Δευτέρα 1 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
18:00 1 & 22 Απριλίου 2019: Μάθε τα δικαιώματά σου! Αθήνα
20:00 [Ηράκλειο] - Αντιφασιστική Συνέλευση Ηράκλειο Κρήτης
20:00 Καφενείο αλληλεγγύης & οικονομικης ενίσχυσης για τα δικαστικά έξοδα του συντροφου Νικου Α. Κορυδαλλός
21:00 Συνέλευση Πρωτοβουλίας εργαζομένων/ανέργων στα νότια Δάφνη (Χαραυγή)

Τρίτη 2 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:30 Εφετείο 2ης δίκης Επαναστατικού Αγώνα Αθήνα
09:30 Συνεχίζεται το εφετείο της 2ης δίκης του Επαναστατικού Αγώνα Αθήνα
12:00 Συγκέντρωση στην εστία του Πανεπιστημίου ΠΑΤΡΑ
19:00 Εκδήλωση: Καπιταλιστική κρίση και ιμπεριαλιστικός πόλεμος. Η Ελλάδα ως προκεχωρημένο φυλάκιο του ΝΑΤΟ Αθήνα
19:00 Νέα παρέμβαση διαμαρτυρίας έξω από το Public Συντάγματος για τις οφειλόμενες αποδοχές για υπερωρίες 300 ωρών σε συνάδελφο Αθήνα
20:00 Metal movies&metal bars Αθήνα

Τετάρτη 3 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
14:00 Να μην σταματήσουν η αναζήτηση του αγνοούμενου Mahir Mete Kul στο ΕΒΡΟ! ΑΘΗΝΑ
17:00 Άνoιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης Αθήνα/Αιγάλεω
18:00 Ανοιχτή συνέλευση ενάντια στη βιομηχανία γούνας ΑΘΗΝΑ
19:00 Προβολή ταινίας: ''City of god''(Πόλη του Θεού'') - Καρδίτσα Καρδίτσα
19:00 Συνέλευση αλληλεγγύης στον πολιτικό κρατούμενο Δημήτρη Κουφοντίνα Αθήνα
19:30 Εργαστήριο μεταποίησης τροφίμων Δάφνη (Χαραυγή)
19:30 Συζήτηση: "πολιτιστική γειτονιά" Συκεών Θεσσαλονίκη/Νεάπολη
20:00 Συνέχιση της ανοιχτής διαδικασίας για τα 70 χρόνια ΝΑΤΟ Αθήνα

Πέμπτη 4 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Μπαρ οικ. ενίσχυσης φυλακισμένων και διωκόμενων αγωνιστών Αθήνα
09:30 4η δίκη Επαναστατικού Αγώνα Αθήνα
09:30 Συνεχίζεται η δίκη της υπόθεσης των «ληστών του Διστόμου» Αθήνα-Κορυδαλλός
12:00 Πολιτική Εκδήλωση για τον Α' Παγκόσμιο Πόλεμο ΠΑΤΡΑ
12:30 Εκδήλωση-συζήτηση για το μακεδονικό ζήτημα στο ΠΑ.Δ.Α. Αθήνα, Αιγάλεω
17:30 ''Η Κοινωνική Επανάσταση στη Ροζάβα – Βόρεια Συρία'' Αθήνα
17:30 Η Κοινωνική Επανάσταση στη Ροζάβα - Βόρεια Συρία Αθήνα
18:00 Καφενείο - βιβλιοθήκη - Καρδίτσα Καρδίτσα
20:00 Συνέλευση στην πλατεία Εξαρχείων για την αντίσταση στην κατασκευή σταθμού μετρό/ Assembly of the square against the metro Platia Exarcheia
20:00 Εβδομαδιαίο μπαρ Δάφνη

Παρασκευή 5 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Αλληλεγγύη στον αντιφασίστα Νίκο Α. Αθηνα
09:00 Καμία δίωξη στον αντιφασίστα Νίκο Α. Δικαστήρια Πειραιά
09:30 Εφετείο 2ης δίκης Επαναστατικού Αγώνα Αθήνα - Κορυδαλλός
11:00 Πάρτι Οικονομικής Ενίσχυσης Αθήνα
11:30 Ελευθεριακό κινητό βιβλιοπωλείο Βόλος
14:00 Μαθητική συγκέντρωση Άγαλμα Βενιζέλου
14:00 Αντιεκλογικό άνοιγμα του αυτοδιαχειριζόμενου στεκιού φιλοσοφικής Αθήνα
17:30 Η Επανάσταση στη Ροζάβα – Βόρεια Συρία και η προοπτική της Κοινωνικής Επανάστασης στην Ελλάδα και την Ευρώπη Αθήνα
17:30 Η Επανάσταση στο χθες και στο σήμερα. Η προοπτική μιας διεθνούς Κοινωνικής Επανάστασης σήμερα, στην Ελλάδα. Αθήνα
18:00 Κινητή βιβλιοθήκη - Καρδίτσα Καρδίτσα
19:00 Άνοιγμα κινηματικού βιβλιοπωλείου/βιβλιοθήκης στην Mundo Nuevo Θεσσαλονίκη
19:00 ΕΚΔΗΛΩΣΗ-ΣΥΖΗΤΗΣΗ Καισαριανή
19:00 Να μην σταματήσουν η αναζήτηση του Mahir Mete Kul στο ΕΒΡΟ! ΑΘΗΝΑ
20:30 Μπροσούρα: ενάντια στα social media: επιτήρηση/ κοινωνικός έλεγχος/ καταστολή Κερατσίνι
20:30 2 Παρασκευές τον Απρίλη στο Ρεσάλτο & Συλλογική κουζίνα Κερατσίνι
21:00 Friday Screenings. 05.04.//21:00. ΑΘΗΝΑ
21:00 Φασιστική οικολογία,η πράσινη πτέρυγα των Ναζί ελεύθερο κοινωνικό ραδιόφωνο 1431ΑΜ
22:00 HARD ROCK HEAVY METAL BAR ΚΟΜΟΤΗΝΗ
22:00 2χ SOUND SYSTEM MEETING AT MATSAGOY SQUAT ΒΟΛΟΣ
22:00 Αυτοδιαχειριζόμενο καφενείο της κατάληψης Ευαγγελισμού Ηράκλειο Κρήτης
22:30 Party οικ. ενίσχυσης φανζίν με αφορμή την κυκλοφορία νέων τευχών Αθήνα
23:00 παρτυ οικονομικης ενισχυσης ΑΣΠ αθηνα

Σάββατο 6 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
12:00 Πορεία ενάντια στον Πόλεμο και τον Σύγχρονο Ολοκληρωτισμό ΠΑΤΡΑ
12:00 ΔΙΑΔΗΛΩΣΗ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟ ΝΑΤΟ, ΤΟΝ ΜΙΛΙΤΑΡΙΣΜΟ, ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΙΣΜΟ, ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ |ΕΠΘ Θεσσαλονίκη
12:00 Σπορείο καλοκαιρινών κηπευτικών στην κατάληψη Αγρός Ίλιον
12:00 ΔΙΑΔΗΛΩΣΗ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΚΡΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΒΑΡΒΑΡΟΤΗΤΑ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΣΜΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
13:00 ΔΙΑΔΗΛΩΣΗ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΚΡΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΒΑΡΒΑΡΟΤΗΤΑ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΣΜΟ ΑΘΗΝΑ
13:00 Διαδήλωση στην πρεσβεία των ΗΠΑ Αθήνα
17:00 Pukefest Αθήνα
18:00 Προβολή και συζήτηση για τον "Εξευγενισμό" Αθήνα, Κουκάκι
19:00 [Ηράκλειο] - Ανοιχτή συζήτηση με αφορμή την αντιπολεμική καμπάνια Ηράκλειο Κρήτης
19:00 Παρουσίαση του βιβλίου (εκδόσεις Βιβλιοπέλαγος): Όταν ο κόκορας λαλούσε στο σκοτάδι… Αθήνα/Αιγάλεω
19:30 Συγκέντρωση-μικροφωνική ενάντια στο ΝΑΤΟ, στη Λαμία 06/04/19, 19.30 , πλ. Ελευθερίας Λαμία
20:00 Σάββατο 6/04, 8 μ.μ. στον Θερσίτη: Προβολή της ταινίας "A girl walks home alone at night" Αθήνα
20:30 Ρεμπέτικο Γλέντι Οικονομικής Ενίσχυσης Αθήνα
22:30 μπαρ οικονομικής ενίσχυσης της παγκρήτιας συνέλευσης α/α Ηράκλειο
23:00 Πάρτυ οικονομικής ενίσχυσης για δικαστικά έξοδα Θεσσαλονίκη

Κυριακή 7 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
10:30 Η Λαική της πλατείας 7 Απρίλη 2019 Εξάρχεια
12:00 Τριήμερο παρουσίασης δικτύωσης αυτοοργανωμένων εγχειρημάτων για την αντιεμπορευματική δημιουργία ΑΘΗΝΑ
13:00 2 Παρασκευές τον Απρίλη στο Ρεσάλτο & Συλλογική κουζίνα Κερατσίνι
14:00 Αντιφασιστική διαδήλωση ενάντια στο makedonian pride θεσσαλονίκη
14:00 Αντιφασιστική συγκέντρωση ενάντια στο makedonian pride Θεσσαλονίκη
14:00 ΠΟΡΕΙΑ και Antifa League Αθήνα, Κουκάκι-Θησείο
15:00 Αναμετάδοση εκδήλωσης-συζήτησης “Διασταυρούμενες καταπιέσεις στον ελλαδικό χώρο” Αθήνα
17:00 Πειράματα και Θάματα στον παιδότοπο της κατάληψης Λέλας Καραγιάννη 37 Αθήνα
19:00 Διαχειριστική Συνέλευση - Καρδίτσα Καρδίτσα
19:00 Μνημόσυνο-προβολή ταινίας στη μνήμη του συντρόφου Λορέντζο Ορσετι Ναύπλιο Αργολίδα
19:00 Παρουσίαση του βιβλίου κ της καμπάνιας "ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΑΣΙΝΗ ΤΗ ΡΟΖΑΒΑ" Αθήνα/Κ*ΒΟΞ
19:00 [Ηράκλειο] - Αντιφασιστική Προβολή Ηράκλειο Κρήτης
21:00 Ανοιχτή συνέλευση Βύρωνας

Δευτέρα 8 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Δικαστήριο (Έφετειο) φασίστα για απόπειρα ανθρωποκτονίας Αθηνα
10:00 Συνεχίζεται το εφετείο για τις 250 επιθέσεις της ΣΠΦ Αθήνα
19:00 Συνέλευση ενάντια στη βιομηχανία γούνας ΑΘΗΝΑ
20:30 Προβολή από την ομάδα CHAOTIK MOVIES/ Film screening: "What to do in case of fire?" Αθήνα
21:30 Προβολή της ταινίας ”AMERICAN ME” Καβάλα

Τρίτη 9 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
18:00 ΑΝΟΙΧΤΟ ΚΑΛΕΣΜΑ ΣΕ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΤΩΝ ΕΞΩΣΕΩΝ ΑΘΗΝΑ
20:00 metal movies&metal bars Αθήνα
22:00 ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΔΙΑΔΡΑΣΤΙΚΗ ΒΟΛΟΣ

Τετάρτη 10 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
12:00 Μικροφωνική - ενημέρωση για τον αγώνα των ζαπατίστας Θεσσαλονίκη
17:00 Άνoιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης Αθήνα/Αιγάλεω
18:00 Καφενείο-βιβλιοθήκη - Καρδίτσα Καρδίτσα
18:30 ΟΙ ΖΑΠΑΤΙΣΤΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΙ! ΠΟΡΕΙΑ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΤΟΥ ΜΕΞΙΚΟΥ ΤΕΤΑΡΤΗ 10 ΑΠΡΙΛΗ ΠΡΟΠΥΛΑΙΑ 18:30 Αθήνα
18:30 Συνέλευση Αντίστασης και Αλληλεγγύης Κυψέλης / Πατησίων Κυψέλη / Πατήσια
19:00 [Ηράκλειο] - Συνέλευση για την αντιπολεμική πορεία στη Σούδα Ηράκλειο Κρήτης
19:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης (100 χρόνια από τη δολοφονία του Εμιλιάνο Ζαπάτα) ΒΕΡΟΙΑ
19:00 Συνέλευση αλληλεγγύης στον πολιτικό κρατούμενο Δημήτρη Κουφοντίνα Αθήνα
19:30 Εργαστήριο μεταποίησης τροφίμων Δάφνη (Χαραυγή)
20:00 Συζήτηση+Προβολή Ντοκιμαντέρ: ΒΙΟ.ΜΕ. 6 Χρόνια Αυτοδιαχείρισης Αθηνα
20:00 Προβολή Ντοκυμαντερ "Ο άνεμος γυρίζει τα σημάδια προμηνύουν θύελλα" Κέρκυρα

Πέμπτη 11 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
12:00 ΑΠΕΡΓΙΑ-ΣΒΕΟΔ Αθήνα
14:00 Απεργιακή συλλογική κουζίνα στην Φεεμπ στις 14:00 Αθήνα
18:00 Mικροφωνική Αλληλεγγύης στον Δ.Κουφοντίνα(Περιστέρι) Περιστέρι
19:00 Προβολή ''Της ημερίδας για τις ανεμογεννήτριες στην Τήνο" - Καρδίτσα Καρδίτσα
19:00 Μικροφωνική συγκέντρωση ενάντια στη μπίζνα του πολέμου Χανιά
19:00 Πολιτική Εκδήλωση ενόψει της διαδήλωσης στην αεροπορική βάση του Αράξου ΠΑΤΡΑ
20:00 Συνέλευση στην πλατεία Εξαρχείων για την αντίσταση στην κατασκευή σταθμού μετρό/ Assembly of the square against the metro Platia Exarchia
20:00 Ενημέρωση - Συζήτηση σχετικά με τον νέο Ποινικό Κώδικα Αθήνα
20:00 εβδομαδιαίο μπαρ Δάφνη
21:00 Αυτοδιαχειριζόμενο λαϊκό cult καφενείο ΑΘΗΝΑ/ΒΥΡΩΝΑΣ
21:30 Προβολή & Συζήτηση του Ντοκιμαντέρ ”Σε Σύγχρονη Δουλεία”, στο Αυτόνομο Στέκι Καβάλας Καβάλα

Παρασκευή 12 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:30 Συνεχίζεται το εφετείο της 2ης δίκης του Επαναστατικού Αγώνα Αθήνα
09:30 Στις 12 Aπριλίου στις 9:30 πμ συνεχίζεται το Εφετείο της 2ης δίκης του Επαναστατικού Αγώνα Αθήνα - Κορυδαλλός
12:00 Πορεία ενάντια στην καπιταλιστική αναδιάρθρωση στην εκπαίδευση Θεσσαλονίκη
12:00 Εκδήλωση Αυτοπαρουσίασης και Ρεμπέτικο Γλέντι Κόρινθος
16:00 Κηδεία του MAHİR METE KUL-η αλληλεγγύη έφερε το σώμα του ΑΘΗΝΑ
17:00 Συνάντηση για το ανατρεπτικό βιβλίο Θεσσαλονίκη
17:00 Συνάντηση με το ανατρεπτικό βιβλίο Θεσσαλονίκη
17:00 Συνάντηση για το ανατρεπτικό βιβλίο, 12 Απρίλη, Θεσσαλονίκη Θεσ/νίκη
18:00 Μικροφωνική - Συγκέντρωση αλληλεγγύης στον Δ. Κουφοντίνα Αθήνα
18:00 Εκδήλωση-Συζήτηση: Εθνικισμός, πατριωτισμός, μιλιταρισμός τα συνεκτικά εργαλεία του κράτους Αθήνα
19:00 [Ξάνθη] Αντιπολεμική/Διεθνιστική Εκδήλωση Ξάνθη
20:00 Eπόμενη συνάντηση/συνέλευση της Πρωτοβουλίας 'Ψ' Αθήνα
20:30 ''οικολογία''και ο εκμοντερνισμός του φασισμού στη γερμανική ακροδεξιά ελεύθερο κοινωνικό ραδιόφωνο 1431ΑΜ
20:30 2 Παρασκευές τον Απρίλη στο Ρεσάλτο & Συλλογική κουζίνα Κερατσίνι
23:00 Πάρτυ οικονομικής ενίσχυσης για δικαστικά και ιατρικά έξοδα Αθήνα
23:00 Εlectronic Party Οικονομικής Ενίσχυσης Αθήνα

Σάββατο 13 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
11:00 Εργαστήρι παιδικών δράσεων «φτου ξελευτερία», τα Σάββατα 30 Μαρτίου, 13 Απριλίου κ' 4 Μαΐου, 11πμ-1μμ, στην κατάληψη πρώην ΠΙΚΠΑ Αθήνα, Πετράλωνα
12:00 Ενάντια στην μπίζνα του πολέμου ΠΟΡΕΙΑ 13/4 Χανιά
12:00 Αντιπολεμική-Αντινατοική-Αντιεθνικιστική Πορεία Χανιά
12:00 Πορεία στην αεροπορική βάση Αράξου ΠΑΤΡΑ
12:00 Αντιπολεμική Πορεία Χανιά
17:00 Μικροφωνική προπαγάνδισης της πορείας Σούρμενα
21:00 Συναυλία για δικαστικά έξοδα διωκόμενων αντιφασιστών Αγρίνιο
22:00 Party οικονομικής ενίσχυσης για τα δικαστικά έξοδα του αγωνιστή Σ. Χριστοδούλου Αθήνα
23:00 Techno party οικονομικής ενίσχυσης για τα δικαστικά έξοδα του αγωνιστή Σ. Χριστοδούλου Αθήνα

Κυριακή 14 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
12:00 Εργαστήρι Κεραμικής και Συλλογική Κουζίνα στον κήπο της Κατάληψης Έπαυλης Κουβέλου Αθήνα
17:00 Παραδοσιακό γλέντι στο Στέγαστρο ΑΘΗΝΑ
19:00 Διαχειριστική Συνέλευση - Καρδίτσα Καρδίτσα
20:00 Προβολή της Ταινίας "Μανταρίνια" Αυτοδιαχειριζόμενο Στέκι Αργυρούπολης Υπόστεγο
20:00 Κάλεσμα στη Συνέλευση της Δομής Λουτρού, για την κοινότητα της αυτοοργάνωσης! Call at the Assembly of the Public Bath Structure Αθήνα, Εξάρχεια
20:00 προβολή Princess Mononoke και βιγαν κουζίνα [κουκάκι] Αθήνα
21:00 Οι Τσιριτσάντσουλες παρουσιάζουν : Ο ήχος της απουσίας, στην κατάληψη ΛΚ37 Αθήνα

Δευτέρα 15 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
19:30 Βιβλιοπαρουσίαση: Το ημερολόγιο των εργαζομένων Αθήνα
20:30 Προβολή ταινίας από την ομάδα CHAOTIK MOVIES: Reclaim Your Brain (Free Rainer) Αθήνα

Τρίτη 16 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Η απόφαση στη δίκη των 9 αγωνιστών από την Τουρκία Αθήνα-Κορυδαλλός
09:00 Δίκη των 9 αγωνιστων απο την Τουρκία Αθηνα
09:30 Συνεχίζεται η δίκη της υπόθεσης των «ληστών του Διστόμου» Αθήνα - Κορυδαλλός
09:30 4η δίκη Επαναστατικού Αγώνα για υποθέσεις ληστειών που αποδίδονται στην οργάνωση Αθήνα - Κορυδαλλός
12:00 16th of April: NGO Workers’ strike against refugee evictions athens centre
12:00 ΑΠΕΡΓΙΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΜΚΟ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΙΣ ΕΞΩΣΕΙΣ ΠΡΟΣΦΥΓΩΝ ΑΘΗΝΑ
18:30 Πορεία ενάντια στις εξώσεις των προσφύγων Αθήνα
20:00 epic series&metal bars Αθήνα
20:00 basketball & rap in the streets vol.20 Χαϊδαρι

Τετάρτη 17 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 αντιφασιστική – αντικρατική – αντικαπιταλιστική συγκέντρωση : Τετάρτη 17 Απρίλη στις 9:00 πμ στο εφετείο Αθηνών ΑΘΗΝΑ
17:00 Άνoιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης Αθήνα/Αιγάλεω
18:00 Καφενείο-βιβλιοθήκη - Καρδίτσα Καρδίτσα
18:00 Καφενείο - βιβλιοθήκη - Καρδίτσα Καρδιτσα
18:00 ΕΚΔΗΛΩΣΗ ενάντια στο ΚΥΝΗΓΙ Αθήνα
18:30 Συνέλευση Αντίστασης και Αλληλεγγύης Κυψέλης / Πατησίων Κυψέλη / Πατήσια
19:00 Προβολή/Συζήτηση "The antifascists" στο Γεωπονικό Αθήνας Αθήνα
19:00 Συνέλευση αλληλεγγύης στον πολιτικό κρατούμενο Δημήτρη Κουφοντίνα Αθήνα
19:30 Εργαστήριο μεταποίησης τροφίμων Χαραυγή (Δάφνη-Υμηττός)
20:00 απολογιστική συνέλευση του Συντονισμού Συλλογικοτήτων, Ομάδων, Συντρόφων Συντροφισσών από την Αθήνα ΑΘΗΝΑ
22:00 Party ΗipHop&Electro Sets Κέρκυρα

Πέμπτη 18 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
08:30 Αντιφασιστική συγκέντρωση για τη δίκη της Χ.Α. Αθήνα
09:00 Συνεχίζεται η δίκη για την απόπειρα απόδρασης πολιτικών κρατουμένων με ελικόπτερο καθώς και απαλλοτριώσεις τραπεζών. Αθήνα-Κορυδαλλός
09:00 5η δίκη Επαναστατικού Αγώνα (απόπειρα απόδρασης με ελικόπτερο) Αθήνα Κορυδαλλός
16:00 ALLEGRO LIVE Αθήνα
19:00 Προβολή ταινίας Der Baader Meinhof Komplex (Το σύμπλεγμα Baader Meinhof) Καρδιτσα
19:00 Προβολή ταινίας Der Baader Meinhof Komplex (Το σύμπλεγμα Baader Meinhof)-Καρδίτσα Καρδίτσα
19:30 Εκδήλωση για τις πολύμηνες κοινητοποιήσεις του κινήματος των κίτρινων γιλέκων στις γαλλικές πόλεις Αθήνα
19:30 Έκτακτη συνέλευση για τις εκκενώσεις καταλήψεων Αθήνα
19:30 [Αθήνα] Εκδήλωση-ενημέρωση για τις πολύμηνες κινητοποιήσεις του κινήματος των κίτρινων γιλέκων Αθήνα
20:00 Παρουσίαση του Βιβλίου "Είμαστε τρελοί και ευτυχισμένοι" Βύρωνας
20:00 Εβδομαδιαίο μπαρ Δάφνη
20:00 Συνέλευση στην πλατεία Εξαρχείων για την αντίσταση στην κατασκευή σταθμού μετρό/ Assembly of the square against the metro Platia Exarcheia

Παρασκευή 19 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στα δικαστήρια, για τις συντρόφισσες από τις εκκενωμένες καταλήψεις Αθήνα, δικαστήρια
09:00 Δίκη συλληφθέντων της κατειλημμένης ΓΣΕΕ (6 Δεκέμβρη του 2014) Αθήνα
09:30 Καφενείο ΚΕΡΚΥΡΑ
18:00 Μοτοπορεία αλληλεγγύης στον Δημήτρη Κουφοντίνα Αθήνα
19:00 Διήμερο εργαστηρίου μεταποίησης τροφίμων Χαραυγή (Δάφνη-Υμηττός)
20:00 βιβλιοπαρουσίαση: Για μια κουλτούρα εγχειρημάτων Αθήνα
20:00 “ Ο ΦΑΣΙΣΜΟΣ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ” (από τη χούντα στη δίκη της Χρυσής Αυγής) ΑΓΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
20:00 Προβολή της ταινίας «Λίστα Αναμονής», Παρασκευή 19/4 στις 8 μ.μ. Αθήνα
20:00 Ο Corto Maltese συναντά τον Subcomandante Marcos Αθήνα Εξάρχεια
21:00 Mουσικό bar - Kαρδίτσα Καρδίτσα
21:00 Μουσικό bar ( φέρε τη μουσική σου) Καρδιτσα
21:00 Προβολή ταινίας "Η ΚΛΟΥΒΑ" Περιστέρι
21:00 8/4 μέρα υπερηφάνειας για τους αόρατους Ρόμ,Ρομά ή απλώς τσιγγάνους ελεύθερο κοινωνικό ραδιόφωνο 1431ΑΜ
22:00 Αυτοοργανωμένο BAR Κομοτηνή
22:00 Party για τα δικαστικά έξοδα πολιτικού κρατούμενου Αθήνα
22:00 Party για τα δικαστικά έξοδα πολιτικού κρατούμενου Αθήνα
23:00 Rave Party οικονομικής ενίσχυσης Αθήνα
23:00 Rave Party Αθήνα
23:00 PARTY ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΥΗ-ΑΓΟΡΑ ΚΙΝΗΜΑΤΙΚΟΥ ΗΧΗΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Σάββατο 20 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
11:30 Κινητή βιβλιοθήκη - Καρδίτσα Καρδίτσα
11:30 Κινητή βιβλιοθήκη - αναγνωστήριο Καρδιτσα
12:00 Πορεία ενάντια στον εθνικισμό, τον μιλιταρισμό, τον φασισμό, τον πόλεμο και την ειρήνη των κυρίαρχων Αθήνα, Μοναστηράκι
17:00 Διήμερο εργαστηρίου μεταποίησης τροφίμων Χαραυγή (Δάφνη-Υμηττός)
18:00 Η δίκη της ΧΑ, η άνοδος του εθνικισμού και το αντιφασιστικό κίνημα Πτολεμαΐδα
19:00 The Age of Stupid (Προβολή + Συζήτηση) Αθήνα
19:30 Συνέλευση αλληλεγγύης στον συντροφο Β. Π. Αθήνα
20:00 Rock Bar Οικονομικής Ενίσχυσης Αθήνα
21:00 Ρεμπέτικη Βραδιά με τις Αναφανδόν στην κατάληψη Λέλας Καραγιάννη 37 Αθήνα
21:00 Βarty Οικονομικής Ενίσχυσης για την Τ. Αθηνα
21:00 Ρεμπέτικη Βραδιά με τις Αναφανδόν στην κατάληψη Λέλας Καραγιάννη 37 Αθήνα

Κυριακή 21 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
10:30 Κυριακάτικη απεργία θεσσαλονίκη
10:30 Η Λαική της Πλατείας Εξάρχεια
11:00 Εργατική - απεργιακή συγκέντρωση ενάντια στην κατάργηση της Κυριακάτικης αργίας Αθήνα
12:00 Τουρνουά Μπάσκετ 3Χ3 CORFU
13:00 Μπαζάρ βιβλίου και παιδικές εκδηλώσεις στην πλ. Εξαρχείων Αθήνα
13:00 Εκδήλωση στην πλατεία Εξαρχείων Εξάρχεια
15:00 Αναμετάδοση εκδήλωσης ενάντια στο κυνήγι Αθήνα
16:00 Ας ξανασυναντηθούμε στις πλατείες και στους δημόσιους χώρους! Αθήνα
17:00 7η Αγωνιστικη Antifa League Athens Αθηνα
17:00 Bazaar & έκθεση αρχείου έντυπου υλικού ριζοσπαστικών διαθέσεων Νεάπολη/Θεσσαλονίκη
19:00 Διαχειριστική συνέλευση Α.Σ Καρδίτσας Καρδίτσα
19:00 Διαχειριστική Συνέλευση - Καρδίτσα Καρδίτσα
19:00 Προβολή ντοκιμαντέρ «Ζήτω το μοντέρνο σχολείο» + Μπαρ Αργυρούπολη
20:00 Συνέλευση ταμείου αλληλεγγύης φυλακισµένων και διωκόµενων αγωνιστών Αθήνα
20:00 Συνέλευση αλληλεγγύης στις καταλήψεις Αθήνα
20:30 Ανοιχτή συνέλευση Βύρωνας

Δευτέρα 22 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
18:00 Συνάντηση ενάντια στη βιομηχανία γούνας ΑΘΗΝΑ
19:00 Συνέλευση αλληλεγγύης στις καταλήψεις Αθήνα
20:00 2 Μέρες Τίγκα (vol. 3: Τhe Unholy Edition) - Kαρδίτσα Καρδίτσα

Τρίτη 23 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
20:00 Epic series&metal bars Αθηνα

Τετάρτη 24 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
13:00 Συγκέντρωση ενάντια στη μαζική σφαγή ζώων το πάσχα ΑΘΗΝΑ
13:00 Συγκέντρωση ενάντια στη μαζική σφαγή ζώων του πάσχα Αθήνα
17:00 Άνoιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης Αθήνα/Αιγάλεω
18:30 Συνέλευση Αντίστασης και Αλληλεγγύης Κυψέλης / Πατησίων Κυψέλη / Πατήσια
19:00 Ανοιχτή συνέλευση αλληλεγγύης στις καταλήψεις Αθήνα
19:30 Εργαστήριο μεταποίησης τροφίμων Χαραυγή (Δάφνη-Υμηττός)
21:00 Punk/post-punk, synthwaves, electro & more post apocalyptic hits Αγρίνιο

Πέμπτη 25 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
21:30 2 Μέρες Τίγκα (vol. 3: Τhe Unholy Edition) - Kαρδίτσα Καρδίτσα
21:30 ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΑΙΝΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΤΥ ΒΟΛΟΣ

Παρασκευή 26 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
20:00 Stoner bar-καφενείο Αγρίνιο
22:00 PsyTrance party - Καρδίτσα Καρδίτσα
23:00 Αυτοδιαχειριζόμενο καφενείο της κατάληψης Ευαγγελισμού Ηράκλειο Κρήτης

Σάββατο 27 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
22:00 Νο Future Party IV Κατάληψη Βύρωνος 3 Καβάλα Καβάλα

Δευτέρα 29 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
16:00 Συνέλευση Συλλογικής Δομή Δημόσιου Λουτρού και Πλυντηρίου Αθήνα

Τρίτη 30 Απριλίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
17:00 Συνέλευση ενάντια στη βιομηχανία γούνας ΑΘΗΝΑ
18:00 Αντιρατσιστική-Αντιφασιστική συναυλία Πύργος
19:00 Ανοιχτή συνέλευση αλληλεγγύης στις καταλήψεις Αθήνα
20:00 Epic movies&metal bars Αθηνα

Προηγούμενος μήνας: Μάρτιος 2019 Επόμενος μήνας: Μάιος 2019

Creative Commons License

Όλα τα περιεχόμενα αυτού του δικτυακού τόπου είναι ελεύθερα προς αντιγραφή, διανομή, προβολή και μεταποίηση, αρκεί να συνεχίσουν να διατίθενται, αυτά και τα παράγωγα έργα που πιθανώς προκύψουν, εξίσου ελεύθερα, υπό τους όρους της άδειας χρήσης Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License