Πέμπτη 1 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Συγκέντρωση για τους 7 συλληφθέντες της πορείας για την απεργία πείνας μέχρι θανάτου στην Τουρκία Αθήνα
12:00 Κάλεσμα συμμετοχής στο πανεκπαιδευτικό συλλαλητήριο Αθήνα
18:00 Ανοιχτή συνέλευση για τη στοχοποίηση των συντρόφων-ισσών και της ομάδας μας Αθήνα
18:00 Συλλογή τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης για τους πλημμυροπαθείς στην Καρδίτσα Αθήνα
19:00 Ανοιχτή συνέλευση για την συνδιοργάνωση πορείας ενάντια στην κρατική διαχείριση του covid19. Αθήνα
19:00 Πορεία ενάντια στα camp εγκλεισμού μεταναστ(ρι)ών και αλληλεγγύης στους εξεγερμένους της Μόριας Θεσσαλονίκη
20:00 Προβολή του βίντεο Ungdomshuset: Σπίτι Νεολαίας Αθήνα, Χαλάνδρι
21:00 Αυτοοργανωμένο καφενείο στην ταράτσα της Κ-14 Βύρωνας

Παρασκευή 2 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
18:00 καλεσμα για την δημιουργια ανοιχτης συνελευσης αναρχικων(κερκυρα) κερκυρα
18:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στις μαθητικές καταλήψεις Πάτρα
19:00 Εκδήλωση-Συζήτηση για το ζήτημα των απαλλοτριώσεων και της αλληλεγγύης στους πολιτικούς κρατούμενους Ξάνθη
19:00 Απογευματινό καφενείο Ηράκλειο Κρήτης
19:00 Προβολή: “Αντίο φίλε”, για τον Χάρη Τεμπερεκίδη. Αθήνα
20:30 Καφενείο-Μπαρ // ΚΩ Κως
20:30 Προβολή-συζήτηση: Η Μεγάλη Ουτοπία Αθήνα
21:00 Bar οικονομικής ενίσχυσης για τα δικαστικά έξοδα των 3 συλληφθέντων της 24.9 στην Αθήνα ΠΑΤΡΑ
21:30 Punk bar στέγ★ / Γαλάτσι

Σάββατο 3 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
12:00 Άνοιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης Αθήνα/Αιγάλεω
15:00 Επανάληψη θεματικής εκπομπής με την αναρχική συλλογικότητα Μασόβκα radio98fm.org
18:00 Εκδήλωση - συζήτηση: Τί σημαίνουν τελικά οι εξορύξεις υδρογονανθράκων; Ιωάννινα
19:00 Επαφή: Προβολή & συζήτηση για τους κοινούς αγώνες ντόπιων και μεταναστ(ρι)ών Αθήνα
19:00 Eκδήλωση / ενημέρωση και βραδιά αλληλεγγύης για τις διώξεις του 2014 στο Μεσολόγγι Πάτρα
20:00 ρεμπέτικο γλέντι θεσσαλονίκη
20:00 ΠΡΟΒΟΛΗ ΒΙΝΤΕΟ για τις καταλήψεις | Σάββατο 3/10/2020, 8 μ.μ. στην κατάληψη ΛΚ37 Αθήνα / κατάληψη Λέλας Καραγιάννη 37

Κυριακή 4 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
10:30 Η Λαική της Πλατείας, 4 Οκτώβρη 2020 Εξάρχεια
14:00 Ανοιχτή ενημέρωση με συντρόφους/ισσες από τη Terra Incognita Ιωάννινα
17:00 Ρεμπέτικο γλέντι Ζωγράφου
19:00 Συνέλευση ταμείου αλληλεγγύης φυλακισμένων και διωκόμενων αγωνιστών Αθήνα
20:00 Προβολή ντοκιμαντέρ μικρού μήκους «ΟΥΙ» Αγρίνιο
21:00 Ανοιχτή συνέλευση Βύρωνας

Δευτέρα 5 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στα δικαστήρια Αγρινίου Αγρίνιο
13:00 Ανοιχτή συνέλευση συντονισμού δράσεων για τη δίκη για τη δολοφονία του Ζακ/Zackie Oh Ηρακλειο Κρήτης
18:00 Εργαστήριο μεταποίησης τροφίμων Κοινός Τόπος (Χαραυγή)
18:00 Αντιφασιστική συγκέντρωση/ μικροφωνική εν όψει του δικαστηρίου της ΧΑ. Θεσσαλονίκη
19:00 2η συνάντηση του αντιεξουσιαστικού συντονισμού μαθητ(ρι)ών, φοιτητ(ρι)ών, εκπαιδευτικών και εργαζομένων Αθήνα
19:30 Παρουσίαση Μπροσούρας-Συζήτηση για την Εκπαίδευση Ρέθυμνο
20:00 Βιβλιοθήκη-Αναγνωστήριο στην Ελευθεριακή Λέσχη Βόλου Βόλος

Τρίτη 6 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
18:00 Εργαστήριο Παραδοσιακού Καμποτζιανού χορού Θεσσαλονίκη
18:30 Αντικρατική – Αντιφασιστική Πορεία ΠΑΤΡΑ
18:30 αντιφασιστικη αντικρατικη πορεια πατρα παραρτημα 6.30 πατρα
19:00 Συνέλευση Αλληλεγγύης στους φυλακισμένους, φυγόδικους και διωκόμενους αγωνιστές Αθήνα
19:30 Aνοιχτή Συνέλευση Αλληλεγγύης στην Κατάληψη ΛΚ37 | 6/10/2020, 7:30 μ.μ. Αθήνα / κατάληψη Λέλας Καραγιάννη 37
20:00 Προβολή ταινίας: The Host Θεσσαλονίκη

Τετάρτη 7 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Αντιφασιστική Συγκέντρωση Εφετείο Αθήνας 07/10/2020 | Αντιφασιστική Πρωτοβουλία συντρόφων/συντροφισσών Αθήνα
09:00 ΑΝΤΙΚΡΑΤΙΚΗ-ΑΝΤΙΦΑΣΙΣΤΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ | 7 ΟΚΤΩΒΡΗ, 10:00, ΕΦΕΤΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ | ΠΡΟΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΜετρό Αμπελόκηποι, 9:00 Αθήνα
09:00 Αντιφασιστική συγκέντρωση την ημέρα απόφασης καταδίκης της Χρυσής Αυγής Αθήνα
09:30 ΑΝΤΙΦΑΣΙΣΤΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ Θεσσαλονίκη
10:00 Αναμετάδοση αντιφασιστικής συγκέντρωσης radio98fm.org
10:30 Συγκέντρωση για την δική κατά της Χ.Α Ερμούπολη, Σύρος
18:00 ΟΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΒΡΩΜΑΝΕ ΦΑΣΙΣΜΟ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟ Κάλεσμα σε αντιφασιστική συγκέντρωση Βέροια
19:00 Ανοιχτό κάλεσμα αντισπισιστικής συνέλευσης ΑΘΗΝΑ
21:00 Συνέλευση Πρωτοβουλίας εργαζομένων/ανέργων στα νότια Αυτοδιαχειριζόμενο Στέκι Αργυρούπολης Υπόστεγο

Πέμπτη 8 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
12:00 Συνέλευση αλληλεγγύης στον Π. Γεωργιάδη και στους δύο διωκόμενους συντρόφους Αθήνα
18:00 Συνέλευση αλληλεγγύης στον Π. Γεωργιάδη και στους δύο διωκόμενους συντρόφους Αθήνα
19:00 2η ανοιχτή συνέλευση για την συνδιοργάνωση πορείας ενάντια στην κρατική διαχείριση του covid19 Αθήνα
19:00 Απεργιακή συλλογική κουζίνα Αγ.Παρασκευή
21:00 Προβολή της ταινίας "Καπερναούμ" (2018 – 126’). Βόλος
21:00 Εκδήλωση/Συζήτηση: «Μαθηματικά και Βιοπολιτική» Βύρωνας

Παρασκευή 9 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
05:30 Φθινοπωρινή Σύναξη Μαύρων-Κόκκινων Σελίδων Αθήνα
17:30 Φθινοπωρινή σύναξη ΜΑΥΡΩΝ-ΚΟΚΚΙΝΩΝ ΣΕΛΙΔΩΝ 2020 Αθήνα
18:00 ΑΝΤΙΦΑΣΙΣΤΙΚΗ ΜΙΚΡΟΦΩΝΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ Πειραιάς
18:00 ΑΝΤΙΦΑΣΙΣΤΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ Πειραιάς
19:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στην κατάληψη Liebig34 Θεσσαλονίκη
19:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στην κατάληψη Liebig34 Θεσσαλονίκη
20:00 Open mics + μπαρ οικ. ενίσχυσης για δικαστικά έξοδα συντρόφισσας Ζωγράφου, Αθήνα
20:00 Προβολή Ταινίας // Κω Κως
21:30 Reggae, ska, soul bar στέγ★ / Γαλάτσι

Σάββατο 10 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
11:00 Εργαστήρι παιδικών δράσεων «Φτου Ξελευτερία» Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου και 10 & 24 Οκτωβρίου, 11πµ-1µµ, στην κατάληψη πρώην ΠΙΚΠΑ Αθήνα, Πετράλωνα
12:00 Άνοιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης Αθήνα/Αιγάλεω
16:00 Πορεία για την Παγκόσμια ημέρα για την Ελευθερία του Αμπντουλάχ Οτσαλάν Αθήνα
18:00 Διήμερο Δράσεων Συνάντησης με την γειτονιά για την Κατάληψη Φιλολάου 99 Αθήνα, Παγκράτι
18:00 Διήμερο Δράσεων Συνάντησης με την γειτονιά για την Κατάληψη Φιλολάου 99 Παγκράτι, Αθήνα
20:00 Προβολή-ενημέρωση για την εξέγερση στις ΗΠΑ | 10/10/2020, 8 μ.μ. στην κατάληψη ΛΚ37 Αθήνα / Κατάληψη Λέλας Καραγιάννη 37
20:00 ΕΚΤΑΚΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΑΝΤΙΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ Ρέθυμνο

Κυριακή 11 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
12:00 Οκτώβρης στην κατάληψη Αγρός Ίλιον
13:00 Booksabot Δανειστική βιβλιοθήκη / Κινηματικό Βιβλιοπωλείο Θεσσαλονίκη
17:00 Διήμερο Δράσεων Συνάντησης με την γειτονιά για την Κατάληψη Φιλολάου 99 Παγκράτι, Αθήνα
17:00 Εκπομπή για Εκδόσεις με Tasmar Αθήνα
19:00 Καφενείο & Συλλογή πρώτων ειδών για την Καρδίτσα Αργυρούπολη
20:00 Δήλωση ολικής άρνησης#1 Αθήνα
21:00 Ανοιχτή συνέλευση Βύρωνας

Δευτέρα 12 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Εφετείο 5ης δίκης του Επαναστατικού Αγώνα Αθήνα
09:00 Συγκέντρωση Αλληλεγγύης στα Δικαστήρια Αγρινίου Αγρίνιο
18:00 Εργαστήριο Παραδοσιακού Καμποτζιανού Χορού θεσσαλονίκη
18:00 Εργαστήριο μεταποίησης τροφίμων Κοινός Τόπος (Χαραυγή)
19:00 Αυτοοργανωμένη Δομή Αλληλεγγύης και Συλλογής-Προσφοράς ειδών 1ης ανάγκης “Το Ντουλάπι”, κάθε Δευτέρα 7-9μμ, κατάληψη πρώην ΠΙΚΠΑ Αθήνα, Πετράλωνα
20:00 Βιβλιοθήκη-Αναγνωστήριο στην Ελευθεριακή Λέσχη Βόλου Βόλος

Τρίτη 13 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
12:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στον σύντροφο Κώστα Κ. στα δικαστήρια της σχολής Ευελπίδων Αθήνα
12:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στο συντρόφο Κώστα Κ. στις 13/10 12μμ στα Δικαστήρια Ευελπίδων Αθήνα
19:00 Συνέλευση Αλληλεγγύης στους φυλακισμένους, φυγόδικους και διωκόμενους αγωνιστές Αθήνα
19:30 Aνοιχτή Συνέλευση Αλληλεγγύης στην Κατάληψη Λέλας Καραγιάννη 37, Τρίτη 13 Οκτώβρη 2020, 7:30 μ.μ. στην κατάληψη ΛΚ37 Αθήνα / Κατάληψη Λέλας Καραγιάννη 37
20:00 Εκπομπή-επικοινωνία με Libertatia Αθήνα

Τετάρτη 14 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Δικη του Χρήστου Λοβέρδου Στελακάτου για τις καταγγελίες για χρήση φορμολής απο ιχθυοκαλιεργειες Ηγουμενίτσα
10:00 Συγκέντρωση Αλληλεγγύης στα Δικαστήρια Αγρινίου Αγρίνιο
19:00 Ανοιχτό κάλεσμα αντισπισιστικής συνέλευσης Αθήνα

Πέμπτη 15 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΣΤΟ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΜΑΣ ΓΙΑΝΝΗ ΚΑΥΚΑ Αθήνα
09:00 ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΣΤΟΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΓΙΑΝΝΗ ΚΑΥΚΑ Αθήνα, Αμπελόκηποι
17:00 Δομή Ταξικής Αλληλεγγύης: Συλλογή τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης Αθήνα
19:00 Συνέλευση αλληλεγγύης στον Π. Γεωργιάδη και στους δύο διωκόμενους συντρόφους Αθήνα
19:00 Συνέλευση για την πορεία "Ενάντια στην κρατική διαχείριση του Covid19" Αθήνα
20:00 Προβολή του video: ''Πως το καταλάβαμε" & Συζήτηση Αθήνα
21:00 Προβολή της ταινίας "Good bye Lenin !" (2002 – 118’) Βόλος

Παρασκευή 16 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Βόλος/Δίκη συλληφθέντων κατάληψης Τερμίτα Βόλος
12:00 12 χρόνια κατάληψη LIbertatia//Η στοχοποίηση των καταλήψεων από τις κρατικές δυνάμεις καταστολής Θεσσαλονίκη
17:00 Ραδιοφωνική Εκπομπή στις Ραδιοζώνες Ανατρεπτικής Έκφρασης 93.8 Αθήνα
18:00 [Ενημέρωση-Συνέλευση] 2 Νοεμβρίου και 4 Δεκεμβρίου οι δίκες των ανακαταλήψεων Ματρόζου 45 και Παναιτωλίου 21 Αθήνα
18:00 [Γιάννενα ]ΠΟΡΕΙΑ 16.10.20 – ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΗ ΤΩΝ ΖΩΩΝ ΜΑΣ, ΣΤΙΣ ΚΑΤΑΛΗΨΕΙΣ ΤΩΝ ΑΝΑΓΚΩΝ ΜΑΣ Ιωάννινα
19:00 3 μέρες του Οκτώβρη | Παλιές και σύγχρονες ιστορίες για τη δυνατότητα της έκτρωσης Θεσσαλονίκη
19:30 93.8 fm : Μεταφορά Εκπομπής για τις 19.30 Radiozones
20:00 βιβλιοπαρουσίαση-συζήτηση: Παράταιρη Επανάσταση, του Γιάννη Χλιουνάκη Αθήνα
20:00 Προβολή και συζήτηση για το ζήτημα της στέγης και των ενοικίων Βύρωνας
22:00 Bar οικονομικής ενίσχυσης στέγ★ / Γαλάτσι

Σάββατο 17 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
11:00 Συγκέντρωση Πορεία - Καρδίτσα Καρδίτσα
11:00 Μικροφωνική αλληλεγγύης στις καταλήψεις Αθήνα
11:00 Καρδίτσα: Συγκέντρωση – Πορεία: Σάββατο 17/10 11:00 π.μ. στην κεντρική πλατεία Καρδίτσας Καρδίτσα
12:00 Άνοιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης Αθήνα/Αιγάλεω
12:00 12 χρόνια κατάληψη Libertatia//συλλογική κουζίνα Θεσσαλονίκη
12:00 ΝΑ ΑΠΛΩΣΟΥΜΕ ΔΙΧΤΥ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ Αθήνα
14:00 Συγκέντρωση αλληλεγγύης στις φυλακές Κορυδαλλού Αθήνα
15:00 Επανάληψη θεματικής εκπομπής με Libertatia radio98fm.org
17:00 Έκτακτη Συνέλευση για απεργός πείνας Şadi Naci Özpolat Θεσσαλονίκη
18:00 Αναμετάδοση εκδήλωσης "Ενημέρωση για την επικείμενη εκκένωση της Liebig34 και την καταστολή του κινήματος στη Γερμανία" radio98fm.org
19:00 Παρουσίαση της Δομής Αλληλεγγύης & Αλληλοβοήθειας Στην Κατάληψη Παραρτήματος Πάτρα
19:30 Εκδήλωση - Βιβλιοπαρουσίαση: Biennio Rosso - Η Κόκκινη Διετία (1919-1920) + BAR Θεσσαλονίκη
19:30 προβολή ντοκιμαντέρ "οι αδάμαστες" Θήβα
20:00 βιβλιοπαρουσιαση η πολιορκια του Σαραγεβο 1992-1996 ΚΕΡΚΥΡΑ
20:00 Αφιέρωμα στην εξέγερση της Χιλής, προβολές βίντεο 17/10/2020, 8 μ.μ. στην κατάληψη ΛΚ37 Αθήνα / κατάληψη Λέλας Καραγιάννη 37

Κυριακή 18 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
10:00 Συνάντηση Αγώνα για την Υπεράσπιση των Αγράφων Καρδίτσα
10:30 H Λαική της Πλατείας, 18 Οκτώβρη 2020 Εξάρχεια
16:00 ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ ΓΛΕΝΤΙ ΟΙΚ. ΕΝΙΣΧΥΣΗΣ Ζωγράφου
20:00 Προβολή της Ταινίας "The Florida Project" (ελλ. υπότιτλοι) Κυψέλη (Αθήνα)
20:00 Δήλωση ολικής άρνησης στράτευσης #1 Αθήνα
20:30 Ανοιχτή συνέλευση Βύρωνας

Δευτέρα 19 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
18:00 Εργαστήριο μεταποίησης τροφίμων Κοινός Τόπος (Χαραυγή)
19:00 Αυτοοργανωμένη Δομή Αλληλεγγύης και Συλλογής-Προσφοράς ειδών 1ης ανάγκης “Το Ντουλάπι”, κάθε Δευτέρα 7-9μμ, κατάληψη πρώην ΠΙΚΠΑ Αθήνα, Πετράλωνα
20:00 Βιβλιοθήκη-Αναγνωστήριο στην Ελευθεριακή Λέσχη Βόλου Βόλος

Τρίτη 20 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
19:00 Συνέλευση Αλληλεγγύης στους φυλακισμένους, φυγόδικους και διωκόμενους αγωνιστές Αθήνα
19:30 Aνοιχτή Συνέλευση Αλληλεγγύης στην Κατάληψη Λέλας Καραγιάννη 37, Τρίτη 20 Οκτώβρη 2020, 7:30 μ.μ. στην κατάληψη ΛΚ37 Αθήνα / κατάληψη Λέλας Καραγιάννη 37
21:00 Bar οικονομικής ενίσχυσης του στεκιού Καρδίτσα

Τετάρτη 21 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Εφετείο 5ης δίκης του Επαναστατικού Αγώνα Αθήνα
09:00 Κάλεσμα στη δίκη για την παρέμβαση στην Turkish Airlines Θεσσαλονίκη
10:00 Συγκέντρωση Αλληλεγγύης Βόλος
11:00 Πορεία την ημέρα έναρξης της δίκης των δολοφόνων του Ζακ/Zackie oh ΠΑΤΡΑ
12:00 Συγκέντρωση - Πορεία με αφορμή τη δίκη των δολοφόνων του ζακ Ηράκλειο Κρήτη
19:00 Προβολή ταινίας "Caesar Must Die (2012)" στον προαύλιο χώρο της Νομικής Αθήνα
19:00 Ανοιχτό κάλεσμα αντισπισιστικής συνέλευσης αθηνα

Πέμπτη 22 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
18:00 Συλλογική κουζίνα για το ταμείο αλληλοβοήθειας της ΑΣΚΑΠ Αγ.Παρασκευή
18:00 Συνέλευση αλληλεγγύης στον Π. Γεωργιάδη και στους δύο διωκόμενους συντρόφους Αθήνα
19:00 Ανοιχτή Συνέλευση για την Πορεία Εναντια στην Κρατική Διαχείριση του covid19 Αθήνα
19:00 Συνέλευση Ενάντια στην Βιοεξουσία και στην Κλεισούρα. Αθήνα
20:30 Παρουσίαση μπροσούρας απο την Αναρχική Συλλογικότητα mⒶnifesto και συζήτηση. Βόλος
21:00 Συνέλευση ενάντια στις φόλες Ιωάννινα
21:30 Προβολή ντοκιμαντέρ Αθήνα

Παρασκευή 23 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Εφετείο 5ης δίκης του Επαναστατικού Αγώνα Αθήνα
11:00 Συγκέντρωση στον Διεθνή Οργανισμό Μετανάστευσης Αθήνα
12:00 Επανάληψη Θεματικής Εκπομπής με Συνέλευση Ενάντια στην Βιοεξουσία και στην Κλεισούρα Αθήνα
14:00 Προβολή & Bazaar βιβλίου στο Αναρχικό Στέκι Φιλοσοφικής Αθήνα
15:00 Εκπομπή στις Ραδιωζώνες Ανατρεπτικής Έκφρασης 93,8 FM Αττική
16:00 Βόλος/Σουπιά- Αυτοοργανωμένο distro βιβλίου και εντύπου στο θόλο Βόλος
19:00 Ενημερωτική μικροφωνική, μοίρασμα και αφισοκόλληση σχετικά με τις δίκες των Ανακαταλήψεων Ματρόζου 45 και Παναιτωλίου 21 Αθήνα
19:00 Κοινωνικό Κέντρο Σκοπευτήριο: Προβολή ταινίας + Cocktail bar Καισαριανή
19:00 Προβολή Ταινίας Κω
21:00 Μπαρ οικ. ενίσχυσης του ταμείου αλληλεγγύης φυλακισμένων και διωκόμενων αγωνιστών Αθήνα
22:00 Bar στο στέγ★ στέγ★ / Γαλάτσι

Σάββατο 24 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
11:00 Εργαστήρι παιδικών δράσεων «Φτου Ξελευτερία» Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου και 10 & 24 Οκτωβρίου, 11πµ-1µµ, στην κατάληψη πρώην ΠΙΚΠΑ Αθήνα, Πετράλωνα
12:00 [Πάτρα] Αντιπολεμική Διαδήλωση ΠΑΤΡΑ
12:00 Άνοιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης Αθήνα/Αιγάλεω
15:00 Ιατρείο και συζήτηση: Αυτοοργάνωση και υγεία Αθήνα
17:00 Επόμενη συνέλευση Φεστιβάλ Ελευθεριακής Τέχνης Αθηνα
17:00 Κάλεσμα για το 2ο φεστιβάλ ελευθεριακής τέχνης Αθήνα
18:00 Εκδηλωση-παρουσιαση λαρισα
19:00 Εκδήλωση: «Η υποβάθμιση της πρωτοβάθμιας υγείας στην περίοδο της πανδημίας» Αθήνα, Πετράλωνα
19:00 Γιατί στον λόφο Καστέλι; Ηράκλειο
20:00 Προβολή ντοκιμαντέρ ESPERO TUA (RE)VOLTA Μαθητικό κίνημα και καταλήψεις στη Βραζιλία | 24/10/2020, 8 μ.μ. κατάληψη ΛΚ37 Αθήνα / κατάληψη λέλας Καραγιάννη 37
23:00 Συγκέντρωση-Μικροφωνική, Σκαλάκια Αστέρα -Εξάρχεια, Ενάντια στην Απαγόρευση Κυκλοφορίας Αθήνα,

Κυριακή 25 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
15:00 Συγκεντρωση Αλληλεγγυης Λαρισα
19:00 Hip Hop καφενείο & graffiti στον κήπο του Υποστέγου Αργυρούπολη
19:00 Εκδήλωση - Βιβλιοπαρουσίαση: Biennio Rosso - Η Κόκκινη Διετία (1919-1920) Πάτρα
20:00 Διαχειριστική Συνέλευση - Καρδίτσα Καρδίτσα

Δευτέρα 26 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
08:30 Συγκέντρωση ενάντια στην υποβάθμιση της πρωτοβάθμιας υγείας στη γειτονιά μας Αθήνα, Κάτω Πετράλωνα
08:30 Συγκέντρωση ενάντια στην υποβάθμιση της To.M.Y. και του Κέντρου Υγείας Κεραμεικού Αθήνα, Κάτω Πετράλωνα
18:00 Εργαστήριο μεταποίησης τροφίμων Κοινός Τόπος (Χαραυγή)
19:00 Αυτοοργανωμένη Δομή Αλληλεγγύης και Συλλογής-Προσφοράς ειδών 1ης ανάγκης “Το Ντουλάπι”, κάθε Δευτέρα 7-9μμ, κατάληψη πρώην ΠΙΚΠΑ Αθήνα, Πετράλωνα
20:00 Βιβλιοθήκη-Αναγνωστήριο στην Ελευθεριακή Λέσχη Βόλου Βόλος

Τρίτη 27 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
19:00 Προβολή του "Gender Critical" και μπαρ Αθήνα
19:00 Ανοιχτή συνέλευση για τον covid 19 στις φυλακές Αθήνα

Τετάρτη 28 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
21:00 Συνέλευση Πρωτοβουλίας εργαζομένων/ανέργων στα νότια Αυτοδιαχειριζόμενο Στέκι Αργυρούπολης Υπόστεγο

Πέμπτη 29 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
09:00 Ρουβίκωνας: Κάλεσμα αλληλεγγύης στις 29/10, δικαστήρια της Ευελπίδων, στις 09:00 Αθήνα
20:30 Εκδήλωση με θέμα : Η φωτογραφία ως πολιτικό μήνυμα. Βόλος

Παρασκευή 30 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
18:00 Βιβλιοπαρουσίαση "Τώρα πια είναι αργά" & "Ο Μεγάλος κοινωνικός εγκλεισμός" και συζήτηση με νυν και πρώην κρατούμενους Αθήνα

Σάββατο 31 Οκτωβρίου

Ώρα Τίτλος Πόλη/Χωριό
12:00 Άνοιγμα Ευτοπικής Βιβλιοθήκης Αθήνα/Αιγάλεω
12:00 Σάββατο 31 Οκτώβρη ημέρα πανελλαδικής δράσης αλληλεγγύης στις καταλήψεις Συγκέντρωση αντιπληροφόρησης 12μμ, Μοναστηράκι Αθήνα

Προηγούμενος μήνας: Σεπτέμβριος 2020 Επόμενος μήνας: Νοέμβριος 2020

Creative Commons License

Όλα τα περιεχόμενα αυτού του δικτυακού τόπου είναι ελεύθερα προς αντιγραφή, διανομή, προβολή και μεταποίηση, αρκεί να συνεχίσουν να διατίθενται, αυτά και τα παράγωγα έργα που πιθανώς προκύψουν, εξίσου ελεύθερα, υπό τους όρους της άδειας χρήσης Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License