Τρίτη 1 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
11:00 Καφενείο - Καρδίτσα Καρδίτσα
19:00 Συνέλευση ενόψει της συγκέντρωσης στις φυλακές Δομοκού Αθήνα
19:00 Λειτουργία βιβλιοθήκης, αναγνωστηρίου και έκθεσης-bazaar ελευθεριακών εκδόσεων. Βόλος
19:00 Regular Open Assembly of squats, collectives, internationalists, migrants and solidariansy Exarchia
19:00 Τακτική Ανοιχτή Συνέλευση καταλήψεων, συλλογικοτήτων, διεθνιστών/τριών, μεταναστών/ριών, αλληλέγγυων εξάρχεια
20:00 Ανοιχτή Συνέλευση - Καρδίτσα Καρδίτσα

Τετάρτη 2 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
10:00 συμμετοχη στη γενικη απεργια στις 2/10(κερκυρα) ΚΕΡΚΥΡΑ
11:00 Απεργιακή συγκέντρωση και διαδήλωση Αθήνα
12:00 Στις 8 Οκτωβρίου καλούμε όλες τις δημοκρατικές επαναστατικές μάζες να έρθουν στο δικαστήριο. ΑΘΗΝΑ
15:00 Συνέλευση ενημέρωσης κι αλληλεγγύης στην κατάληψη Μπουμπουλίνας 42 για την αντιμετώπιση εκμεταλλευτικών επιθέσεων στην κοινότητα Αθήνα
17:00 Άνoιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης Αθήνα/Αιγάλεω
18:00 Συνέλευση Αντίστασης και Αλληλεγγύης Κυψέλης / Πατησίων Κυψέλη / Πατήσια
19:00 Προβολή ταινίας ''Starred Up'' - Καρδίτσα Καρδίτσα
19:00 Ανοιχτή Συνέλευση No Pasaran, Ενάντια στην Κρατική Καταστολη Αθήνα
19:30 2 Οκτωβρίου Συνέλευση για την υπόθεση της αντιφασιστικής μοτοπορείας 30.09.12 Πολυτεχνείο
21:00 Τεταρτιάτικων μπαρ συνέχεια Αθήνα
21:00 Συναυλία BΟΛΟΣ

Πέμπτη 3 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
18:00 Συλλογικό καφενείο στα προσφυγικά Προσφυγικά/Λ. Αλεξάνδρας
18:00 Ανοιχτή συνέλευση αλληλεγγύης για την ενημέρωση του πλάνου της ανοικοδόμησης της κατάληψης libertatia Θεσσαλονίκη
19:00 3 μέρες λατινοαμερικάνικου ντοκιμαντέρ ΠΑΤΡΑ
19:00 Ανοιχτή συνέλευση για την υποθεση στα Leroy Merlin αθήνα
20:00 Προβολή : Shape of water (2018) Βόλος

Παρασκευή 4 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
11:00 Μικροφωνική αλληλεγγύης στις καταλήψεις προσφυγικά
17:00 Πορεία για τα δικαιώματα των ζώων ΑΘΗΝΑ
17:30 10η πανθεσσαλικη γιορτή οικολογικής γεωργίας και χειροτεχνίας ΒΟΛΟΣ
18:00 Συγκέντρωση στην Πλ. Εξαρχείων, ενάντια σε μπάτσους, μαφίες, παρακρατικούς Αθήνα
19:00 Open Assembly of squats,collectives,internationalists,refugees-migrants,solidarians Exarchia
19:00 3 μέρες λατινοαμερικάνικου ντοκιμαντέρ ΠΑΤΡΑ
19:00 Τακτική Ανοιχτή Συνέλευση καταλήψεων, συλλογικοτήτων, διεθνιστών/τριών, μεταναστών/ριών, αλληλέγγυων εξάρχεια
20:00 HIP HOP Live Ενάντια στην καταστολή Αθήνα
21:00 Παράσταση "Πονάει το μυαλό μου" + after cocktail bar Αθήνα
21:00 DIY Live για τα ιατρικά έξοδα συντρόφου Αθήνα
22:00 Bar στο στέγ★ στέγ★ / Γαλάτσι
22:00 Καφενείο της Παρασκευής Ηράκλειο

Σάββατο 5 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
11:00 Εργαστήρι παιδικών δράσεων «ΦΤΟΥ ΞΕΛΕΥΤΕΡΙΑ» τα Σάββατα 5 και 19 Οκτώβρη και το Σάββατο 2 Νοέμβρη, στην κατάληψη πρώην ΠΙΚΠΑ Αθήνα, Πετράλωνα
11:00 10η πανθεσσαλικη γιορτή οικολογικής γεωργίας και χειροτεχνίας ΒΟΛΟΣ
12:00 Συγκέντρωση στα Goody’s ενάντια στις απολύσεις και την εργοδοτική τρομοκρατία ΠΑΤΡΑ
12:00 Διαδήλωση Μάϊκλ Πομπέο ανεπιθύμητος! Αθήνα
12:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στους απολυμένους των Goody`s Πάτρα
12:00 Συγκέντρωση ενάντια στην επίσκεψη του Υπουργού Εξωτερικών των ΗΠΑ, Μάικ Πομπέο, στην Αθήνα Θεσσαλονίκη
12:00 Συγκέντρωση - Πορεία ενάντια στην επίσκεψη Πομπέο στην Αθήνα (Σάββατο 5/10, στις 12:00 στα Προπύλαια) Αθήνα
15:00 Επιτροπή αγώνα Βόλου για καύση σκουπιδιών(επανάληψη θεματικής εκπομπής) 98fm
17:00 Συλλογική κουζίνα και εκδήλωση Αθήνα
17:30 Αντιφασιστική Πορεία Στο Ίλιον Αθήνα
18:00 Γλέντι με παραδοσιακά-ρεμπέτικα Αθήνα/Πετράλωνα
19:00 Καμπάνια ενάντια στις εξορύξεις υδρογονανθράκων - Συγκέντρωση αντιπληροφόρησης Πάτρα
19:00 3 μέρες λατινοαμερικάνικου ντοκιμαντέρ ΠΑΤΡΑ
20:00 Μουσικό γλέντι και πάρτυ στα προσφυγικά Προσφυγικά
21:00 ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΓΛΕΝΤΙ ΚΑΛΥΨΗΣ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΕΞΟΔΩΝ ΤΗΣ Μ. Αθήνα
21:30 LIVE 5 Οκτώβρη 2019, στις 21:30, στο Αυτοδιαχειριζόμενο Στέκι στο ΤΕΙ Καβάλας ΚΑΒΑΛΑ
22:00 πάρτυ οικονομικής ενίσχυσης Λάρισα-Τ.Ε.Ι.

Κυριακή 6 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
10:30 Λα'ι'κή της Πλατείας Αθήνα - Εξάρχεια
11:00 Εκδηλώσεις στην κατάληψη Αγρός πάρκο τρίτση
11:00 10η πανθεσσαλικη γιορτή οικολογικής γεωργίας και χειροτεχνίας ΒΟΛΟΣ
15:30 Συγκέντρωση Αλληλεγγύης στον αναρχικό κρατούμενο Γ. Δημητράκη στις φυλακές Δομοκού Δομοκός
18:00 Συλλογικό καφενείο στα προσφυγικά Προσφυγικά/Λ. Αλεξάνδρας
18:00 Διαχειριστική Συνέλευση - Καρδίτσα Καρδίτσα
19:00 ΕΚΔΗΛΩΣΗ: «…εμείς πάντως δεν νιώθουμε νικήτριες».. Αθήνα/Αιγάλεω
19:00 Ανοιχτή Διαχειριστική Συνέλευση Ρ.Α.Ε./938fm Πολυτεχνείο - κτ. Γκίνη
20:30 Ανοιχτή συνέλευση Βύρωνας

Τρίτη 8 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ "ΑΠ΄ΑΛΛΟΥ" ΣΤΑ ΕΞΑΡΧΕΙΑ ΑΘΗΝΑ
09:00 Στο δικαστήριο των φυλ.Κορυδαλλού στις 8/10 εκδικάζεται η υπόθεση Γιαγτζόγλου με τη Πόλα Ρούπα να κατηγορείται για πλαστογραφία Αθήνα
12:00 Ανοιχτή συνέλευση για την υποθεση στα Leroy Merlin ΑΘΗΝΑ
19:00 Συνέλευση Αλληλεγγύης για τους πολιτικούς κρατούμενους Αθήνα
19:00 Λειτουργία βιβλιοθήκης, αναγνωστηρίου και έκθεσης-bazaar ελευθεριακών εκδόσεων. Βόλος
19:00 Τακτική Ανοιχτή Συνέλευση καταλήψεων, συλλογικοτήτων, διεθνιστών/τριών, μεταναστών/ριών, αλληλέγγυων Αθήνα

Τετάρτη 9 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Εφετείο της Τ. ΑΘΗΝΑΙΩΝ
17:00 Άνoιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης Αθήνα/Αιγάλεω
17:00 ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΤΗ ΡΟΖΑΒΑ-ΒΑ ΣΥΡΙΑ Προπύλαια
18:30 Συνέλευση Αντίστασης και Αλληλεγγύης Κυψέλης / Πατησίων Κυψέλη / Πατήσια
19:00 Ανοιχτή Συνέλευση No Pasaran, Ενάντια στην Κρατική Καταστολη Αθήνα/Εξάρχεια
19:30 ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ-ΕΚΔΗΛΩΣΗ ενάντια στην κατασκευή αιολικών εργοστασίων στα Άγραφα Βύρωνας
19:30 Ανοιχτή Συνέλευση Αθήνα
19:30 ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ-ΕΚΔΗΛΩΣΗ ενάντια στην κατασκευή αιολικών εργοστασίων στα Άγραφα Βύρωνας Βύρωνας

Πέμπτη 10 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:30 Συνεχίζεται η 4η δίκη του Επαναστατικού Αγώνα Αθήνα
18:00 Συλλογικό καφενείο στα προσφυγικά Προσφυγικά/Λ.Αλεξάνδρας
19:00 Ενημερωτική εκδήλωση ενάντια στην καταστροφή των Αγράφων και στήριξη της πανελλαδικής διαδήλωσης στην Καρδίτσα ΠΑΤΡΑ
19:00 Εκδήλωση-Ενημέρωση για τον αγώνα ενάντια στην εγκατάσταση ανεμογεννητριών στα Άγραφα Αθήνα, Πετράλωνα
19:00 Λειτουργία βιβλιοθήκης, αναγνωστηρίου και έκθεσης-bazaar ελευθεριακών εκδόσεων. Βόλος
20:00 Κρατική επίθεση στις Καταλήψεις. Που αποσκοπεί τρόποι αντίστασης Κορυδαλλος
20:30 Παρουσίαση για τα αιολικά στα Άγραφα Λάρισα

Παρασκευή 11 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Αντιφασιστική συγκέντρωση στο δικαστήριο των μπάτσων βασανιστών Ευελπίδων
09:00 Αναβολή για τις 15/10 της δίκης του Ντ.Γιαγτζόγλου με τη Π.Ρούπα να κατηγορείται για πλαστογραφία Αθήνα
12:00 Μικροφωνική για την Υπεράσπιση των Καταλήψεων της Κοινότητας Κουκακίου και κάθε γειτονιάς Αθήνα
12:00 Mικροφωνική για την Υπεράσπιση της Κοινότητας Καταλήψεων Κουκακίου και κάθε γειτονιάς (τελικό) Αθήνα
19:00 Εκδήλωση ενημέρωσης & συζήτησης με σύντροφο που συμμετέχει στον αγώνα ενάντια στα αιολικά στα Άγραφα Αθήνα, Κυψέλη
19:00 Ανοιχτή Συνέλευση Καταλήψεων, Συλλογικοτήτων, Διεθνιστών/ριών, Μεταναστών/ριών και Αλληλέγγυων Εξάρχεια
20:00 Προβολή-Συζήτηση για τις συνέπειες του τουρισμού Αθήνα, Κουκάκι
20:00 Επόμενη συνάντηση/συνέλευση της Πρωτοβουλίας 'Ψ' Αθήνα
20:30 Stoner bar καφενείο οικονομικής ενίσχυσης ΑΓΡΙΝΙΟ
21:00 LIVE οικονομικής ενίσχυσης των συντρόφων Γιάννη Δημητράκη και Κώστα Σακκά Αθηνα
21:00 Κοινωνικό και αντικοινωνικό-μια κριτική πάνω στο ζήτημα 2μέρος 1431ΑΜ
21:00 Παρασκευή 11/10/19, 9 μμ στον Θερσίτη: Προβολή της ταινίας "Parasite" Ίλιον
21:00 Ρεμπέτικο γλέντι για δικαστικά έξοδα Αθήνα
23:00 Party Θεσσαλονίκη

Σάββατο 12 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
11:00 Πανελλαδικο καλεσμα - Συγκέντρωση/ Πορεια - Καρδιτσα Καρδιτσα
11:00 Πορεία ενάντια στην πράσινη ανάπτυξη κ στην καταστροφή των Αγράφων- Καρδίτσα Καρδιτσα
11:00 Στη γειτονιά μας ξένοι είναι μπάτσοι, μπράβοι και φασίστες. χανία
12:00 ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΟ ΚΑΛΕΣΜΑ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΩΝ ΑΓΡΑΦΩΝ ΚΑΙ ΣΤΗ ¨ΠΡΑΣΙΝΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ¨ ΚΑΡΔΙΤΣΑ
12:00 Συγκέντρωση ενάντια στον αστυνομικό στρατό κατοχής & τις σεξιστικές επιθέσεις του Αθήνα, Εξάρχεια
12:00 Κάλεσμα στήριξης: ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΚΡΑΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ, ΤΙΣ ΣΕΞΙΣΤΙΚΕΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΜΦΥΛΗ ΒΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ Αθήνα
17:30 Αντιπολεμική πορεία προς την Τούρκικη πρεσβεία Αθήνα
17:30 Καμπάνια ενάντια στις εξορύξεις υδρογονανθράκων - Συγκέντρωση αντιπληροφόρησης Πάτρα
17:30 Demo: LET’S TEAR DOWN the WAR MACHINES of the STATES - Solidarity with the Rojava revolution Athens
17:30 Συγκέντρωση και πορεία: NΑ ΔΙΑΛΥΣΟΥΜΕ τις ΠΟΛΕΜΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ των ΚΡΑΤΩΝ - Αλληλεγγύη με την επανάσταση της Rojava Αθήνα
17:30 Ενάντια στην τουρκική κατοχή και την εθνοκάθαρση των Κούρδων στη ΒA Συρία (Ροζάβα) Αθήνα
17:30 Πορεία αλληλεγγύης στην αντιστεκόμενη Ροζάβα Θεσσαλονίκη
18:00 ΑντιΥλη/Για μια Αντιφασιστική Ποιητική Αθήνα
20:00 Συναυλία / 4 Μέρες Εκδηλώσεων στα Νότια Πλατεία Α. Παναγούλη / (Μετρό Αγ. Δημητρίου)
20:00 Bar/Party Οικονομικής ενίσχυσης για τα δικαστικά έξοδα συντροφισσών/ου κατάληψη δερβενίων 56
20:00 Fundraising Bar-Party for the trial expenses comrades exarcheia
21:00 Κοκτέιλ Μπαρ - Ping Pong Tournament Ηράκλειο

Κυριακή 13 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
14:00 Παραδοσιακό Γλέντι στην Έπαυλη Κουβέλου Αθήνα
16:00 Εργαστήρι Μεταξοτυπίας - Παρουσίαση Ελευθεριακού Ψηφιακού Αρχείου Αθήνα
17:30 Κυριακάτικο γλέντι οικονομικής ενίσχυσης στο χώρο της λαϊκής συνέλευσης Περιστερίου, Κυριακή 13/10, στις 17:30 Αθηνα
18:00 ΑντιΥλη/Για μια Αντιφασιστική Ποιητική Αθήνα
19:00 Συζήτηση: Το ιδεολόγημα της ανάπτυξης και η βίαιη εφαρμογή του στις γειτονιές μας Δάφνη (Χαραυγή)
20:30 Ανοιχτή συνέλευση Βύρωνας
21:00 Punk Bar Αθήνα

Δευτέρα 14 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 κάλεσμα αλληλεγγύης στα δικαστήρια,χανιά χανιά
18:00 Συγκεντρώσεις Αλληλεγγύης ενάντια στην έκδοση της Sharareh Khademi στο Ιράν Αθήνα, Ψυχικό
18:00 ΑντιΥλη/Για μια Αντιφασιστική Ποιητική Αθήνα
18:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στην Sharareh Khademi Αθήνα
19:00 Συνέλευση για την οργάνωση της πορείας της Παρασκευής 18/10 και άλλων δράσεων με αφορμή τα γεγονότα στη Μόρια ΗΡΑΚΛΕΙΟ

Τρίτη 15 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Στο δικαστήριο των φυλ.Κορυδαλλού την Τρίτη-15/10 συνεχίζεται η δίκη Γιαγτζόγλου με τη Π.Ρούπα να κατηγορείται για πλαστογραφία Αθήνα
09:30 ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΤΗΣ SHARAREH KHADEMI ΑΘΗΝΑ
09:30 Συγκεντρωση αλληλεγγύης στον Άρειο Πάγο Αθήνα
09:30 Συγκεντρώσεις Αλληλεγγύης ενάντια στην έκδοση της Sharareh Khademi στο Ιράν Αθήνα
09:30 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στην Sharareh Khademi Αθήνα
10:00 Δικαστήριο Αντιφασιστικής Μοτοπορείας ΑΘΗΝΑ
10:00 Δίκη των κατηγορουμένων της 3ης αντιφασιστικής μοτοπορείας (30/09/12) Αθήνα
11:00 Καφενείο - Καρδίτσα Καρδίτσα
17:00 ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ ΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ/ΦΟΙΤΗΤΡΙΩΝ ΣΤΟΥΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΣΤΙΕΣ ΑΘΗΝΑ
17:00 ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ ΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ/ΦΟΙΤΗΤΡΙΩΝ ΣΤΟΥΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΣΤΙΕΣ ΑΘΗΝΑ
18:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στους μετανάστες Θεσσαλονίκη
18:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στους μετανάστες Θεσσαλονίκη
18:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στους μετανάστες Θεσσαλονίκη
18:30 Πορεία αλληλεγγύης στη μαχόμενη Rojava ΠΑΤΡΑ
19:00 Συνέλευση ενημέρωσης και συντονισμού της αλληλεγγύης με τους αντιστεκόμενους λαούς της Βόρειας και Ανατολικής Συρίας Αθήνα
19:00 Λειτουργία βιβλιοθήκης, αναγνωστηρίου και έκθεσης-bazaar ελευθεριακών εκδόσεων. Βόλος
19:00 Συνέλευση Αλληλεγγύης στους φυλακισμένους, φυγόδικους και διωκόμενους αγωνιστές Αθήνα
19:00 Στη γειτονιά μας ξένοι είναι μπάτσοι, μπράβοι και φασίστες. χανία
20:00 Πολιτική Εκπομπή Για Το Μεταναστευτικό - Ανάγνωση Μπροσούρας Λέσβος
20:00 απεργιακη συνελευση ΚΕΡΚΥΡΑ
20:30 Προβολή Ντοκιμαντέρ Βόλος
21:00 EN/GR Να ανάψουμε τον ουρανο για τον Sean! Συγκέντρωση για τον δολοφονημένο Αναρχικό. Athens
21:30 Βόλος/ Προβολή " Il conformista" (1970) Βόλος

Τετάρτη 16 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
08:00 Συγκέντρωση ενάντια στην καύση πλασιτκών απο την ΑΓΕΤ Βόλος
17:00 Άνoιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης Αθήνα/Αιγάλεω
18:00 ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΚΕΘΕΑ, ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΕΞΑΡΤΗΣΗ ΤΟΥ Πλατεία Συντάγματος
18:30 Συνέλευση Αντίστασης και Αλληλεγγύης Κυψέλης / Πατησίων Κυψέλη / Πατήσια
19:00 Προβολή ταινίας ''Απόντες'' - Καρδίτσα Καρδίτσα

Πέμπτη 17 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 We call to a solidarity gathering at Evelpidon for the trial of those arrested for 9.84 radio station evelpidon
09:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στο δικαστήριο των συλληφθέντων/εισσών από την παρέμβαση στον ραδιοφωνικό σταθμό Αθήνα 984 Ευελπίδων
12:00 Punk rock bar-καφενείο ΑΓΡΙΝΙΟ
18:00 Αντιπολεμική πορεία για την Αλληλεγγύη στη Ροζάβα Αθήνα
19:00 Post Punk Bar - Καρδίτσα Καρδίτσα
19:00 Ανοιχτή συνέλευση για την υποθεση στα Leroy Merlin Αθήνα
20:00 Προβολή : 4 LATAS (2019) Βόλος

Παρασκευή 18 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
11:00 Καφενείο-Βιβλιοθήκη - Καρδίτσα Καρδίτσα
12:00 Κάλεσμα στα δικαστήρια Θεσσαλονίκης σε αλληλεγγύη με τους/τις 22 συλληφθέντες Θεσσαλονίκη
12:00 Kάλεσμα στήριξης συντροφισσών/ων στα δικαστήρια Θεσσαλονίκης Θεσσαλονίκη
18:00 [ΟΙ ΝΕΚΡΟΙ ΣΤΗ ΜΟΡΙΑ ΔΕΝ EINAI ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ] ΚΑΛΕΣΜΑ ΣΕ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 18/10 ΣΤΙΣ 18:00 ΣΤΑ ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
18:30 Βιβλιοπαρουσίαση-Συζήτηση “Ολτρετορέντε” Βόλος
19:00 Ανοιχτή συνέλευση για την οργάνωση δράσεων αλληλεγγύης στον αγωνιστή Ζωρζ Ιμπραχίμ Αμπνταλλά Αθήνα
19:00 Συνέλευση ΣΕΣΕΕΜ Αθήνα
19:00 Ανοιχτή συνέλευση για την συνδιοργάνωση της πορείας αλληλεγγύης στις 2 Νοεμβρίου Αθήνα
19:00 2 ήμερο αγώνα ενάντια στις εξορύξεις υδρογονανθράκων/Εκδήλωση με πρωτοβουλίας αγώνα Πάτρα
20:00 Ανοιχτή θεατρική παράσταση με τίτλο '' Δωσ' μου ένα φιλάκι'' Μενιδι
21:00 Live Hip Hop και After party Αθήνα
21:00 Live 18/10 Campaign for musical destruction Αθήνα
21:00 Εκδήλωση-Συζήτηση για τις ιχθυοκαλιέργιες με τον Χρήστο Στελακάτο Βόλος
21:00 Προβολή ταινίας - Beynelmilel Περιστέρι
22:00 Bar στο στέγ★ στέγ★ / Γαλάτσι
22:00 Αυτοδιαχειριζόμενο καφενείο της κατάληψης Ευαγγελισμού Ηράκλειο Κρήτης

Σάββατο 19 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Συνέχεια της δίκης της αντιφασιστικής μοτοπορείας 30.09.12 Αθήνα
11:00 Κινητή Βιβλιοθήκη - Καρδίτσα Καρδίτσα
11:00 Εργαστήρι παιδικών δράσεων «ΦΤΟΥ ΞΕΛΕΥΤΕΡΙΑ» τα Σάββατα 5 και 19 Οκτώβρη και το Σάββατο 2 Νοέμβρη, στην κατάληψη πρώην ΠΙΚΠΑ Αθήνα, Πετράλωνα
11:00 2 ημέρες αγώνα ενάντια στις εξορύξεις υδρογονανθράκων/ Πορεία Πάτρα
12:00 Κανένα στρατόπεδο συγκέντρωσης ποτέ και πουθενά. Να γκρεμίσουμε το κολαστήριο της Μόριας (πορεία Σάββατο 19/10 στις 12:00) Αθηνα
16:00 4 Μέρες Εκδηλώσεων στα Νότια Δάφνη (Χαραυγή)
17:30 Συγκέντρωση και πορεία αλληλεγγύης με την επανάσταση της Rojava / Demo of solidarity with the Rojava revolution Αθήνα
17:30 Ανοιχτή Συνέλευση για την σύσταση νέας αναρχικής μαθητικής συνέλευσης Αθήνα
18:00 2 ήμερο αγώνα ενάντια στις εξορύξεις υδρογονανθράκων/ Διαδικασία συγκρότησης συνέλευσης ενάντια στις εξορύξεις Πάτρα
19:00 Παρουσίαση μπροσούρας «Λογοτεχνικές ψηφίδες του αντιπολεμικού αντιπατριωτικού αγώνα», απο την Ανοικτή Συνέλευση Αγώνα Άνω Πόλης. Βόλος
19:30 Ζώα, Βιβλιοπαρουσίαση Ιωάννινα
20:00 Electro Queer Bar Λάρισα
20:00 Καταληψιακό μονοήμερο Βόλος
20:00 Συναυλία διεθνιστικής αλληλεγγύης στα φυλακισμένα μέλη του GRUP YORUM, απεργούς πείνας από της 17 Μαϊου. Αθήνα
21:00 Βραδιά αλληλεγγύης στους/στις διωκόμενους/ες της υπόθεσης LEROY MERLIN Ίλιον
22:30 Dark wave-Post punk party στην Κατάληψη Παραρτήματος Πάτρα

Κυριακή 20 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
10:00 Αναρρίχηση και πεζοπορία Βύρωνας
10:30 Η Λαική της Πλατείας - 20 Οκτώβρη ΕΞΑΡΧΕΙΑ
12:00 Συντροφική κουζίνα στην κατάληψη Λέλας Καραγιάννη 37 Αθήνα
12:00 Τοπικό Δελτίο Αντιπληροφόρησης - Local News Antireport Μυτιλήνη
15:00 Ρεμπέτικο/ λαϊκό γλέντι για την οικ. ενίσχυση του ταμείου αλληλεγγύης φυλακισµένων και διωκόµενων αγωνιστών Αθήνα, Εξάρχεια
15:00 Αναμετάδοση εκδήλωσης ενάντια στην εγκατάσταση ανεμογεννητριών στα Άγραφα 93.8fm
19:00 D.I.Y Crust Grind Live - Καρδίτσα Καρδίτσα
19:00 Εκδήλωση -Συζήτηση: Ανεμογεννήτριες στα Άγραφα. Μενίδι
19:30 HIP HOP LIVE, Κυριακή 20/10 7.30μμ, θεατράκι Χαραυγής (Κερατσίνι) Κερατσίνι
20:00 "Με γειά τη δουλειά" Ομάδα θεάτρου του Καταπιεσμένου Boalitaria Δάφνη (Χαραυγή)
20:30 Ανοιχτή συνέλευση Βύρωνας

Δευτέρα 21 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
18:00 Διαχειριστική Συνέλευση - Καρδίτσα Καρδίτσα

Τρίτη 22 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
08:30 Αντιφασιστική Μοτοπορεία-Συνέχεια της δίκης των μπάτσων βασανιστών της ομάδας Δ Αθήνα
10:00 Συγκέντρωση για την υπόθεση Leroy Merlin-OVIT, στα δικαστήρια Πειραιά δικαστήρια Πειραιά (Σκουζέ)
18:00 Διαδήλωση αλληλεγγύης στους μετανάστες θεσσαλονίκη
19:00 Συνέλευση Αλληλεγγύης στους φυλακισμένους, φυγόδικους και διωκόμενους αγωνιστές Αθήνα
19:00 Λειτουργία βιβλιοθήκης, αναγνωστηρίου και έκθεσης-bazaar ελευθεριακών εκδόσεων. Βόλος
19:00 Συνέχιση της ανοιχτής συνέλευσης για συνδιοργάνωση της πορείας αλληλεγγύης στις 2 Νοεμβρίου Αθήνα, Εξάρχεια
21:00 Μαζική παρέμβαση αντιπληροφόρησης για τον Επαναστάτη αγωνιστή Ζωρζ Ιμπραχίμ Αμπνταλλά Αθήνα

Τετάρτη 23 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
17:00 Προβολή σειράς "When they see us" Αθήνα
17:00 Άνoιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης Αθήνα/Αιγάλεω
18:30 Συνέλευση Αντίστασης και Αλληλεγγύης Κυψέλης / Πατησίων Κυψέλη / Πατήσια
19:00 1 χρόνος από τη δολοφονία του Ζακ Κωστόπουλου - 1 χρόνος συνεχούς δολοφονίας της Zackie Oh Αθήνα
20:00 Προβολή ταινίας Θεσσαλονίκη
20:00 Προβολή της ταινίας Bent Λαρισα

Πέμπτη 24 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
18:30 Συγκέντρωση Αλληλεγγύης στον κομμουνιστή επαναστάτη Ζώρζ Αμπντάλλα Αθήνα
18:30 35 χρόνια φυλακής δεν φτάνουν για να λυγίσουν ένα αγωνιστή Αθήνα
19:00 Λειτουργία βιβλιοθήκης, αναγνωστηρίου και έκθεσης-bazaar ελευθεριακών εκδόσεων. Βόλος
20:00 Προβολή και καφενείο οικονομικής ενίσχυσης της Άπατρις Αθήνα/Εξάρχεια
20:00 Punk-Rock Μουσικό καφενείο στην κατάληψη Λέλας Καραγιάννη 37 Αθήνα

Παρασκευή 25 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
17:00 3rd Volos Tattoo Circus ΒΟΛΟΣ

Σάββατο 26 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
12:00 3rd Volos Tattoo Circus ΒΟΛΟΣ
19:00 Ρεμπέτικο Γλέντι Αθήνα

Κυριακή 27 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
15:00 3rd Volos Tattoo Circus ΒΟΛΟΣ
21:00 θεατρική παράσταση "Πονάει το μυαλό μου" από τις Τσιριτσάντσουλες στο Στέκι Αντίπνοια ΑΘΗΝΑ

Τρίτη 29 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
19:00 Λειτουργία βιβλιοθήκης, αναγνωστηρίου και έκθεσης-bazaar ελευθεριακών εκδόσεων. Βόλος

Τετάρτη 30 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
17:00 Προβολή σειράς "When they see us" Αθήνα
17:00 Άνoιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης Αθήνα/Αιγάλεω

Πέμπτη 31 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
20:00 Προβολή από την Ελευθεριακή Φεμινιστική Συλλογικότητα Fuerza Femenina. Βόλος

Προηγούμενος μήνας: Σεπτέμβριος 2019 Επόμενος μήνας: Νοέμβριος 2019

Creative Commons License

Όλα τα περιεχόμενα αυτού του δικτυακού τόπου είναι ελεύθερα προς αντιγραφή, διανομή, προβολή και μεταποίηση, αρκεί να συνεχίσουν να διατίθενται, αυτά και τα παράγωγα έργα που πιθανώς προκύψουν, εξίσου ελεύθερα, υπό τους όρους της άδειας χρήσης Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License