ
19:00 Πορεία 17 Νοέμβρη Ηράκλειο Κρήτης
21:00 ΠΡΟΒΟΛΗ: ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΑΛΤΕΖΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ

Κυριακή 18 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
15:00 Αναμετάδοση βιβλιοπαρουσίασης-συζήτησης:”Οι μάχες του χθές, οι προκλήσεις του σήμερα” 93.8fm
18:00 Προβολή ντοκιμαντέρ "Ο αγώνας για τις Σκουριές" & Συζήτηση Μενίδι
18:00 Συζήτηση: Η αποτίμηση της εξέγερσης του Νοέμβρη 1973 στο Πεζοδρομιο Νο 7. Θεσσαλονίκη
19:00 [Ηράκλειο Κρήτης] - Αντιφασιστικές Προβολές Ηράκλειο Κρήτης
19:00 Tακτική Συνέλευση Ταμείου Αλληλεγγύης φυλακισμένων & διωκόμενων αγωνιστών(συνέλευση Αθήνας) Αθήνα/Πεδίο του Άρεως
19:00 Τακτική Συνέλευση Ταμείου Αλληλεγγύης φυλακισμένων & διωκόμενων αγωνιστών Αθήνα/Εξάρχεια
19:00 Διαχειριστική Συνέλευση - Καρδίτσα Καρδίτσα
20:00 Ανοιχτή συνέλευση Βύρωνας
21:00 Συλλογική δείπνο στο ελευθεριακό στέκι Βέροια

Δευτέρα 19 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 κάλεσμα αλληλεγγύης στα δικαστήρια,χανιά ΧΑΝΙΑ
10:00 Συνεχίζεται το εφετείο για την απόπειρα απόδρασης της ΣΠΦ Αθήνα
19:00 συνέλευση αλληλεγγύης στον αναρχικό Μάριο Σεϊσίδη Αθήνα
19:00 Ανοιχτή Συνέλευση Αναρχικών Πάτρας Πάτρα
20:00 [Ηράκλειο] Αντιφασιστική Συνέλευση Ηράκλειο
20:30 Η ΟΜΑΔΑ CHAOTIΚ MOVIES στην Κατάληψη GARE/ CHAOTIC MOVIES at GARE Squat Αθήνα, Εξάρχεια

Τρίτη 20 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:30 ΕΦΕΤΕΙΟ ΤΗΣ 2ης ΔΙΚΗΣ ΤΗΣ ΕΝΟΠΛΗΣ ΑΝΑΡΧΙΚΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ Αθήνα - Κορυδαλλός
09:30 Συνεχίζεται το εφετείο της 2ης δίκης του Επαναστατικού Αγώνα Αθήνα
17:00 ΜΙΚΡΟΦΩΝΙΚΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΣΤΟΝ ΑΝΑΡΧΙΚΟ ΜΑΡΙΟ ΣΕΪΣΙΔΗ | ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Θεσσαλονίκη
18:00 ΕΚΠΟΜΠΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ 1431ΑΜ
19:00 Συνέχεια ανοιχτής συνέλευσης για την υπόθεση της αντιφασιστικής μοτοπορείας του 2012 Αθήνα

Τετάρτη 21 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στον αναρχικό Μ. Σεϊσίδη στο Εφετείο (Λουκάρεως) Αθήνα
17:00 Άνoιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης Αθήνα/Αιγάλεω
18:30 Συνέλευση Αντίστασης και Αλληλεγγύης Κυψέλης / Πατησίων Κυψέλη / Πατήσια
19:30 Βιβλιοπαρουσίαση: Mujeres Libres από τις ελευθεριακές εκδόσεις Ναυτίλος Αθήνα/Αιγάλεω
19:30 Χτίζοντας την αυτονομία: μία συζήτηση με έναν σύντροφο piquetero από το Μπουένος Άιρες της Αργεντινής Αθήνα
21:00 Προβολή ταινίας «The greatest showman» στέγ★ / Γαλάτσι
21:00 Hip Hop Bar ΑΘΗΝΑ

Πέμπτη 22 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
20:00 Προβολή ντοκιμαντερ "si se puede"εκδηλωσεις για τα 3 χρονια καταληψεων Ντουγρου+Αντιδραστηριο Λαρισα
20:00 αυτοδιαχειριζόμενο μπαρ στο ελευθεριακό στέκι πικροδάφνη ΔΑΦΝΗ
20:00 αυτοδιαχειριζόμενο μπαρ Αθήνα

Παρασκευή 23 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
06:00 Εγκαίνια Αυτοδιαχειριζόμενου στεκιού Buena Vista Αθήνα
17:00 ΧΑΡΙΣΤΙΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ ΒΟΛΟΣ
18:00 Άνοιγμα Αυτοδιαχειριζόμενου Στεκιού Buena Vista Αθήνα
20:30 Συζήτηση με την Πρωτοβουλία ενάντια στον θεσμό της εκπαίδευσης «ΤΟ ΠΕΙΡΑΓΜΑ»: Αρνήσεις απέναντι στον στρατό. Αθήνα
21:00 live οικονομικής ενίσχυσης Θεσσαλονίκη
21:00 punk live Αθήνα
21:00 CHAOS CONTROL vol.1 (D.I.Y. Post punk συναβλία) Αθήνα
22:00 Live και εκθεση πολιτικων κ μουσικων φανζιν Λαρισα
22:00 Hip-Hop Live στέγ★ / Γαλάτσι
23:00 Πάρτυ για δικαστικά έξοδα συντρόφου ΑΘΗΝΑ

Σάββατο 24 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
12:00 [Παλλήνη] Αντιφασιστική πορεία Παλλήνη
17:30 [Εκδήλωση] Η πραγματικότητα που ζούμε γεννάει μόνο ένα ερώτημα: Πώς θα την ανατρέψουμε; Θεσσαλονίκη
20:00 Παρουσίαση μπροσουρας "η ειρήνη τους βρωμαει πολεμο" Λαρισα
20:30 Live ΑΘΗΝΑ
20:30 Live ΑΘΗΝΑ
21:00 Hip Hop Live & Party οικονομικής ενίσχυσης συντρόφισσας Ζωγράφου/Πολυτεχνειούπολη
21:00 Hip Hop Live-Party οικονομικής ενίσχυσης συντρόφισσας Ζωγράφου/Πολυτεχνειούπολη
21:00 Προβολή της ταινίας «Σαράγεβο Σ’αγαπώ»(Grbavica) Αθήνα
22:00 Πάρτυ για δικαστικά έξοδα Αθήνα

Κυριακή 25 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
15:00 Ρεμπέτικο γλέντι στην Κατάληψη Έπαυλης Κουβέλου Αθήνα
19:00 [Εκδήλωση – Συζήτηση] Η πραγματικότητα που ζούμε γεννάει μόνο ένα ερώτημα: Πώς θα την ανατρέψουμε; Κομοτήνη
19:00 εκδήλωση – συζήτηση με ένα σύντροφο piquetero από την οργάνωση FOB ΑΘΗΝΑ

Δευτέρα 26 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
18:00 26 Νοέμβρη & 10 Δεκέμβρη: Μάθε τα δικαιώματά σου! ΑΘΗΝΑ

Τετάρτη 28 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
17:00 Άνoιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης Αθήνα/Αιγάλεω
19:30 Παρουσίαση του βιβλίου του Κώστα Γουρνά «Ω γλυκύ μου έαρ» Αθήνα/Αιγάλεω
21:00 Hip Hop Bar ΑΘΗΝΑ
21:00 Προβολή ταινίας «The trouble with Harry» στέγ★ / Γαλάτσι

Πέμπτη 29 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΤΗΣ ΑΝΤΙΦΑΣΤΙΣΤΙΚΗΣ ΜΟΤΟΠΟΡΕΙΑΣ Αθήνα
19:00 Εκδήλωση παρουσίασης ντοκυμαντέρ για την επανάσταση στη Ροζάβα & συζήτηση Θεσσαλονίκη
22:00 bar οικ. ενίσχυσης του ντοκυμαντέρ Belki sibe (Maybe Tomorrow): A Journey Through the Syrian War and the Rojava Revolution” Θεσσαλονίκη

Παρασκευή 30 Νοεμβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
20:30 Antifa Live - Παρουσίαση δίσκου "Λάμα στα στήθια της μητρόπολης" Αθήνα
21:00 BAR αλληλεγγύης Χαλάνδρι/Αττική
23:00 TRASH PARTY για δικαστικά έξοδα Αθήνα

Προηγούμενος μήνας: Οκτώβριος 2018 Επόμενος μήνας: Δεκέμβριος 2018

Creative Commons License

Όλα τα περιεχόμενα αυτού του δικτυακού τόπου είναι ελεύθερα προς αντιγραφή, διανομή, προβολή και μεταποίηση, αρκεί να συνεχίσουν να διατίθενται, αυτά και τα παράγωγα έργα που πιθανώς προκύψουν, εξίσου ελεύθερα, υπό τους όρους της άδειας χρήσης Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License